reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oprava notebookov Toshiba Satellite

ANV (8)|1.7.2013 17:52
Dobrý deň,
dnes mi prišli dva ntb značky Toshiba, chcem sa opýtať na zopár vecí spojených s týmto typom ntb.. Čo sa týka oboch, prejavujú podobné príznaky..jeden sa na moment začne zapínať a hneď na to sa vypne(Je to naozaj moment, nezobrazí sa ani bios), alebo sa proste ani nezapne..druhý ntb proste iba bliká... Oba som testoval na poškodenie RAM, následne HDD(Aj keď to je mimo misu - klienti chceli dáta..). Čo sa týka napájania, tak to je taktiež v poriadku.. Čo sa týka bateriek, prvá je absolútne vyšlahaná a tá druhá prejavuje známky života, ale nieje to nič vábne.. Následne som sa posunul k doskám, tam som však narazil na pomerne zásadný skrat, pretože neviem či mi namerané udaje sedia......no 5pinov nemalo napätie, ostatné 4 ho mali(1,5V) - pinmi myslím tie vecičky čo trčia z dosky a pchajú sa do baterky..

Mal by som následné otázočky:
Notebooky od spoločnosti Toshiba podporujú funkciu zapnutia aj bez batérie..?
V prípade poškodenej CMOS baterky, môžu nastať vyššie spomenuté problémy..?
Poznáte web, alebo niečo, kde by sa dali zohnať schémy od matičných dosiek a podobne..?

Predom vám ďakujem za pomoc.. :-)
johny__g (6387)|2.7.2013 11:57
1) bez baterie se snad zapne každý notebook

2) ne

3) netuším, hlavně když ani neprozradíš o jaké notebooky se jedná, težko radit
ANV (8)|2.7.2013 12:26
Bohužiaľ už som sa stretol s notebookom ktorý proste bez batérie nebol schopný života..preto sa radšej informujem či niektoré modely, alebo širšie aj výrobcovia netvoria ntb tak, že uzatvárajú obvod pomocou batérie..
Čo sa týka typov ntb, tak sa jedná o Toshiba Satellite L650 a Satellite L500-19X. Aj keď ja hľadám niečo v širšom zmysle..