reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BOOTMGR- po instalaci openSUSE nejdou 7

Benbow (340)|30.6.2013 17:48
Zdravím. V PC mám 2 disky. Jeden byl doposud prázdný, pouze zformátovaný. Chtěl jsem si vyzkoušet openSUSE a docela se mě i zalíbil až na to že mám problém- nedostanu se na Windwos 7. Když jsem openSUSE instaloval tak jsem si předtím pro jistotu disk se 7 odpojil abych o nic nepřišel jenže když teď disk připojím zpátky tak pouze hláška BOOTMGR chybí- zkoušel jsem i přřes instalační CD opravu ale nic. Jinak-C/: přes SUSE normálně vidím, i soubory, a i disk je v pořádku dle HD tune. Spíš si jenom myslím že se smázl zavaděč pro 7

A než se pustím do nějakých razantních kroků tak se nejprve poradím co s tím. Mám prostě zkusit do C/: prostě soubor bootmgr vložit z instalačního CD. Děkuji za rady.
VencaX (3686)|30.6.2013 18:10
Zkoušel jsi odpojit disk s openSUSE a mít zapojený jen disk s W7? Bootmgr se ukládá vždy na jeden disk, tudíž bys teď měl mít jeden na disku s W7 a druhý na disku s openSUSE. Pokud je to takto (pokud jsem to pochopil dobře), tak opravdu nevím, proč by se měl bootmgr na disku s W7 mazat... :notsure
kevin00 (10238)|30.6.2013 19:18
Již celkem dlouho linux neprovozuji, tak jenom nadhodím, jestli by nepomohlo - http://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?t=262&p=1487#p1482