reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Integrovaná grafika v procáku?

Adamko746 (3)|8.7.2013 14:16
Dobrý den, mám menšiu otázku, okolie mi poradilo tento PC, ludí čo poznám atd.

http://www.alza.sk/alza-gamebox-ivy-full-pack-2013-d442483.htm

Písali že integrovaná grafika v procesore sa aktivuje, len keď sa pokazí tá, čo tam je ako dedikovaná - MSI N660 Twin Frozr III 2GD5/OC + 3D Mark, čiže po kúpení PC normálne bude fungovať dedikovaná grafika, a integrovaná bude pozastavená, kedže bude využívať tú dedikovanú.

Mne zas jeden človek písal, že keď je v procesore integrovaná grafika, tak nejdú na PC inštalovať hry, a nerozbehnem silné hry.

Tak neviem čomu mám teraz veriť, a čo je pravda. Keby ste mi napísali váš názor na túto skutočnosť budem neskutočne rád, a budem uvažovať o kúpe toho PC.

Ďakujem za vaše rady, námety.
johny__g (6387)|8.7.2013 14:27
Ten "jeden člověk" píše naprosté nesmysly. Samozřejmě že hry půjdou instalovat (bez ohledu na to jaká grafika tam je) a půjdou i hrát (s tou dedikovanóu kartou). Přesně jak píšeš ty.
Adamko746 (3)|8.7.2013 14:44
Čiže objasnenie, ked si kúpim ten pc, normálne ho zapojím, nainštalujem OS, a budem si môcť nainštalovat hry zo steamu, a pôjdu mi na plné detaily? Kedže tá grafika nVidia to utiahne.

Nebude mi tá integr. nijak znižovať výkon ?
Karel Polívka (1485)|8.7.2013 15:00
Ta integrovaná grafika výkon snižovat nebude. Pokud by ta samostatná karta na plné detaily nestačila (což vždy nemusí ani ta nejvýkonnější karta na trhu - každý si pod pojmem "plné detaily" představí něco jiného), nebude to kvůli tomu, že procesor obsahuje integrované grafické jádro (jelikož to nebude využíváno), ale jednoduše proto, že ta samostatná grafická karta nebude dostatečně rychlá.
Adamko746 (3)|8.7.2013 15:01
Ďakujem velmi pekne za vaše odpovede. :) Môžete tému označiť ako vyriešenú.
zsdx (2098)|8.7.2013 17:31
[QUOTE=Adamko746;536525]Mne zas jeden človek písal, že keď je v procesore integrovaná grafika, tak nejdú na PC inštalovať hry, a nerozbehnem silné hry.[/QUOTE]

Takoveto problemy se vyskytuji pouze u notebooku s technologii dynamickeho prepinani grafik.