reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OCZ DDR2 PC2-6400 Vista Upgrade 2GB Module/4GB Kit

MiBa (195)|5.7.2007 20:18
Kto osobne má s týmito modulmi skúsenosť?

Skladám PC pre 3d modelovanie a váham medzi počiatočnou kapacitou RAMky 2x1 GB a 2X2 GB.

Ako to dopadne s 2 x 2GB na 32-bit XP?
Bude adresovať RAM iba do 3GB a zvyšok som si proste kúpil "navyše", alebo je možné že budú problémy s nabootovaním PC z dôvodu problémov s adresovaním?

Zatiaľ vytypované komponenty:
- MSI 965 Platinum (max. 4x1Gb na DRR2-800, resp. max. 8GB na DDR2-667) alebo MSI P35 Platinum (max. 8GB na DDR2-800).
- C2D 6600 resp. C2D Q6600
- Video je dilema, na Matrox nemám a z existujúcich VGA si neviem vybrať (hráč nie som). Asi by to bola
ATI X1950Pro, alebo podľa výsledkov budúcich testov ATI 2600XT a ak by "šťastie prialo" tak neskôr Matrox a toto posuniem v rámci rodiny.
- Case a LCD už mám.

Ďakujem za odpovede, prajem všetkým pekný deň.
Jezevec (607)|8.7.2007 16:53
Bude adresovat cele 4GB, nicmene s onim 1GB ad 3GB bude nakladat elice neefektive, bude pristupoat k jednotlivym periferiim prostrednictim RAM tzn. bude jim alokovat velke mnozstvi pameti, nad 3GB je distribuce pameti u 32bit znacne nehospodarna. Co se tyce 3D modelovani, to je dost siroky pojem, jake programy, co pouzias na tuto praci doted a jak si spokojen?
pegy (757)|8.7.2007 23:27
[QUOTE=MiBa;40642]Kto osobne má s týmito modulmi skúsenosť?

Skladám PC pre 3d modelovanie a váham medzi počiatočnou kapacitou RAMky 2x1 GB a 2X2 GB.

Ako to dopadne s 2 x 2GB na 32-bit XP?
Bude adresovať RAM iba do 3GB a zvyšok som si proste kúpil "navyše", alebo je možné že budú problémy s nabootovaním PC z dôvodu problémov s adresovaním?

Zatiaľ vytypované komponenty:
- MSI 965 Platinum (max. 4x1Gb na DRR2-800, resp. max. 8GB na DDR2-667) alebo MSI P35 Platinum (max. 8GB na DDR2-800).
- C2D 6600 resp. C2D Q6600
- Video je dilema, na Matrox nemám a z existujúcich VGA si neviem vybrať (hráč nie som). Asi by to bola
ATI X1950Pro, alebo podľa výsledkov budúcich testov ATI 2600XT a ak by "šťastie prialo" tak neskôr Matrox a toto posuniem v rámci rodiny.
- Case a LCD už mám.

Ďakujem za odpovede, prajem všetkým pekný deň.[/QUOTE]
No kamarat ma teraz zostavu s C2D a v tom 4GB ramky a vravi, ze system mu vie najsta a obhospodarovat len 3 GB ci uz pod XP alebo Vistou 32B, takze Ja by som to videl na vyhodene peniaze za 1 GB pameti, ktoru nevyuzijes alebo tam dat 64 B operacny system.....
petrprv (11)|9.7.2007 08:31
A kdyz uz tady resite vyuziti pameti.
S tim CPU Q6600?? Umi je vyuzit WinXP 32 bit??? Pojedou vsechny 4 jadra nebo to jsou pro tento system vyhozene penize a chce to WinXP 64 bit, popripade Vistu??
K te grafice pro modelovani a praci, mrkni na nVidiu a radu Quadro FX.
Zacina to asi na FX560 coz je model za asi 4800 bez dane.
Melo by to byt srovnatelne s Matroxem a znam lidi, co nam tom provozuji CAD software (C2D 6600 a FX560 a 2GB ram).
Jezevec (607)|9.7.2007 15:46
petrprv: Resilo se to uz ve dvou threadech, XP (32bit) dokaze obhospodarit pomoci sheduleru i dvouciferny pocet jader, jde tu pouze o to mit aplikace, ktere to dovedou vyuzit, jinak je to k prdu.

K vyuziti viejadra je nutne mit-

Vicejadro - operacni system, ktery umi pracovat s vice jadry - aplikaci, ktera vice jader pouzije

(jinak je samozrejme mozne provozovat aplikace jednovlaknove oddelene na ruznyh jadrech, cimz se vykon take zvysi ovsem z duvodu sdileni sbernice to jsou stale "dve hlavy na jednom krku")
MiBa (195)|18.7.2007 22:05
Nebýva zvykom odpovedať sám sebe, doplním toto pre tých ktorých bude zaujímať, k čomu som sa dopátral (neriešil som či OS bude 32 resp.64 bit, neriešil som v pôvodnej otázke či dokážem vyťažit 4 jadrá CPU).

Pôvodná otázka:
- Ako to dopadne s 2 x 2GB na 32-bit XP?
Bude adresovať RAM iba do 3GB a zvyšok som si proste kúpil "navyše", alebo je možné že budú problémy s nabootovaním PC z dôvodu problémov s adresovaním?

Odpoveď:
1).BIOS v prvej rade musí vedieť adresovať 2GB DDR2 moduly. Mnou vytypované MB to vedia.

2). Windows XP-32 bit má limit 4 GB defaultne nastavený na 2 GB pre aplikácie a 2 GB pre kernel

3). Zmena týchto "hraníc" sa robí zmenou parametra v boot.ini "/userva=SizeInMB"

týmto je možné nastaviť hranice od 2048 (2 GB) do 3072 (3 GB) MB v dekadickej konvencii. Windows používa zostávajúci adresný priestor (4 GB mínus špecifikovaná veľkosť) ako kernel-mode adresovaný priestor. Platí to iba 32-bit verzie Windows na CPU x86 alebo x64 "rodiny".

4). Druhá možnosť je zadaním parametra parametra "/3GB" v boot.ini povoliť tunning 4GB RAM, tak že sa zväčší pre user-mod virtuálny adresovací priestor na 3 GB a kernel obmedzí do zostávajúceho 1 GB.

Pre viac detailov stačí "zabrúsiť" do Microsoft Technetu a zadať kľúčové slovo "/3GB"


V realite osadením 2x2GB budem používať všetko čo som si kúpil a mám 2 sloty voľné.