reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Prokleté dráty

Pavel Kovač (374)|28.6.2013 07:21
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Prokleté dráty[/SIZE]



I přestože je dnes většina zařízení schopna bezdrátového provozu, tak stále jsou zde výjimky co potvrzují pravidlo. U jakého zařízení byste nejraději ustřihli drát? A máte nějaký peprný zážitek s takzvaným "kabelsátem"?


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
durib (1141)|28.6.2013 10:37
První :)
Dokud bude bezdrát řešen přes elmag záření, budoucnost dle mne nemá růžovou. Už teď se navzájem ruší spousta zařízení. Kabel je prostě kabel. Místo stříhání drátů bych je spíše přidával, hlavně u síťového spojení. Pokud se ke kabelu chovám s citem a nervu jej za jeden konec bez podívání se, kde to vázne, pak s nimi není problém. Jedinou věc, co by mohli výrobci napravit je tvar koncovek (RJ-45, d-sub, dvi, RS232) tak, aby ty výstupky sebou nebraly další věci při tahání.
Pagliacci (0)|28.6.2013 12:21
Jelikoz jsem audiofil, tak jedine a pouze vzdy kabel. Cim lepsi, tlustsi a lepe stineny tim lepe. Stejne u mysi, bezdrat ma odezvu, a ne ze nema. Menit a nabijet baterie, nene.

Zareni protinajici eter je jiz ted na dost vysoke urovni, neni duvod zhorsovat si zivotni prostredi.

Vivat kabely :)
ICE_D (2754)|28.6.2013 12:38
Me osobne vadi dlouhe kabely, ktere vedou nekam dal - antenni koax po celem dome, 5.1 repro okolo celeho obyvaku, LAN kabel k stolnimu PC, ktere nema wifi...
Noxikk (0)|28.6.2013 13:52
Osobne mi spise nez draty vadi konektory. Casto se poslepu spatne zapojuji - treba USB clovek casto otoci a jsou nevhodne umisteny - treba RJ45 na strane notebooku smerem k uzivateli, takovy kabel pak spolehlive zavazi a znemoznuje pristup k USB.
Bezdrat beru pouze jako nouzovku, kdyz proste clovek nemuze roztahnout draty. Kolik % domu a bytu ma dnes moznost roztahnout do vsech pokoju ethernet?
JindraPce (69)|28.6.2013 14:06
Oboje má a ještě dlouho bude mít svoje místo na slunci. Doma si třeba kabel u notebooku již skoro nedovedu představit. Používám ho jen při přenášení velkého množství dat mezi NASem a notebookem. Na druhou stranu TV k anténě jinak než kabelem nepřipojím. Třeba MC by sice mohlo přenášet obraz i zvuk vzduchem, ale proč platit drahé převodníky, když stačí HDMI kabel 0,5m dlouhý. Propojení zvuku mám kabelem z podobného důvodu, navíc bydlím v paneláku, tak že kupovat nějakou opravdu dobrou aparaturu nemá cenu. To by sousedi nerozdejchali :) Pak tu asi ještě hodně dlouho budou kabely napájecí, které dnes prostě nenahradíme, tak že já bych spíš rád viděl možnost jednoho typu univerzálního kabelu jak na napájení, tak na přenos dat. Dnes to jsou většinou min. kabely 2, často i víc.


Jinak nějaký speciální kabelový zážitek nemám. Jen občas nechápu, jak se muže i jeden volně ložený kabel zamotat sám do sebe tak, že skoro nejde rozmotat a to nemluvím o tom, když jich tam je víc.
GableBabel (0)|28.6.2013 14:15
durib-> Prosímtě jak jinak, než přes elmag to chceš jako provést???

Káble jsou káble, i přes negativní zkušenost s "vlaštovčími hnízdy", cvaklými vodiči a poničenými koncovkami.
Jimmz147 (0)|28.6.2013 14:16
Tak nejraději bych ustřihl veškeré kabely u nabíječek a řešil to bezdrátově :thumb: Jinak zastávám názor většiny diskutujících, že kabel obecně podává lepší výsledky než bezdrát. Problém spíš vidím v tom, jak kdo s kabely nakládá. Když narazím na svazek kabelů který má být schovaný v liště, na klubko hadů v PC skříni od zdroje místo toho aby byly uklizené za bočnicí, nebo na "odborně" prodloužené ethernet kabely prostým smotáním vodičů popř. všemožně rozdvojené, tak se mi prudce zvedá krevní tlak :)
GableBabel (0)|28.6.2013 14:36
JindraPce->
"...tak že kupovat nějakou opravdu dobrou aparaturu nemá cenu..."

Dobrý aparát nemusí mít nutně více, než 2x25W a je tu odhlučnění/stínění/řešení prostoru...
lacog (1)|28.6.2013 15:07
U neprenosných zariadení nič iné ako kábel ani neriešim. Kábel bude mať vždy navrch - jedinou slabinou je prenositeľnosť. Čo ma prekvapuje, že sa napr. namiesto HDMI nerozšíril nejaký optický kábel (niečo ako na prenos zvuku). Veď aj tak sú to len dáta a skľudom by mohol byť dvoj (prípadne) viac žilový aby bol prenos duplexný. Malo by to výhodu galvanického oddelenia prístrojov. Alebo si to dať rýchlo patentovať? ;-)
GableBabel (0)|28.6.2013 16:00
offt :-/
JindraPce->
Člověče, na dobře vykoumaném střízlivém stereu (podchycená místnost) dosáhneš lepšího dojmu z prostoru, než na 75% megaperformance slevomatových 5.1 p.panelákových...
Fox_25 (613)|28.6.2013 17:26
Taky mě dráty u ničeho nevadí, prakticky jediný kabel který teď vidím je ten u myši, zbytek je za stolem.

GableBabel
S tou levnou 5.1 proti stereu musím souhlasit.
Luk Skywalker (82)|28.6.2013 17:38
Já zastávám názor, že bez kabelu to prostě nejde, něco je bezdratové a nejsem proti, ale po čase zařízení vybije a pak se nabíjí opět přes kabel, takže bych taky spíš kabely přidával než stříhal a ubíral. Jedinou výjimkou jsou pro mě sluchátka jak cestovní, tak i domácí. Sice mám kabelové, ale rodiče mají doma bezdratové a jsou spokojeni. Na cestování by se sešly bezdrátové, bo se sluchátka vždycky zamotají a to je můžu skladovat a snažit jak chci, to je prostě fakt, se kterým se nedá nic dělat, má to snad svůj "zákon" či.:D
Samostatná kapitola jsou repro bedny - čím tlustší kabel tím lépe (stínění atd.).
A zamotané kabely do sebe zná snad každý uživatel PC, protože zdířky na PC nejsou tak, jak bychom si představovali, když si na stole někde usmyslíme, že bude myš, klávesnice a monitor, pak se přidá tiskárna a případně další věci a je vymalováno.
A dlouhých kabelů se dá zbavit jen, když má člověk vlastní byt nebo dům a "hodí" anténní, internetové a případně kabely od repro beden do stěny.
Georginek (2957)|28.6.2013 17:39
Co jsou to draty???? U me doma nejsou nikde zadny videt, nesnasim je. Takze naprosto vsechny schovany, zalistovany, podstrkany pod nabytkem, kobercem, vsechny svazany, urovnany...... Podle kabelu se pozna prase ( ani prodluzka nesmi bejt videt ) :D:D

Takze lepsi kabele, nez bezdratovy pripojeni ( i kdyz ho mam taky ).

Draty jsou naprosto nutne, nezbytne, hnusne a musi byt schovane!!!! Vrazdil bych za "viditelne" kabely.....
GableBabel (0)|28.6.2013 20:26
Luk Skywalker->
kabely u mobilních suchátek, no, bolestivé zážitky. Tahat ven "skorostudiovky" s krouceným kabelem sice jde, ale dívají se na tebe jak na "Otíka"...
Neregistrovaný (0)|28.6.2013 21:16
No jak řekl kamoš co montuje Wifi Je to hezký učelný ale Nejlepší bezdrát je pořádnej drát :-)
tesla15 (15)|29.6.2013 09:24
[QUOTE=GableBabel;535915]JindraPce->
"...tak že kupovat nějakou opravdu dobrou aparaturu nemá cenu..."

Dobrý aparát nemusí mít nutně více, než 2x25W a je tu odhlučnění/stínění/řešení prostoru...[/QUOTE]

Přidám svůj názor: právě dobrá aparatura " umí hrát i potichu ". / výkonný automobil může jet tišeji než Trabant /..
tesla15 (15)|29.6.2013 09:42
Neustálé omýlání spotřeby TV Plazma / LCD atd. Není nárust spotřeby nakonec vyšší těmito všemožnýmy bezdrát připojenímy ? V době klidu vše vypnete ? Bezdrát též používám u NB po domě vč. zahrady a bezdrát. myš...
GableBabel (0)|29.6.2013 11:08
Není tu někdo, kdo by mi ve stručnosti zhodnotil kvalitu/+- poslechu s bezdrátovými sluchátky na venkovní nošení (nevím vůbec, nedůvěra)? Svého času jsem viděl nějaké "ucházející" týlní Hamy, dnes Senny... Mohli by u Koss dát hlavy dohromady a PortyPro nechat projít inovací (bezdrát) - jak říkám, fakt bolestivá oblast u sluchátek na ven...
tesla15 (15)|29.6.2013 13:07
EU varuje: pět hodin deně sluchátkový poslech - po pěti rocích TRVALÁ ZTRÁTA sluchu. Je to jedna zmála rozumných info od EU !!!!!
GableBabel (0)|29.6.2013 17:17
tesla15->
cca od 19ti let jsem srostlý s muzikou prostřednictvím sluchátek, napřed pecky "jakožekvalita" něcosoni(y)c, následně produkty Koss (PortaPro, TD85). Pět hodin denně, pět let? Souhlasí a hluchý nejsem přestože uši bolely a přidám +2h denně rok v mezičase monitoring vlastní skládané hudby... Slyším trávu růst... :-P
GableBabel (0)|29.6.2013 17:35
Mnohem větší dopad na sluch a zdraví má hlukový/zvukový smog, který mnohé z nás obklopuje (nemožnost dát uším odpočinek)...
romeno (40)|29.6.2013 18:08
[QUOTE=Georginek;535926]Co jsou to draty???? U me doma nejsou nikde zadny videt, nesnasim je. Takze naprosto vsechny schovany, zalistovany, podstrkany pod nabytkem, kobercem, vsechny svazany, urovnany...... Podle kabelu se pozna prase ( ani prodluzka nesmi bejt videt ) :D:D

Takze lepsi kabele, nez bezdratovy pripojeni ( i kdyz ho mam taky ).

Draty jsou naprosto nutne, nezbytne, hnusne a musi byt schovane!!!! Vrazdil bych za "viditelne" kabely.....[/QUOTE]

To si neprej videt muj obyvak ted , nedavno jsem se nastehoval , mam tam plovoucku bez koberce a system 5.1 beden kde mam kratke kabely . Navic mam na TV napojeny pc a k tomu dratovou mys a klavesnici , tak si predstav ty kably vsude po zemi :D
Samozrejme se to chystam vsechno poschovavat , koupit koberec a bezdrat klavesku a mys (ikdyz nerad , nemam rad to dobijeni baterek) .
Kabely mi taky osobne vadi , ne zas tak ze bych s nimi nemohl zit , ale obejit se bez nich nedokazu .
regine (41)|29.6.2013 21:03
:devil Jako ostatní přede mnou - kabel je kabel.:devil Zatím na káblíky nedám dopustit, i když samozřejmě ve zdůvodněných případech užívám mobilitu. Jen by mohli sjednotit konektory a vymyslet jinou univerzální sběrnici, než tu vysoce nekvalitně implementovanou a generovanou USB.
Luk Skywalker (82)|30.6.2013 18:11
Pro GableBabel: Já čekán na nějaké mobilní řešení na ven, abych nevypadal jak "Otík". Nějaké vlaštovky už jsou (něco jsou zahlédl v časopise Stereo a Video), ale cena je poměrně vysoká. Snad se časem dočkám i na slušný poměr cena/výkon.
GableBabel (0)|1.7.2013 10:54
Luk Skywalker->
Když koukám na ty kablíky u sluchátek na venkovní nošení, běhá mi vážně mráz po zádech (a každý kdo s tím má zkušenost a taková, pozornost nevzbuzující, střízlivá, sluchátka takříkajíc "nesundá z uší"/opravdu je používá, mi dá za pravdu). Tohle je opravdu oblast, kde bych drát definitivně ustřihnul. Třeba takové Audio-Technica ATH-EW9 - krásný to šperk, ale pět tisíc a když koukám na ten káblík se svými zkušenostmi, oči bych si vyplakal...
redhawk (15)|6.7.2013 13:57
Tak u mna by som odstrihol nabijacky (5 telefonov, tablet) ale inak v celom byte spravena kabelaz, spolahlivost oproti WiFi podstatne vyssia.
Do hifi zostavy (Technics) a do repro tak isto iba droty (bezdrotove repro sa mi nepaci zvukovo)
Osobne mam wifi oddeleny a iba pre mobily a tablety (3ks Doma) takze tam sa riesia kravinky ale vsetky dolezite data a praca len kabel. ten sa v niektorych veciach neda nahradit