Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 52

Téma: PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Zaměření pro: hraní her – PC chci zejména hraní náročnějších her, ale také pro občasnou tvorbu videa, sledování filmů, atd.

Platforma: Intel
    Operační systém: Windows 8
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Delší dobu přemýšlím o koupi PC na hraní her, který si tak nějak postavím sám. Musím se ale přiznat, že nemám skoro vůbec žádnou představu o tom, jak jsou na tom konkrétní komponenty PC.

Mám pouze pár výhrad, které se musí dodržet:
    PC se nesmí přehřívat. Ať se stane co se stane, raději ať zmrzne, než-li shoří.
    Neměl by být moc hlučný.

Pak tu mám pár věcí, za které bych byl rád:
    Kdyby case vypadala hezky, ale to je věc, která když tam bude, tak to bude hezkej bonus, ale že bych na tom trval, to ne.
    Aby PC zvládal novější hry (Borderlands 2, Battlefield 3 nejlépe na ULTRA, nějaký ten simulátor včetně DayZ atd.)
    Aby vydržel co nejdéle. Můj současný počítač se drží 6 let a nové, méně náročnější hry je schopen tak nějak bez problémů utáhnout. Chtěl bych tedy, aby tento počítač vydržel alespoň 4-5 let.
    Samozřejmě, aby se skládal z kvalitních dílů.

LCD: Napsal jsem, že bez LCD, protože se v palcích vůbec nevyznám, ale kdyby mi někdo doporučil nějaký kvalitní LCD monitor, byl bych rád.

Všem, co mi poradí, předem děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Abych to ještě upřesnil. Ocenil bych, kdyby se v PC nacházela nějaká mechanika. RAM asi 8 GB (ovšem moc nechápu, proč tam rovnou nedat 16 GB, když to není zas o tolik dražší), procesor čtyřjádrový, taktovat ho neplánuji, to samé platí o GK. Rád bych byl za SSD kolem těch 64 GB a disk o kapacitě 1 TB, vždy mohu dokoupit další.

Vím, že se opakuji, ale všem předem děkuji za všechny rady

EDIT: Budu nakupovat z CZC
    Naposledy upraveno uživatelem Nemexis: 08-07-2013 v 11:40

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011LJ5011J8801
    První nástřel. Já osobně bych volil 128 GB SSD, na něj je možné taky nainstalovat nějaké hry a tím zrychlit načítání her a těch pár stovek šetření se nevyplatí. GTX760 je výkonově skoro na úrovni GTX670, takže výkonu by měla mít dost. Zvolil jsem nejslabší i5, právě kvůli tomu, aby se do sestavy vešla lepší grafická karta a ořezal jsem základní desku na jednu z těch levnějších slušných... myslel jsem i na LCD a nechal jsem na něj cca 3500Kč. 8GB RAM je tam z důvodu toho, že hry více nevyužijí a cenově, pokud se i s monitorem máš vejít do 25000...

Btw. na Alfě je to jen z toho důvodu, že se odtud dobře posílají košíky.

EDIT:
    Cca takhle by sestava mohla vypadat bez SSD.
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011MW0011HMB01
    Je tam kvalitnější deska a výkonnější procesor, pořád jsem nechal místo na LCD

Jo a ke skříni, každému se líbí něco jiného. Mě se líbí strohý jednoduchý design, proto jsem volil tuhle skříň, takže požadavek "kdyby case vypadala hezky" je trošku mimo... musíš si ty sám říct, co se ti líbí
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 08-07-2013 v 12:21

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Jo super, díky moc
    K tomu LCD, u něj si nejsem ještě na 100 % jistý, zda nepoužiji svůj stávající, takže klidně trochu přidám na procesoru. Když jsem zde brouzdal tak před čtvrtrokem, tak jsem viděl, že se tento procesor hodně doporučuje v poměru cena x výkon (doufám, že se nepletu), takže se chci zeptat, zda by nebylo lepší investovat do nějaké i7čky, protože jak jsem psal výše, toto PC chci aby se drželo tak nějak i za 4-5 let.

EDIT: A byl bych taky rád, kdyby na high, nebo ultra high rozběhl třeba Arma 2 (konkrétně ten DayZ), nebo třeba A10 Warthog apod.

Ještě jednou díky za rady
    Naposledy upraveno uživatelem Nemexis: 08-07-2013 v 12:37

Registrace
    Jun 2008

Výkon herního počítače je omezený hlavně výkonem grafické karty. Tahle i5 je dostatečně silná na to, aby danou grafickou kartu uživila. Problém Core i7 je ten, že hry jej plně nevyužijí. i7 má výhodu v hyperthreadingu, ten je ale využitelný v případě renderingu nebo střihu videa (pokud jej daný software umí využít), ale i7 vůbec nepomůže, pokud jde o herní výkon. Pokud je tedy herní účel hlavní a střih/úprava videa v daleko menším měřítku, tak Core i7 postrádá smysl.

Teoreticky by se dala sestava postavit i na trošku výkonnějším Haswellu (5-10% výkonu navíc), ale u Haswellu je problém s USB 3.0 řadičem (chyba se objevuje pouze při uvedení systému do režimu spánku ("uspání do RAM")). Pak by bylo možné tu sestavu postavit nějak takhle. http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011YXQ011Z9T01

Ještě se zeptám - Windows mají být v ceně? A kolik peněz maximálně jsi ochotný do sestavy dát?

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Bylo by nejlepší, kdyby OS už v sestavě byl (když tam už bude, bude o něco levnější?) a jsem ochoten do PC investovat max. 28.000,-. Byl bych ale rád, kdyby se cena dostala níže, kolem těch 25k.

Registrace
    Jun 2008

Nebude levnější, ale musí se uvažovat do ceny. Následující sestavy neuvažují nový LCD (resp. do té nejlevnější do 28K by se cenově vešel).

Verze s Windows:
    S výkonnější grafickou kartou http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011QFV011MW001
    Se slabší grafickou kattou http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011MW0011ZSU01
    Předchozí + SSD http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011QFV011MW001

Pokud byses rozhodoval pro Haswell, pak za stejnou cenu lze vybrat např. http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00040000001YXQ a http://www.alfacomp.cz/php/product.p...008M098DTK1ZB8

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Chci se zeptat, o kolik slabší je MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming oproti té MSI N770 TF 2GD5/OC? Nevím, jestli má pro mě cenu kupovat GK skoro deset tisíc, tak jestli by se vážně více nevyplatila ta MB (jaké jsou výhody v lepší MB? Viděl jsem, že ta od Asusu má průtok [doufám, že se tomu tak říká] 3 Gb/s a nemůže se u ní využít Haswell a ta od gigabytu 6 Gb/s a Haswell využít může. Otázka ale stále zůstává, proč se vyplatí mít lepší MB? Je to kvůli taktování?) nebo procesor. Počítám s tím, že třeba za 2-3 roky budu ty nejnovější hry hrát na konzoli, pokud budu ještě vůbec hrát nebo si koupím lepší GK.

Jaký je rozdíl mezi i5 a i7? Myslím mezi těmi nehaswellovskými procesory? A koukal jsem na ten i5 Haswell, je teda hodně slušně nadupanej, ten by s tou sestavou držel pěknou řádku let. Ovšem se bojím, že je na trhu relativně krátkou dobu (?) a tak jestli se u něj nenašly nějaké vady, nebo vyšší poruchovost apod.?

Každopádně k té GK. Vím, že je to věc, do jejíž obměny se investuje prakticky nejvíce. Když se chce člověk udržet s herní dobou, tak by se měla zhruba každé dva roky obměnit GK. Říkám si tedy, zda by nebylo lepší koupit tu za 6k, která i tak vypadá velmi, když to tak řeknu, nabušeně, než kartu za 9k a za 3 roky ji vyměnit...

Registrace
    Jun 2008

Výkonový rozdíl je někde okolo 20% (s tím, že s vyšším rozlišením podává ještě vyšší výkony). Pokud pravidelně upgraduješ grafickou kartu, pak se jeví 760 + upgrade za 2 roky jako dobrá volba.

Co se týká rozdálu mezi Core i5 a Core i7, tak kromě frekvence (pokud je jiná), tak je rozdíl pouze ve zmíněném HyperThreadingu. Tato funkce způsobuje to, že procesor vypadá jako osmijádro (vlastně každé jádro dokáže sdílenými prostředky zpracovávat dvě instrukce najednou). Pokud máš software, který umí Hyperthreading využít (takových není moc), pak může mít velký přínos pro výpočetní funkce (jak jsem psal, výhody v renderingu, střihu videa a podobných výpočetních úkonech). Hry tuto funkci bohužel neumí využívat, proto je zbytečné do herního počítače kupovat Core i7 (je jedno, jestli jde o jádro Ivy Bridge nebo o jádro Haswell).

Rozdíl mezi Haswell a IvyBridge je cca 5-10% výkonu navíc, pokud jde o výkon a má výkonnější integrované grafické jádro (pokud budeš používat dedikovanou kartu, pak na něm celkem nezáleží), jinak z praktického hlediska moc rozdílů není.

Pokud jde o rozdíl mezi deskami, tak musíš rozlišovat desky pro Socket 1155 a 1150. Do Socketu 1155 nedáš Haswell (a žádný lepší CPU než Ivy Bridge už do něj nekoupíš), do Socketu 1150 nedáš Ivy Bridge, ale bude možný upgrade z Haswellu. Problém Haswellu je to, že v nynějších chipsetech je výše zmíněná chyba s USB 3.0.
    A co se týká jednotlivých specifik chipsetů, tak ty bych rozdělil na dvě skupiny, na chipsety Z a na zbytek. Chipsety Z (např. Z77, Z87) jsou vhodné pro taktování (k taktování je vhodný pror s odemčeným násobičem - u Intelu označován K na konci). Ostatní chipsety dostačují běžným uživatelským požadavkům, pokud nechtějí taktovat. Pokud taktovat nebudeš (a výběr procesoru je tomu přizpůsobený), pak je zbytečné připlácet za některou z dražších desek, pokud jsou stejně kvalitní, jako ty levnější.

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Super, díky moc, konečně vim, co je co

Teď jsem se díval na tu sestavu od Tebe s SSD a spočítal jsem si, že prakticky ta lepší MB od Gigabytu (beru to alespoň z toho průtoku, nebo co to je + ještě z možnosti využití procesoru Haswell) je levnější a procesor Haswell je o stejnou cenu dražší, tudíž mi přijde lepší vyměnit tu Asus MB za Gigabyte a procesor Intel Core i5-3570 nahradit tim Haswellem (Intel Core i5-4670).

Ještě se chci zeptat, zda si myslíš, že ten rozdíl 20 % bude velmi znatelný např. ve hrách jako již zmíněný Battlefield 3 na ULTRA (aby to běželo nejlépe 50-60 FPS+), nebo třeba přicházející Watch dogs (co nejvyšší nastavení a FPS kolem tý 50), Battlefield 4 (řekněme nastavení Normal-High kolem těch 50 FPS) + bych byl neskutečně vděčný za DayZ, který bych si chtěl užít v max. nastavení kolem těch 60 FPS (problém je v tom, že ten mod není moc dobře optimalizovaný).

EDIT: Když bych měl chuť dělat videa z her, nejspíše bych si pořídil Live Gamer Portable od AverMedia, ten video prý automaticky renderuje.
    Naposledy upraveno uživatelem Nemexis: 08-07-2013 v 16:27

Registrace
    Jun 2008

Průtok... Tam jde o SATA III připojení a tohle má jak deska pro Ivy Bridge, tak deska pro Haswell. Rozdíl je jen v tom, že deska pro IB má méně konektorů SATA III. Tyhle využije ten SSD disk, který dokáže využít rychlost, kterou SATA III poskytuje. Většina dnešních plotnových disků ale tuhle rychlost nevyužije, takže z praktického hlediska je ti jedno, jestli je připojíš do SATA II (3Gb/s) nebo SATA III (6Gb/s). To znamená, že ta deska není jednoznačně lepší... A možnost využít procesor Haswell... ty vlastně nemáš možnost využít jiný procesor...

Z recenze na konkurenčním webu jsem vytáhl srovnání výkonu v BF3, doufám, že ti dostatečně odpoví. Mimochodem na nevydané hry ti nikdo nic nemůže slíbit (dokonce si ani nejsem jistý, jestli už vydali oficiální hardwarové požadavky pro BF4).
    V grafu jsem vyznačil karty, na které se zaměřujeme. Označil jsem tam 760 od EVGA, protože má podobné takty, jako ta MSI. U 770 to bohužel nebylo možné a karta od MSI má vyšší takty (= vyšší výkon), než v grafu označená MSI.

EDIT:
    Zde se můžeš podívat, jak si karta (MSI 770) vede třeba v Crysis 3 [url]http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_770_TF_Gaming/13.html[/url]
    Zde je i test (MSI 760) [url]http://bit.ly/183VdEt[/url]
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: pic.jpg 
Zobrazení: 92 
Velikost: 176.6 KB 
ID: 28746  
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 08-07-2013 v 16:59

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Super, díky

GK mám nejspíše rozhodnutou, vezmu tu 760 a za 2-3 roky bude upgrade.

Chci se zeptat na tvůj názor. Jaký procesor, potažmo MB by sis vybral? Mě přijde poměrně rozumný využít té nabídky mít novější model procesoru, který je o něco výkonnější a v podstatě mě to bude stát stejně + k tomu budu mít desku, u který se mi plně využije rychlost toho SSD disku. Ale pokud se do této MB bude moci využít POUZE Haswell (jak je to s těmi problémy s USB 3.0? Je to výrobní chyba nebo jsou jen některé kusy vadné? A je to velký problém?) a u té desky od Asusu mám možnost použít Ivy i Sandy (?), tak mi zase přijde lepší možnost deska od Asusu, i když nebudu moc využít SATA III. Na toto bych potřeboval vážně slyšet Tvůj názor= profíka...

A kdybych chtěl v budoucnu zvětšit paměť RAM řekněme na 16 GB, potřeboval bych další chlazení? A bylo by to problematické u té Tvé doporučené skříně to tam všechno nacpat?
    Naposledy upraveno uživatelem Nemexis: 08-07-2013 v 18:03

Registrace
    Jun 2008

Počkej, ty mě vůbec nechápeš... u obou desek využiješ plnou rychlost SSD, pokud SSD připojíš do SATAIII slotu. Jak deska pro Ivy, tak deska pro Haswell mají konektory SATA III s přenosovou rychlostí až 6Gb/s (plus jejich podporu v chipsetu).

Pokud jde o problém USB 3.0 u Haswellu, tak jde pouze o to, že pokud počítač uspíš a máš zapojený v USB 3.0 třeba externí disk a budeš v něm mít otevřený nějaký soubor, tak po probuzení PC se ti ten soubor nezobrazí (nemá vliv na data uložená na disku). Je to chyba u všech chipsetů pro Haswell.

Já osobně bych počkal na druhou revizi chipsetů od Intelu, kde bude tato chyba již opravena, protože nechci podporovat Intel v kupování jeho nedodělků (myslím, že hned předminulá řada chipsetů měla po uvedení taky problémy), takže tedy já bych koupil Ivy. Ale pokud chceš o něco vyšší výkon a nevadí ti ta chybka s USB 3.0, pak klidně vezmi Haswell (i když to ve hrách prakticky asi nepoznáš, v budoucnu po upgradu grafiky možná ale zase to nebude skoro žádnej skok).

Ano, je pravda, že v mnou navržené desce Asus můžeš používat i procesory Sandy Bridge, ale tady jde spíš o to, že do té desky už nenacpeš nic lepšího než ten Ivy Bridge. Pokud zvolíš desku od Gigabyte (tedy desku pro Haswell), tak máš možnost ještě za rok upgradovat na procesory Broadwell (pokud výrobce deskt poskytne upgrade BIOSu i pro tuto revizi desky.

Pokud si ale procesor chceš nechat opravdu 4-5 let, tak z hlediska výkonu pro tebe:
    Sestava s Asus + Ivy Bridge bude cca o 5-10% slabší než Gigabyte + Haswell, pokud budeš mít SSD zapojene v SATA III slotu, pak nebude žádný rozdíl ve výkonu ani u desky Ivy ani u Haswellu, tudíž pro tebe smazatelný rozdíl.

A pokud jde o RAM, tak pokud zvolíš správné moduly, pak by neměl být problém s kompatibilitou. Na chlazení by RAM neměly mít žádný vliv.

Btw. se vzhledem skříně jsi spokojený?
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 08-07-2013 v 18:27

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Jo pravda, promiň, místo SATA III jsem četl SATA II, moje chyba. No každopádně moc děkuji za objasnění, pochopil jsem z toho tedy, že když budu mít SSD a na něm hru (předpokládám, že když bude hra na jiném disku, tak mi SSD nepomůže se hrou (?) ), tak na Ivy ale ani na Haswellu nepoznám rozdíl.

Chápu to dobře tak, že za nějaký ten týden už bude k dostání funkční, takřka bezchybná sada Haswell? A nebo to chápu špatně a jednoduše mám jít na jistotu do Ivy, kde zase budu mít ale za pár let po upgradu GK nižší výkon. S PC totiž moc nepospíchám, tak jestli se mi nevyplatí počkat třeba do konce července-srpna a pak se rozhodnout? Ptám se tedy, za jak dlouho by druhá revize měla být dostupná?

Ještě jednou moc děkuji za rady a omlouvám se, opravdu v tomto odvětví nemám skoro žádné zkušenosti

Registrace
    Jun 2008

SSD je disk s rychlým čtením, takže pokud na něm budeš mít hru a budeš jí loadovat, tak loadování bude rychlejší, než u klasického disku.
    Haswell i Ivy mají SATA III, tudíž rychlost čtení jak u Haswellu tak u Ivy bude stejná (pokud budeš mít SSD zapojený v SATA III).

Volba je na tobě. Pokud ti nevadí ta chybka s USB 3.0, tak jsou pro tebe ty sestavy rovnocenné. Rozdíl ve výkonu je prakticky mizivý a pokud v budoucnu neplánuješ upgrade procesoru na Broadwell, tak je ti opět praktivky jedno, kterou sestavu vezmeš. Já osobně bych teď vzal Ivy a za několik týdnů, pokud vyjdou nové revize desek z novými revizemi chipsetů, pak bych koupil Haswell. Za jak dlouho bude dostupná, to opravdu nevím.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 13:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 21:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč