reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OC v Brně, tým HardOCczech na Asus Finals 6

flanker (1579)|24.6.2013 21:28
na vzduch ale bude myslím slušný...

Aby toho nebylo málo, tak pár fotek z akce. Pro ostatní, kdo netuší o co se jedná, v sobotu probíhala akce Asus Finals 5 (nebo 6?), kde jsme s Alešem byli pozvaní na OC show a dostavil se později i Adam. V pátek jsem od Asus obdržel monstrozní Maximus VI Extreme, nebyl tedy čas se s ní ani seznámit, sotva jsem nainstaloval v pátek večer OS a drivery a šlo se spát. V sobotu bylo na místě třeba desku zaizolovat a doufat v nejlepší.

Na počátku byla temnota....Nuda, šero a proto se "OC bůh" rozhodl jednoho sobotního dne, že je třeba vše pořádně zchladit a to hluboko pod bod mrazu.


Jakmile dusík spatřil světlo boží a spadal po kapkách do temnot komína, začalo se za obzorem objevovat světlo


A celá scéna vyplynula na povrch zemský


Používali se dva monitory, aby i diváci viděli to, co nastavujeme. Mluvení bylo už snad tradičně na mně-nikomu se do kecání nějak nechtělo :)


Vypadáme jak teplí bratři, ale vězte, že nejsme :)


Sestavu tvořily tyto komponenty:
-Asus Maximus VI Extreme, Intel core i7-4770K, zdroj Zalman 750W Goldrock, 2x 4GB GSkill TridentX 2666 XMP, SSD Seagate 256 GB, AMD Radeon HD 7870, LN2 CPU pot od Sf3da a LN2 RAM pot od Cawedoga



Jedno z prvních nalévání dusíku...Efektní kouř přitahoval diváky


časem už komín byl řádně namražený



BIOS Maximusky je velmi detailní a opravdu nebyl čas větších příprav poznat vešekrá nastavení...Vrátím se k tomu během srpna a následně bude i článek o ladění Haswellu. Některé přednastavené LN2 profily jsou skutečně extrémní a vyžadují nejspíš kvalitní IMC daného kusu a opravdu výběrové paměti.



Momentka na omrzlá tlačítka desky, MEM-OK byl k nedohledání a slow mód jsem se pomalu také bál přepnout :)


Procesor měl coldbug něco kolem -122 C dle sensoru. Paměti však bylo možné chladit v pohodě na -150C (ačkoliv moc dobře si nevedly)


3D Mark11


Pro vyšší BCLK a strapy jsme osadili GPU HD 7870 do slotu vyvedeného z PCH


Takhle namražený komín, to je sen mnoha overclockerů. Jak ten na paměti, tak i na CPU. Vše bylo pečlivě omotané šálou. V některých místech ještě byl papírový ubrousek.



Kdo by neměl rád ženy :twisted:


PS:výsledky zítra...
flanker (1579)|28.6.2013 10:04
Tak konečně slibované výsledky. Možná to není nic extra, ale:

Nebyl čas se detailněji seznámit s platformou a daným kusem CPU, nechtěl jsem riskovat vysoký VCCIN (ačkoliv je důležitější spíš na cache). Pořádný retest bude až během letních prázdnin.

Cinebench vypadal slibně...1.65V a 5400 MHz běh. V tuto chvíli jsem viděl velkou naději.


Na 5500 MHz bylo už třeba zvýšit na 1.7V.


Tady bylo napětí poměrně vysokých 1.75V, 5561 MHz, cache 5055 MHz. Později jsem si uvědomil jednu chybu, kterou si však nechám pro sebe :wink:


Superpi 32M na frekvenci skoro 5500 MHz a paměti téměř 3000 MHz.


Superpi 1M, nejprve na 5554 MHz a následně až na 5600 MHz. V druhém případě byl takt DRAM na 3055 MHz.



PiFast 5548 MHz, DDR3 na 3026 MHz a cache na více než 5 GHz!


Potěšující je alespoň fakt, že tento kus má vcelku vyrovnaná jádra. Ačkoliv Ivy Bridge jsem mohl benchmarkovat v superpi na 6200 MHz, projet Cinebench a nebo wprime na 5500 MHz bylo na mém kusu nemožné. Měl nejspíš hodně rozdílná jádra co do kvality.