reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Práce/brigáda

Matesax (15)|5.7.2013 07:03
Dobrý den,
když jsem s programováním začínal (v C#) a založil poprvé toto téma na jedné programátorské síti, neměl jsem co nabídnout. Ale když dnes ovládám všechna programovací paradigmata, všechny druhy jazyků atd. Už tolik nechápu, že nezavadím o dobrou práci. Dělám akorát v jednom týmu, kde se jedná skoro jen o web. Což je další věc - mohu dělat všechen druh vývoje - Web, Desktop i strojové programování. (Hexeditor/ASM) V ASM dělám i vlastní operační systém (a jeho souborový systém) - a referovat bych mohl do aleluja. Týká se mne tedy spektrum virtuální stroj až strojový kód. Jazyky jako třeba celá řada C, D/D2, F/F#, J/J#, A/A#, X++, Lua, Python, Ruby, SmallTalk, BASIC/VisualBasic, CommonLisp ... Flex&Bison. (+ vše kolem webu) Vlastně bych mohl dělat v čemkoliv. Databáze, dotazovací jazyky, schématické jazyky atd. samozřejmostí. Paradigmata jsou mi nejbližší OOP, funkcionální a deklarativní. Nejbližší je mi teď strojový kód - respektive jeho lidštější vyjádření - ASM. (Assembler NASM.) V .NET ale pořád dodělávám jeden projekt. A vyšší scriptovací jazyky jsou potřeba v Unixu dnes a denně. Jediné mínus (pro mě malé) je, že nemám školu se zaměřením k PC. (Zubní technik) Tak se ptám - jaké mám možnosti?
Děkuji.
j.albi (476)|6.7.2013 12:53
Pokud tě nikdo nechce s tím co umíš, zůstaň zubním technikem. S takovým množstvím jazyků patrně žádný neumíš dokonale a tvůj výčet vypadá jako chlubení. Nejdřív začni na malých projektech a udělej si reference. Potom práce přijde. Založ si LinkedIn a tam se prezentuj. Rozešli ukázky s životopisem do firem, které dělají programy a podobně.
hugostieglitz (907)|6.7.2013 13:11
s takovou "výbavou" třeba CIA nebo NSA:D
JuraS. (215)|22.7.2013 14:14
Umíš toho tolik, že jsem urojil slzu. Stačilo by mi umět uvažovat v jednom z těch jazyků. je to prostě dar jako skládání písní, malování obrazů. Někdo to má a tisíce lidí ne. Pokud jsi v tom tak dobrý tak určitě pro někoho něco děláš. Vzpomínám si na náctiletýho kluka co naprogramoval nějaký web na prodej jakýchsi programů pro mobily. Musel mu firmu zaregistrovat jeho táta. Klukovi bylo sotva 15 a už byl téměž milionář. Dobré nápady se prostě prodávají. Je spousta firem co hledá programátory. Například vím, že český výrobce modelařiny měl problém, že měl skvělý železo ale mizerný programátory co neuměli využít ten potenciál. Udělej do toho svůj vlastní soft a když bude lepší tak ti ruce urvou jak ti do nich nahážou zlatý cihly. Taky dobře se uchytí hackeři. Hákni nějakou banku, nech jim tam zprávičku a pak zajdi se představit řediteli banky. A za týden jezdíš v audi r8 do práce. A taky jsem slyšel, že ti nejlepší programátoři od nás jsou za hranicemi a u nás zůstal jen zbytek o který nemá zahraničí zájem. Neříkám, že je to tak pravda, četl jsem. A že jsi zubní technik ? No a co když mohl průmyslový chemik u nás dělat ministra financí tak proč ty by jsi nemohl probramovat třeba v nasa..teď předělávají windows na iss na linux/debian 6... ukaž co v tobě je...
Matesax (15)|22.7.2013 16:21
Onen výčet zní možná tuctově, ale není důsledkem přelétavosti, nýbrž dlouhodobé práce... Sedím u PC skoro pořád. A skoro pořád jen programuji... (Jediná jiná činnost na PC jsou filmy/seriály - žádné hry. Ale i běhám, boxuji, atd.) Takže znám každý jazyk až po každou strojovou instrukci... A také, že dělám vlastní velký projekt - vlastní operační systém. Ale peníze z toho budou kdo ví kdy... Proto potřebuji něco jistého a okamžitého...
mech13 (5526)|23.7.2013 10:02
Znalost jazyka ti je na nic (syntaxi a hello word se v cemkoliv naucis za par hodin), je potreba znat funkce, knihovny, frameworky, odrbavky.

Umet perfektne programovat ti je nanic, pokud se nedomluvis se zakaznikem co po tobe chce a nerozumis problematice, kterou se zakaznik zabyva. (abys vytvoril ucetni system, musis znat ucetnictvi)
Matesax (15)|23.7.2013 10:30
Pleteš si pojmy. Syntax nepotřebuješ. Framework nepotřebuješ. Potřebuješ umět paradigma, návrhy atd. Nejpoužívanější funkce a syntax se ti dostanou pod kůži velice rychle. Zbytek vždy dohledáš. Nechci dělat v účetnictví, ale v tom co mi jde - a umím to skvěle. Algoritmy, databáze, strojové návrhy, mikroprocesory, portovací zařízení,... Ovládám imperativní, deklarativní i procedurální programování atd. navíc funkce atd. si vždy dělám sám. Nikdy bych nepoužil ty prasekódy. Jediné, v čem pokulhávám, je ovládání chráněného režimu - pro mě je jednodušší real-time přístup. Ale to je již jen detail. Nejvíce bych se chtěl věnovat RT zařízením - které jsou na bázi DOSu, ale což, i mikroprocesory ujdou...
VencaX (3686)|23.7.2013 10:45
Já bych začal malými projekty, malými firmami, kde si uděláš nějakou praxi, abys mohl nejen napsat, že umíš tohle a tohle, ale že jsi naprogramoval tohle a tohle, což je pro zaměstnavatele to důležité. Jemu je jedno, co všechno umíš, on chce, abys zvládl to, co on chce a to znalostí neuděláš.
Matesax (15)|23.7.2013 10:56
Já už jsem na malých projektech začínal. Dělal jsem spoustu OpenSource pro Unix/Linux. Nyní dělám za peníze ve firmě. Ale není to to, co jsem si představoval. Napsal jsem co chci... Nemám začátečnické iluze o tom, že vytvořim druhé WoW atd. (A ani nechci dělat hry - ani nic velkého.) Jediné co mám v úmyslu udělat jakože velkého - vlastní OS. Dělám na něm 2 roky a vydat jej chci za 3... Pracuji na kde čem - a z toho Unixu jsem si vypěstoval vpodstatě vlastní OS...
VencaX (3686)|23.7.2013 11:11
A myslíš, že ta práce bude někde jinde výrazně jiná? Nikdy to není o tom, co ty si představuješ, ale jak se dokážeš přizpůsobit tomu, co potřebuje firma. Firma přece shání zakázky, aby pro tebe měla peníze...
Matesax (15)|23.7.2013 11:26
Ehm - takže když se specializuji na stroják - na portovací zařízení, tak mám zůstat u vývoje webu? (A navíc hry.)
VencaX (3686)|23.7.2013 11:31
To ti neříkám... jen říkám, že práce není o tom, co si představuješ ty, ale co si představuje zaměstnavatel. Neříkám ti "zůstaň tam, kde jsi", můžeš si hledat jinou práci, to samozřejmě, jen od toho nesmíš čekat, že to bude stoprocentně to, co tě baví a to, co chceš dělat ;)
Matesax (15)|23.7.2013 11:37
A proto píši sem... Však já jsem rád, že něco mám. Ale jde přeci i o to, v čem jsem lepší. A to rozhodně v programování, než vývoji webových her... (A nezlepší to ani fakt, že sem tam dělám obyčejné weby.) Ani nejsem dobrý v grafice - maximálně průměrný. Pro mě je logika a matematika...
JuraS. (215)|23.7.2013 14:06
Jsi li takový frajer na programování tak máš jistě i nápady co by se dalo naprogramovat. Já umět programovat tak si vezmu stojan na foťák, osadím ho krokovými motory a dám na něj v první řadě kameru a to propojím s počítačem aby ten řídil nastavování stojanu a ostření kamery...a když by tohle bylo zvládnutý tak bych dal třeba na ulici pár čidel pohybu a ty spojil s počítačem a chtěl bych aby ten počítač sám vypočítával kde se co pohybuje a tam zaměřoval kameru. Určitě se to dá koupit za pár set tisíc, ale kdybych to uměl sám naprogramovat tak bych to i prodával...jako programátor umět tolik toho co píšeš tak nesedím v ČR. Doopravdy jsi li takový frajer tak se divím, že se ptáš kde vydělat nějaký peníze...

---------- Doplněno v 14:06 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:06 ----------

Jsi li takový frajer na programování tak máš jistě i nápady co by se dalo naprogramovat. Já umět programovat tak si vezmu stojan na foťák, osadím ho krokovými motory a dám na něj v první řadě kameru a to propojím s počítačem aby ten řídil nastavování stojanu a ostření kamery...a když by tohle bylo zvládnutý tak bych dal třeba na ulici pár čidel pohybu a ty spojil s počítačem a chtěl bych aby ten počítač sám vypočítával kde se co pohybuje a tam zaměřoval kameru. Určitě se to dá koupit za pár set tisíc, ale kdybych to uměl sám naprogramovat tak bych to i prodával...jako programátor umět tolik toho co píšeš tak nesedím v ČR. Doopravdy jsi li takový frajer tak se divím, že se ptáš kde vydělat nějaký peníze...
VencaX (3686)|23.7.2013 14:09
A jsi-li ty takový frajer, tak byses mohl naučit svůj příspěvek na fórum vkládat pouze jednou a ne dvakrát za sebou :mistake:mistake
kevin00 (10238)|23.7.2013 14:15
Hoďte na něj deku nebo ho zabiju ...
JuraS. (215)|23.7.2013 14:17
to je chyba toho na čem píšu..ne moje , nejde mi to z práce editovat...jedemě přes proxy který má s tím problémy...z domu to opravím...neboj se...jinak můžeš klidně i ty...

---------- Doplněno v 14:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:16 ----------

Strachy ani nemůžu spát, jídlo mě nechutná...silácký řeči na netu fakt zbožňuju...
VencaX (3686)|23.7.2013 14:21
Já zase miluju, když se tu najde někdo, kdo si myslí, jak všemu rozumí, do všeho se s*re a přitom o půlce z toho ví kulový a jeho příspěvky jsou úplně k ničemu...
mech13 (5526)|23.7.2013 14:24
[QUOTE=Matesax;537940]Pleteš si pojmy. Syntax nepotřebuješ.[/QUOTE]
A co jiného jsem napsal???
[QUOTE]Framework nepotřebuješ.[/QUOTE]
To nezáleží ani na mě, ani na tobě, ale na zaměstnavateli/vedoucím/zadavatelem práce.
[QUOTE]Nejpoužívanější funkce a syntax se ti dostanou pod kůži velice rychle. Zbytek vždy dohledáš.[/QUOTE]
A jak dlouho ti to bude trvat? Najme zaměstnavatel někoho, kdo dobře zná i málo používané funkce a je schopný rychle produkovat užitečný kód a plnit termíny, nebo někoho, kdo si bude všechno dohledávat, ale "rozumí všemu"? (při stejných ostatních schopnostech)
[QUOTE]Nechci dělat v účetnictví, ale v tom co mi jde - a umím to skvěle.[/QUOTE]
To byl jen příklad... Nepochopils, co jsem chtěl říct?
[QUOTE]navíc funkce atd. si vždy dělám sám. Nikdy bych nepoužil ty prasekódy.[/QUOTE]
A myslíš, že na to budeš mít čas? Když ti na stole přistane úkol, že musí být za týden hotový, tak si začneš přepisovat funkce, které už jsou? A co tím získáš Pokud je výkon kritický, tak se ty funkce nepíšou prasácky, ale optimálně a nemáš si co přepisovat.
K čemu ti je, že něco vytvoříš superoptimálně v ASM, když s tím strávíš půl života a přitom bylo je potřeba udělat nějakou blbinu, u které nezáleží na výkonu a dala se ve frameworku naklikat za pár minut/hodin?

Je prostě potřeba dělat to, za co ti někdo zaplatí, v termínech, které ti stanoví a taky se na tom domluvit. Ne jak by sis představoval, že by to v utopickým případě mělo fungovat. A hlavně s tou domluvou a pochopením druhých bych řekl, že máš největší problém.
kevin00 (10238)|23.7.2013 14:26
[QUOTE=JuraS.;537971]Strachy ani nemůžu spát, jídlo mě nechutná...silácký řeči na netu fakt zbožňuju...[/QUOTE]

... Bárto, ty jsi tak hloupý až je mi Tě líto

BTW To je kultura ... ale to asi neznáš, jako plno jiných věcí ;)
JuraS. (215)|23.7.2013 14:35
kevin00, VencaX...dokazujete mi jakej jsem idiot a že ničemu nerozumím. Neznám Vás a proto Vás vybízím, napište mi v čem se vyznáte v oblasti IT. Jako klasik se ptám, řekni mi v čem se vyznáš ať vím o čem se s tebou mám bavit. A k této otázce. Možná Vy nevíte jak tazateli pomoct. Já bych mu alespoň mohl dáít kontakt na firmy se kterými spolupracujeme a o kterých vím, že zdatného programátora by nikdy neodmítly. A jsou to firmy s miliardovými zisky. Jestli tohle Vám nestačí tak mě prostě ignorujte. Jo a silácký řeči i na netu nejsou jen tak přehlédnutelné. Oháníte li se kulturou pak v případě internetu je to netiquete.

---------- Doplněno v 14:35 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:35 ----------

kevin00, VencaX...dokazujete mi jakej jsem idiot a že ničemu nerozumím. Neznám Vás a proto Vás vybízím, napište mi v čem se vyznáte v oblasti IT. Jako klasik se ptám, řekni mi v čem se vyznáš ať vím o čem se s tebou mám bavit. A k této otázce. Možná Vy nevíte jak tazateli pomoct. Já bych mu alespoň mohl dáít kontakt na firmy se kterými spolupracujeme a o kterých vím, že zdatného programátora by nikdy neodmítly. A jsou to firmy s miliardovými zisky. Jestli tohle Vám nestačí tak mě prostě ignorujte. Jo a silácký řeči i na netu nejsou jen tak přehlédnutelné. Oháníte li se kulturou pak v případě internetu je to netiquete.
JuraS. (215)|23.7.2013 14:41
A zadavateli. Programování pro někoho je vždy na zakázku. Znám to z praxe kdy nám jedna známá firma programuje něco pro naši potřebu. Potřebujeme do ovládacího panelu aplikace přidělat tlačítko které vyvolá funkci například vybrání určitých položek z databáze ms sql. Firmě to trvá 3 týdny aby dodala upgrade aplikace a my následně zjistili, že tlačítko funguje jak jsme si přáli, ale naopak něco co dříve fungovalo nefunguje. Takto to s nimi máme už cca 5 let kdy jedna oprava stíhá předchozí. Víme, že celou aplikaci programuje jeden jejich pracovník a firma se děsí aby ho nesrazilo auto. Věřím (po konzultacích s jednatelem firmy) že najít se jiný programátor, zdatný, který by se koukl na to jak je udělaná databáze a ovládací aplikace a zjednodušil ji a opravil tak ho zlatem zahrnou. Firma o které mluvím je známá například z kauzy o registru vozidel, z politiky (VV).

---------- Doplněno v 14:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:41 ----------

A zadavateli. Programování pro někoho je vždy na zakázku. Znám to z praxe kdy nám jedna známá firma programuje něco pro naši potřebu. Potřebujeme do ovládacího panelu aplikace přidělat tlačítko které vyvolá funkci například vybrání určitých položek z databáze ms sql. Firmě to trvá 3 týdny aby dodala upgrade aplikace a my následně zjistili, že tlačítko funguje jak jsme si přáli, ale naopak něco co dříve fungovalo nefunguje. Takto to s nimi máme už cca 5 let kdy jedna oprava stíhá předchozí. Víme, že celou aplikaci programuje jeden jejich pracovník a firma se děsí aby ho nesrazilo auto. Věřím (po konzultacích s jednatelem firmy) že najít se jiný programátor, zdatný, který by se koukl na to jak je udělaná databáze a ovládací aplikace a zjednodušil ji a opravil tak ho zlatem zahrnou. Firma o které mluvím je známá například z kauzy o registru vozidel, z politiky (VV).
Matesax (15)|23.7.2013 15:24
Neptám se kde, jak atd. Ptám se, jaké jsou možnosti... Vzhledem k tomu, že se nejedná o nadsázku, ale doložitelná fakta, nevidím důvod o nich pochybovat. Navíc je pouze v mém zájmu psát pravdu. Nebude mi dělat žádné potíže doložit znalosti, zkušenosti atd. Vyjíma školy... Jejich využití jsem zde také zmínil - jednu část plním - vlastní OS, druhá pokulhává...