reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Taktování AMD Phenom II X4 965 3.40GHz @ 3.80GHz

gouzdog (50)|7.7.2013 17:01
Zdravím,
po delší době sem se rozhodnul taktovat, a tak se chci spíš zeptat jestli všechno proběhlo tak jak mělo a můžu to tak nechat.
Taktoval jsem přes Bios, zvednul jsem násobič na 19.0 a pustil sem mu tam z 1.475V na 1.5V. Chladič na CPU mám http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400830TZ000188U.
Procesor v klidu má okolo 40C, teď sem spustil zátěžový test jen na CPU v everestu, plánuju ho nechat běžet přes noc a uvidíme jestli vydrží. Test běží zatím 15 minut a teplota se stabilně drží mezi 65-66C.
Mám takty přes násobič o něco snížit nebo jeto v pořádku?
Díky předem...
Bez názvu.png
johny__g (6387)|8.7.2013 09:25
Jestli je to stabilní tak to tak nech. Poznal jsi zvýšení taktu na zvýšení výkonu, tam kde to potřebuješ?
JuraS. (215)|13.7.2013 21:01
Mám slabější CPU a zatím jen v krabici, čekám na skříň co jde poštou. Nicméně moje deska umí (co jsem se dočetl) OC přes sw. To v celku nepotřebuji, ale plánuji předělat chlazení na kapalinu s tím, že teplota kapalina se bude pohybovat kolem nuly. Pak to zkusím OC. V práci jsem odpálil procesor tím, že jsem na jednom nevyužívaném PC spustil boinc a 2 roky pc na hranice teplotě CPU to prostě nešlo a jak se začal zadírat ventilátor na chladiči (co běžel celou dobu naplno) tak procesor prostě se spálil....