reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

? Jaký vybrat serverhousing ?

startruck (3)|4.7.2013 14:06
Dobrej den,
planuju vytvorit portal kde ma byt predpokladany traffic 50 000. Slysel jsem dobrej ohlas na servery Websupportu. Ma nekdo s tym skusenosti? jestli to tam nepada nebo ci tam jsou nejaky problemy co by me meli zajimat, ze bych popremyslel o necem jineem.

Diky moc
DrZelenka (2491)|4.7.2013 14:22
50 000 čeho? Návštěv denně, stránek denně, nebo týdně? Statickej/dynamickej web? Pokudvím, tak 50 000 přístupů denně na statickej web by měl zvládnout i obyč. webhosting za 30kč od wedosu.

Podle dotazu to vypadá, že neprosto netušíš o co se jedná. Nadpis serverhousing a ptáš se na kvalitu serverů - u serverhousingu si pronajímáš pouze místo, ne server a celkově ta otázka je úplně na nic. Bylo by lepší spíš napsat co chceš provozovat s tím, že řešení (serverhousing, webhosting, nebo pronájem VPS/dedik serveru) zde navrhneme.
startruck (3)|4.7.2013 15:22
[QUOTE=DrZelenka;536336]50 000 čeho? Návštěv denně, stránek denně, nebo týdně? Statickej/dynamickej web? Pokudvím, tak 50 000 přístupů denně na statickej web by měl zvládnout i obyč. webhosting za 30kč od wedosu.

Podle dotazu to vypadá, že neprosto netušíš o co se jedná. Nadpis serverhousing a ptáš se na kvalitu serverů - u serverhousingu si pronajímáš pouze místo, ne server a celkově ta otázka je úplně na nic. Bylo by lepší spíš napsat co chceš provozovat s tím, že řešení (serverhousing, webhosting, nebo pronájem VPS/dedik serveru) zde navrhneme.[/QUOTE]

Ok diky moc. bude statickej a ten traffic jsem myslel navstevy...
DrZelenka (2491)|4.7.2013 18:58
[QUOTE=startruck;536344]Ok diky moc. bude statickej a ten traffic jsem myslel navstevy...[/QUOTE]

Tam záleží jak velký to bude. Já jsem před nějakou dobou přešel z endory (hrozný problémy, podpora napsala "máte to rozbitý, my ne" a dál se se mnou nebavili) na wedos ("to rozbitý" tam jede bez jedinýho pádu), takže mám ve zvyku Wedos i doporučovat.

Začal bych obyčejným webhostingem NoLimit (30kč/měsíc) a jak bude provoz narůstat, tak bych (v případě, že NoLimit nebude stíhat) přešel na NoLimit Extra. Rozhodně bych zatím neřešil jakýkoliv server - zbytečně drahý a kdoví kdy se na těch 50000 přístupů denně dostanes, hned zezačátku asi ne.

Pokud by časem webohosting nestačil (ale pro statickej web by měl), tak je možnost objednat za 200/měsíc VPS, což už ale není tak jednoduchý nastavit (dostaneš k dispozici "server" s nějakým výkonem a musíš si nastavit vlastní webserver). Ale zase to zvládne i stovky tisíc přístupů (+dá se to škálovat).
|Mio| (1333)|5.7.2013 23:34
Muzu vrele doporucit wedos.

Jsem jejich spokojenym zakaznikem.