reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Urgentní žádost o pomoc - HDD se systémem nereaguje

xxxstalkerx (139)|25.6.2013 00:36
Zdravim,
mám dost závažný problém, odešel mi systémový disk, popíšu okolnosti jak to mu došlo, snad vás něco napadne:

Jde o SSD disk OCZSSD2-A2GTE60G, 60 Gb Sata 2 Agility 2 Series, OS Win 7 64 bit ultimate
Dnes disk běžel v pořádku, na disku jsem našel složku Windows.Old, po pokusu o zjištění velikosti mi vždy zamrzl totalcmd, našel jsem tam složku Users/Foxy - 35Gb, nešla přesunout, přejmenoval jsem ji na Foxyn, přesunul na jiný disk, při přesunu vyskakovaly chyby, poté se mi zkopírovalo jen 1,4 Gb dat. Zbytek složky Windows.Old jsem permanentně smazal. Spustil jsem poté oficiální instalačku hry, kterou jsem instaloval již x krát, celý PC zamrzl, ctrl alt delete nereagoval, klávesnicě myš, žádná odezva, natvrdo jsem resetoval pc, poté se mi zobrazila chyba s poškozenými soubory na disku a že mám zkusit opravit windows z dvd.

Vložil jsem dvd, nastavil bootování na mechaniku, grafické prostředí se načetlo, zkusil jsem opravu systému, vyhodila chybu o nemožnosti opravy, po zobrazení podrobností to vypsalo že disk není připojen. Zkusil jsem nainstalovat systém znovu, disk nebyl vidět pro instalaci OS. Ani abych jej mohl zformátovat, přitom se snažím zachovat data. V biosu se taky nehlásí.

Zkusil jsem nainstalovat OS na jiný disk, připojil jsem poté ssd znovu k pc, ale v systému není opět vidět, nelze tedy ani zachránit data ani zformátovat.

Potřebuju prosím pomoct, jak se dostanu na data z toho disku, jde to nějak přes příkazový řádek, nouzový režim, zkrátka je nějaká možnost?

PS: Podařilo se mi na disk jakoby dostat, ale bylo to velmi zvláštní, proklikal jsem se tam přes instalační DVD s win 7, oprava systému, obnova z bitové zálohy, procházet, tento počítač, disk X: Volných 28 Gb z 30ti, přitom má 60 Gb - zkusil jsem obsah disku zkopírovat na jiný disk, nešlo to.
zsdx (2098)|25.6.2013 09:23
Obnova dat z disku, ktery se nehlasi je velmi problematicka, u SSD spise nemozna.
Disk X: je pri instalaci vyhrazen pro system v pameti (WinRE), takze to neni tve SSD.
Reklamuj a pro priste - ZALOHUJ.
xxxstalkerx (139)|25.6.2013 11:01
Sám dobře víš že zálohy nejsou na discích spolehlivý, externí disky se dělaj z klasickejch disků který nesplní specifikace aby se prodaly jaky interní, když si koupíš rámeček abys do něj dal interní disk, většinou ti odpraví disk, klasicky zapojenej interní je přesně to co jsem měl doteď. Zbývá pak jen cloudové úložiště, kde potřebuješ k přístupu internet, a dáváš svoje data cízí společnosti k nakládání.
r34ktor (7477)|25.6.2013 11:13
Zálohování je základ. Pokud jsou pro tebe konkrétní data opravdu cenná, zálohuj souběžně do více nezávislých úložišť. Pokud odejde SSD, jsou data prakticky nedobytná. Specializované firmy je sice umí obnovit, ale v závislosti na typu poškození mohou náklady za takový zásah vyšplhat do desetitisíců.