reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: padání při hraní her

Neregistrovaný (0)|4.7.2013 15:18
Tazatel: Dalibor

Znění dotazu: Dobrý den
Můj dlouhodobý problém,který se snažím vyřešit je ten,že když začnu hrát (v podstatě jakoukoliv hru{FPS střílečky}),tak mě po nějaké době (záleží na grafické náročnosti hry a na nastavení rozlišení) hraní zčerná na pár vteřin obrazovka (zvuk jde). Pak se sice zase vrátím do hry,ale po chvilce se toto opakuje znova a znova,až mě to nakonec vyhodí rovnou do Windows bez hlášení chyby. Počítač je cca 3 roky starý Ještě před půl rokem jsem na tomto počítači odehrál hry,jako třeba "Crysis 3" nebo "Dishonored" na vysoké rozlišení bez sebemenšího škobrtnutí. Dnes už nerozchodím ani "Call of Duty 4" na průměrné nastavení. Naposledy jsem se pokusil hrát "METRO-last light" na středně vysoké detaily,kde se problém projevil asi po 5 vteřinách,kdy jsem mohl hýbat obrazem myší. U hry "Call of Duty 4" na slabé rozlišení se problém projevil až po cca 2 minutách.
Při prvních potížích jsem počítač otevřel a zbavil ho veškerého prachu a nečistot (určitě si ulevil). Také jsem aktualizoval všechny ovladače a provedl benchmark v programu 3Dmark.
Výsledky 3Dmarku 11:
po cca 40 vteřinách pád do Windows s hlášením: Ovladač zařízení NVIDIA Windows Kernel Mode Driver,Version 285.62 přestal dopovídat a byl úspěšně obnoven
Samotný 3DMark pak hlásí error:

Workload work failed with error message: eva::d3d11::rendering::scene_renderer::render(): draw_depth_task for thread 0: File: device_context.cpp

Line: 515

Function: struct ID3D11CommandList *__cdecl eva::d3d11::deferred_device_context::do_finish_command_list(bool)

Expression: native()->FinishCommandList( restore_deferred_context_state, &result): DX11 call failed.

Device hung due to badly formed commands.

DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: ID3D11DeviceContext::FinishCommandList:

Předem díky za reakce a pomoc. Snažím se to již delší dobu vyřešit po svém,ale na nic jsem nepřišel. Snad se najde někdo,kdo bude vědět víc a pomůže. :)
PS: Jestli jsou HW informace nedostačující,tak zbytek dodám.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: CPU: intel core i5-750
RAM: 2x 2048 MB PC3-10600 DDR3 SDRAM 666.7 MHz
GPU: GeForce GTX 460 - 1 GB GDDR5
DrZelenka (2491)|4.7.2013 19:04
Píšeš, že jsi aktualizoval ovladače, ale ve výpisu máš nVidia ovladače 285.62 - aktuální jsou 320.49.

Začal bych ale spuštěním Kombustoru po dobu 1 hodiny (vypadá to na grafiku). Zezačátku u toho seď a koukej na teplotu - pokud se teplota dostane nad 90°C, tak máš někde chybu v chlazení (v případě, že chladič není ucpaný prachem, tak je špatná pasta pod ním).
Dalibor ge23r (0)|4.7.2013 23:48
Jo,to se moc omlouvám. Moje chyba. Posledním mým pokusem totiž byla instalace staršího ovladače. Nicméně problém je úplně stejný i při aktuální verzi.
Moje podezření se taky zaměřuje na teplotu. Teplotu při zátěži však nemohu změřit,protože mi karta žádnou zátěž nedovolí. :) Prach ve ventilátoru,ani v pasivu pod ním není. To málo,co tam bylo,bylo řádně odstraněno při prvotních výše psaných potížích. Udělám co doporučuješ a taky se kouknu na tu vodivou pastu.

Každopádně Ti mockrát díky.. ..podívám se na to a napíšu,jak jsem pochodil. :)

PS: záhadná věc je,že "Call of Duty 4" nerozchodim ani na nejnižší detaily,aniž by to po nějaké době nespadlo,ale hru "RAGE" můžu hrát klidně i 3 hodiny a nic se neděje.. ..to mi fakt hlava nebere