reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Amilo PI 2515 DVD mechanika @ Win 8

MidWestMan (20)|18.6.2013 21:05
Ahoj, mám tu drobný problém s nefunkční optickou mechanikou. U FS Amilo Pi 2515 jsem upgradoval z Win Vista na Win 8 a nechce mi to načítat disky. Když tam vložím disk, tak se neustále roztáčí a zastavuje, ale systém ho nevidí. Chová se podobně jako poškrábané DVD ve "zdravé" mechanice, ačkoliv DVD není poškrábané, zkoušel jsem to s více CD i DVD.

Systém mechaniku vidí, napíše, že funguje správně, žádný nový ovladače nenajde, nepomohlo ani SW odebrání a nainstalování mechaniky, ani přeinstalace systému. Google žádné ovladače nenajde. Jinou mechaniku s tímhle konektorem u sebe momentálně nemám, takže to bych zvažoval až jako poslední možnost.

Nemáte někdo nápad, jak by se to dalo vyřešit (nejlépe SW cestou)? Předem díky za návrhy :)
krivulak (45)|18.6.2013 21:13
Pokud něco nejde, vždy je chyba na obou stranách. Jak u Windowsu, tak u osmiček. -> Hoď osmičky víš kam, a pořiď si sedmičky. Nebo vezmi líh, šťourátko do uší a objeď čočku, nech zaschnout, a pro jistotu takto očisti i CD. Tím odloučíš chyby disků.
MidWestMan (20)|18.6.2013 21:39
Díky, chyba určitě není v CD ani v mechanice, na Vistách fungovala... No, sedmičky bych tam hodil, ale uživatel se už smířil s osmičkama, a navíc jsem línej sedmičky hledat, když nevím, jestli to pomuže. Myslíš, že je možny, že Mrkvosoft pro to odstranil podporu v osmičkách?
krivulak (45)|19.6.2013 08:28
Je to docela dost možný. Microsoft umí všechno. Hlavně, že umí osmičky komunikovat s 5.25 disketovkou...
zsdx (2098)|19.6.2013 10:22
Naopak silne pochybuji, ze by to udelal. Funkcnost mechaniky over pomoci LiveCD linuxu, bud primo z CD/DVD nebo z flesky.
r34ktor (7477)|19.6.2013 12:16
Windows 8 pochopitelně DVD mechaniky stále podporují. Byla ale odstraněna možnost přehrávat filmové DVD (lze řešit doplňkovým balíčkem, nebo nástrojem třetí strany). Osobně se spíše přikláním k teorii, že mechanika fyzicky odchází.
Salamander (6177)|19.6.2013 13:10
Neni jenom spinava cteci cocka? Zkus tu mechaniku poradne ocistit.
john (877)|19.6.2013 16:52
[QUOTE=Salamander;535195]Neni jenom spinava cteci cocka? Zkus tu mechaniku poradne ocistit.[/QUOTE]
to v 1. rade, ale urcite ne "cisticim" CD/DVD!!!!, isopropyl to jisti....
MidWestMan (20)|1.7.2013 22:08
Díky za rady, já to ještě jednou ověřím. Ale jsem přesvěčený, že ta mechanika před osmičkama fungovala...
MidWestMan (20)|7.7.2013 09:28
Tak nevím, problém pro mě zůstává záhadou, nicméně notebook už na starosti nemám, takže ještě jednou díky za rady a mějte se :)