Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 30

Téma: Distribuce pro staré PC

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Starší verze Slaxu se zdá jako dobrý nápad. To by mohlo vyhovovat. Tady mám otázku:

Když ji budu chtít dát na flashku, můžu použít dávkový soubor z poslední verze nebo to musím udělat ručně ? Tady vím jak na to s GRUB4, ale nevím jaké tam napsat ty příkazy. U Win to jednoduše odkážu na ntldr nebo setupldr.bin (taky vlastně nevím co z toho je jádro, ale funguje obojí) a bootmgr. Ale u Linuxu nevím jestli je jádro kernel nebo vmlinuz a ty parametry to je pro mě úplně španělská vesnice. Koukal jsem, samozřejmě, na příklady, ale třeba i u stejné distribuce jsem našel několik typů zápisů.

A ještě jedna otázka: Jak je to v Linuxu s viry a antivirovým SW ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Tech par viru co je pro Linux snad ani nestoji za rec a vr valne vetsine se ty mrchy neumi sirit po siti, takze pokud nebudes na tom PC delat nejaky uplny prasarny tak bych to vubec neresil, ono i na Windowsech se da rozumne fungovat bez AV kdyz je clovek opatrnej.

Registrace
    Oct 2012

Takže jsem do svého Acer TM 233 LC dodal RAM na 1GB (Celeron 2.0 GHz) a nainstaloval Lubuntu (v Live se mi docela pozdávalo). Jenže ve finiši je to línější než když jsem tam měl s půlkou RAM XPéčka, neustále blbne jazykové prostředí, pořád se to seká tak, že musím natvrdo vypnout a na konec flash player je jedna velká katastrofa.

Takže kdo co má ještě otestováno v praxi na podobné mašině?
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2014-05-19-150.jpg 
Zobrazení: 135 
Velikost: 1.12 MB 
ID: 29776  

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Doporučil bych Ti Crunchbang Linux (prostředí OpenBox), ale musel by jsi se smířit s tím, že si musíš vše dodělat sám. Překlad nabídky, "start" nabídku, přepínání rozložení klávesnice, editace probíhají na úrovni konfiguračních souborů, s GUI nepočítej. Odměnou TI zase bude svižnost, konfigurovatelnost do takové míry, že si v podstatě můžeš ušít systém na svou míru. Jedná se o lehce převlečený Debian, takže řešení na internetu najdeš skoro pro vše, když ne na fóru distribuce samotné.
    Flash Player instaluj příkazem sudo apt-get install flashplugin-installer -y, jazyk aktualizuješ z nastavení otevřením nabídky jazykového nastavení.

Registrace
    Oct 2012

Díky - obávám se však, že bez GUI jsem ztracen. Vůbec si neumím představit, že bych tam něco dodělával. Hledám distro, které mi nahradí XP na tom noťasu a myslel jsem, že by mohlo být o něco svižnější nebo alespoň nastejno. Zkouším právě distra s centrem softwaru, leda bych sehnal nějaký levný kurz, kde by mě nalili do kebule, co jsem zmeškal - nárážím ale jen na praxi odlišnou od slibů vývojářů. Jejich lži vůbec nechápu, vzhledem k tomu, že to ani neprodávají. Ale nechápu, jak můžou nabízet něco, kde tolik věcí nefunguje. Ani bych nepotřeboval český jazyk - jen záměna yz mě vždycky točí.

Registrace
    Oct 2012

Tak mi Lubuntu nakonec nabídlo povýšení na novou verzi včetně stáhnutí nějakých dalších balíčků a už je to o dost lepší. Sice se to občas sekne a má to pár much, ale dá se s tím už pracovat.

Tedy pro ostatní pátrající po podobném - Lubuntu verze 14.04 je použitelná a dle správce úloh by mohl makat i s 512 MB RAM.

Registrace
    Oct 2012

Další série telenovely aneb hledám a zkouším dál.

V Lubuntu 14.04
    Prostředí není stabilní - neustále zamrzá. Něco tam prostě přetíží CPU a slabší PC (Mobile Celeron 2GHz) je nepoužitelné a silnější PC (Core 2 Duo 2,1GHz) pak jede jen na 4% CPU, čemuž pak odpovídá odezva. Obojí jsou notebooky. Nebavilo mě každých 20 minut vypínat PC natvrdo knoflem a znovu spouštět, neboť jinak to nešlo. No a ve finiši se instalace vždy poškodí a nelze dělat nic jiného než přeinstalovat. Poslední instalace mi takto vydržela pouhé 2 dny. A to už mě vůbec nebaví instalovat 1 - 2 x týdně znovu systém. Toto se týká posledních dvou verzí naprosto shodně. Nechápu jak to může někdo nabízet, když to má takové zásadní desfunkce. Takhle nikdy nepřesvědčí masy, aby se vzdali Woken !!!

Jinak se mi ten systém líbil a přestával jsem se bát Linuxu. Nešlo by nějak zkontaktovat vývojáře tohoto OS - nějaký feedback snad přijímají??? Našel jsem tuto adresu -gilir at ubuntu dot com- tak jsem zkusil poslat email na -giliratubuntu@dot.com- a za 2 dny mi přišel deamon, že undelivered. Asi jsem tu adresu pochopil špatně.

Zkusím dál asi to Wary Puppy. Nechci ten starý noťas vyhodit, když funguje, ale nomohu už jet na XP.

Děkuji za ochotu a případné další rady. Přeji všem příjemný víkend.

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

gilir at ubuntu dot com
    Takto se zapisuji adresy z duvodu ochrany pred spamboty, ktere je 'vyzobavaji' ze stranek. Jelikoz zrejme nevladnes anglictinou, pak vez ze at = @ a dot je . (tecka).

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Ventero Zobrazit příspěvek
    Našel jsem tuto adresu -gilir at ubuntu dot com- tak jsem zkusil poslat email na -giliratubuntu@dot.com- a za 2 dny mi přišel deamon, že undelivered. Asi jsem tu adresu pochopil špatně.
    Zkus to bez těch pomlček a na gilir(zavinac)ubuntu.com

Registrace
    Oct 2012

Jo díky.

Už se to i vyřešilo. Opět asi AI: Když jsem to po pár dnech zapnul , tak mi najelo menu GRUB a jedna z těch voleb to naběhla - a od té doby to zatím ani nezamrzlo...

Registrace
    Feb 2008

Jedna z voleb? Grub defaultně nabízí standardní spuštění systému a nebo v recovery modu. Pokud máš dual boot, tak poté ještě nabízí spuštění Windows.

Registrace
    Oct 2012

Bez Windows. Taklhle vypadalo to menu:

1. *Ubuntu
    2. Linux -nějaká čísla verze-
    3. Linux -ta samá čísla verze- Recovery mode
    4. Linux -starší verze-
    5. Linux -starší verze- Recovery mode

A neběhlo to na volbu 4. - starší verze asi jádra - s Linuxem opravdu teprve začínám

Nováček
    Registrace
    Oct 2013

Ventero a Linux Mint si neskúšal, ja ho používam na staršom notebooku s 1Gb RAM a šlape celkom v pohode, sem tam sa spomalí ale na to že to používam len na internet to úplne stačí.

Registrace
    Feb 2008

Linux Mint je taková klasická "Windows klikačka", kde téměř vše chodí bez problémů ihned po instalaci. IMHO pro přecházejícího uživatele nejlepší řešení

Registrace
    Oct 2012

Citace Původně odesláno od Petrčan Zobrazit příspěvek
    Ventero a Linux Mint si neskúšal, ja ho používam na staršom notebooku s 1Gb RAM a šlape celkom v pohode, sem tam sa spomalí ale na to že to používam len na internet to úplne stačí.
    Jaký máš procák? To budeš asi mít tu Xfce verzi - ne?

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Distribuce pro HTPC
    Od satanáš v sekci OS Linux
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 23-12-2010, 10:36
  2. Víkendová diskuze: Digitální distribuce PC her
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 05-05-2009, 00:10
  3. Windows Vista: Změna distribuce nainstalovaného OS