reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Program na udrzeni poradku v novem PC

looplo (128)|26.6.2013 17:15
Tak se mi postestilo k novemu stroji. Uz jsem si provedl prvni zalohu, ale ted shanim nejaky program, ktery by mi pomohl s tim, aby se mi pocitac postupne nezanasel zbytky po instalacich a ruznym bordelem v registrech. Docela se mi libil Aschampoo Uninstaler, ktery sleduje jednotlive instalace, aby se pak mohl vsech souboru lepe zbavit. Mate s nim nekdo nejake zkusenosti? Popr s nejakou freeware alternativou? Nebo nejake tipy k tomu, jak se chovat nebo co pouzivat, abych pokudmozno predesel postupnemu zahlceni pocitace a snizeni vykonu?
Salamander (6177)|26.6.2013 17:19
Tyhle programy z 99% nikdy nefungují, akorát udělají v PC bordel.
Máš pár možností ... nebýt idiot a neinstalovat každou kravinu, ale stejně se smířit s tím, že ty Windowsy musíš za 1-2 roky přeinstalovat, nebo si vytvořit bitovou kopii systému se všemi programy které používáš a v případě problému nahodit tuhle "čistou" verzi.

jinak startup windowsů je nejlepší odladit přes msconfig, když se ti hned po startu spustí miliarda zbytečných procesů (google, adobe updatery) tak je to hned :slug
hugostieglitz (907)|26.6.2013 23:30
na občasné pročištění od bordelu v pc je dobrý ccleaner je to freeware a po dvou hodinách na netu dokáže vyčistit i kolem 1 gb bordelu jako cookies atd.dále umí po odinstalaci docela spolehlivě odstranit zbylé zápisy v registru
doporučené použití cca jednou týdně při středním provozu pc(5-10 hod. denně)
Důležité!!!-po nainstalování,pokud nejsi odborník nic nenastavovat!!po nainstalování je vše nastavené pro max.očistu a zároveň pro bezpečnost dat a systému
v sekci start se dá nastavit i msconfig a to jednotlivě pro systém,různé internetové prohlížeče až po kontextové menu(tj.povypínat různé updatery,procesy na pozadí atd.)
jinak platí to co píše Salamander-neinstalovat každou kravinu(jako třeba adobe flash player,pokud si nevšimneš fajfky tak ti automaticky nainstaluje i McAfee antivir,jiné programy automaticky instalují třeba google chrome či všelijaké toolbary atd.)
Salamander (6177)|26.6.2013 23:33
No, ten CCleaner brat s rezervou, na promazani cache u prohlizecu je to ok, ale ty udaje o vycistenem miste je potreba brat hodne s rezervou :D
kevin00 (10238)|27.6.2013 08:57
Místo Ccleaneru používám občas Glary Utilities, na odinstalaci programů Revo Uninstaller. Nic víc. Občas když potřebuji, tak si manuálně "zasáhnu" do registru.
looplo (128)|27.6.2013 13:06
Treba na stolnim PC jsem si kazdej rok kvuli skole preinstalovaval ruzne programy od Autodesku, ale pak se mi jednou instalace zasekala v probehu a nebyl jsem schopnej se jakkoliv zbavit pozustatku po te instalaci... normalne odinstalovat to neslo, protoze instalace se nedokoncila a kdyz jsem zkousel primo jejich postup na odinstalovani vsech Autodesk produktu z pocitace, tak tam doted mam nejake fragmenty, ktere nedokazu z pocitace dostat... nutno dodat, ze nova instalace taky nesla, protoze uz tam ten program "byl nainstalovan"...
r34ktor (7477)|27.6.2013 14:13
Pokud instalace nějakého programu selže, stačí se vrátit do doby před ní pomocí bodu Obnovení systému.
looplo (128)|27.6.2013 14:22
Kurnikšopa! To jsem ale truhlík... Mě mohlo napadnout :D... Bohužel, jak je to už pomalu přes půl roku zpátky, tak se mi to dělat nechce... Pro příště.
Salamander (6177)|27.6.2013 16:51
[QUOTE=r34ktor;535843]Pokud instalace nějakého programu selže, stačí se vrátit do doby před ní pomocí bodu Obnovení systému.[/QUOTE]
nebo obnovit ze zálohy :)