reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s PC - Gigabyte Z77-D3H + i3 3225

the_miracle (6)|20.6.2013 09:23
Mám problém s touto kombinací. PC občas spadne s chybou kernel-power: Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.Vyzkoušel jsem všechny komponenty vyjma CPU. dělalo to pořád - ruzné disky (jako výchozí mám ssd miniPCI + SSD 2,5", ale zkoušel jsem i klasiku samostatně), grafika integrovaná i PCIe, paměti, zkoušel jsem i jinou zásuvku, jestli nekolísá proud. Akorát ten procesor jsem nezkoušel. Tak jsem poslal desku do reklamace (podezíral jsem napájecí obvody) a poslali mi novou (stejný model). Ale dělá to pořád. Vyzkoušeny různé systémy a restart nastal i v acronisu při klonování disku, takž sw to nebude. Počítač jsem stavěl o Vánocích, od té doby minimálně do března šlapal naprosto spolehlivě. Chyba se začala projevovat během dubna. Myslíte si, že to může být CPU? Bios je v defaultu. Žádne přetaktovaní.
VencaX (3686)|20.6.2013 09:49
Jaké konkrétně k tomu máš paměti? Hlavně teda na jakém pracují napětí?
the_miracle (6)|24.6.2013 18:29
Fakt nikdo neví? Od reklamace se to děje výrazně méně, ale zkrátka stane se to. Jinak paměti jsem testoval i v jiném PC - Dell Optiplex 7010. Běžel na nich celý víkend memtest - bez chyb.
r34ktor (7477)|24.6.2013 19:05
Jaký je zbytek sestavy?

Paměti se musí testovat tam, kde běží. V každé desce se totiž mohou chovat jinak. Memtest doufám používáš bootovací.
the_miracle (6)|24.6.2013 20:55
[QUOTE=r34ktor;535576]Jaký je zbytek sestavy?

Paměti se musí testovat tam, kde běží. V každé desce se totiž mohou chovat jinak. Memtest doufám používáš bootovací.[/QUOTE]

Pokud na základních taktech někde fungují a jinde ne, je něco špatně. Důvod nekompatibilita v roce 2013 fakt neuznávám. Holt tu desku zas hodím do Alzy a když tak vyměním za jinou značku. Už jsem jednou takhle desku gigabyte reklamoval před x lety, pak jsem ji vyměnil za asus a pohoda. Věřil jsem, že 2x nevstoupím do satejné řeky.
VencaX (3686)|24.6.2013 21:00
Osobně bych jí vyměnil za P8Z77-V LX2
the_miracle (6)|24.6.2013 21:09
uvidíme, třeba to nebude nutne:
ted jsem koukal, ze v biosu bylo auto detekci nastaveno casovani na 9-9-9-25, pritom pameti jsou 9-10-9-27. tak jsem to rucne nastavil pro oba kanaly. navic jsem mel pameti vw slotech 2 a 4, ale to by snad vadit nemelo. uz jsem je ale hodil do slotu 1 a 3. napeti je 1,5V

zajimave ale je, ze chyba nevyhodi bsod. proste se to zrestartuje a konec.
the_miracle (6)|24.6.2013 21:32
[QUOTE=VencaX;535591]Osobně bych jí vyměnil za P8Z77-V LX2[/QUOTE]

Ale jinak díky za tip...