Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Upgrade PC v ceně 5 000 - 7 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Co chci upgradovat: CPU, možná změna Mobo

Aktuální konfigurace:
    Mobo: ASUS M4A78LT-M
    CPU: AMD Phenom X4 965 Black Edition
    GPU: AMD Radeon HD7870 2GB (factory OC)
    RAM: 8GB

Účel sestavy: PC hry, hlavně Battlefield 3, čekám na Battlefield 4
    Požadovaný výkon: konstatních 60 FPS na low detaily ve výše uvedených hrách

Dle mého názoru je vše krom CPU vcelku slušené. Jako upgrade pro CPU jsem chtěl šestijádro od AMD, jediným problémem je, že Phenom II X6 série (kompatibilní s mojí Mobo) se už nevyrábí a těžko se shání. Proto bych se chtěl zeptat, jestli náhodou nevíte 1) o Phenom II X6 kousku v Evropě a 2) o levné Mobo podporující šestijádrové/osmijádrové FX modely od AMD.
    Naposledy upraveno uživatelem Tallmios: 08-07-2013 v 16:15
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

1) Šestijádrový Phenom II je ještě pořád možné koupit http://www.alfacomp.cz/php/product.p...I&SearchType=1.
    2) Šestijádrový Phenom II ti v herním výkonu prakticky vůbec nepomůže, jsou to vyhozené peníze. Dnešní hry nevyužijí více jak 4 jádra procesoru. Navíc díky tomu, že hry nevyužijí víc jak 4 jádra a díky nižší frekvenci bude mít ten CPU ještě nižší výkon.
    3) Ani šestijádrový AMD FX-6300 (jediný, který by při upgradu stál za zvážení) nebude mít příliš velký vliv na herní výkon.
    4) Nejlevnější upgrade je taktování. Pokud to základní deska umí a zvládne to, tak bych ten procesor potaktoval a šetřil na komplet novou sestavu (resp. deska+cpu+ram)

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Momentálně dostávám min. 36 FPS při velké herní zátěži a to se mi nelíbí. Přemýšlel jsem proto o levném upgradu.
    A ještě, než se začnu zabývat OC, jak to udělat apod., měl bych si obstarat lepší chlazení?
    Poslední otázka, jakým směrem bys ty osobně směřoval novou sestavu (s ohledem na cenu). Vím, že jste trochu Intel/Nvidia směřovaní, ale já volím AMD kvůli ceně. S GPU jsem spokojen a neměnil bych ji, jaký rozdíl tedy dokáže učinit CPU/Mobo?

Registrace
    Jun 2008

Když si vezmeš, tak 965BE podává nižší herní výkon, než i3-3220. FX-6300 podává stejný, možná malinko lepší herní výkon než i3-3220. Proto by pro tebe směrodatné mělo být Core i5. Pokud vezmeš nejlevnější možnou variantu, tak za ní zaplatíš cca 6000Kč (pokud si necháš RAM).

S taktováním bys to hlavně neměl moc přehánět, protože ta deska na nějaké zběsilé taktování není stavěná, nemá ani chlazené napájecí obvody. Pokud máš základní BOX chladič, pak by to chtělo určitě něco lepšího, například Tranquillo http://www.alfacomp.cz/php/index.php...SearchSubmit=1

To, že jsme tu Intel/Nvidia směřovaní, to není úplně pravda. Jen jde o to, že aktuálně v herním využití Intel nemá zrovna konkurenci. Jak jsem psal, tak hry nevyužijí více jak 4 jádra, tedy šestijádra a osmijádra od AMD se nevyplatí. Tam, kde se vyplatí osmijádra od AMD, to je rendering a úprava videa. Na hry jsou vhodné Core i5 díky tomu, že mají 4 jádra založená na slušné architektuře (daleko před AMD) s celkem slušnou taktovací frekvencí. A pokud jde o grafiky, tak při cenové politice Nvidie u GTX700 nemá AMD moc šance... poměr cena/výkon u GTX760 a GTX770 je fakt parádní...

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Kvality Intelu/Nvidie nepopírám, jen jejich cena pro studenta-hráče je příliš velká.

K tomu chlazení, jak si na tom stojí Hyper 212 od Cooler Master? Viděl jsem ho mnohokrát, takže mohu usoudit, že je populární.

Registrace
    Jun 2008

Kvalitní deska pro AM3+ stojí cca 2200. FX-6300 stojí cca 2800. Celkem 5000.
    Deska vhodná pro slabší Core i5 stojí cca 1500. i5-3350P, který bude ve hrách výkonnější než FX-6300 stojí cca 4000. Celkem 5600.
    Mě se zdá cena adekvátní výkonu, zvlášť když vezmeš, že Intel bude mít menší spotřebu, tudíž je možné, že nebude potřeba tak silný zdroj a nebude potřeba CPU tolik chladit.

Je horší než Tranquillo, takže záleží na ceně, za kterou máš možnost ho pořídit.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Zkus procesor přetaktovat bez velkého zvýšení napětí, to můžeš udělat i bez výměny chlazení. Stačí zvednout násobič. Samozřejmě monitoruj teploty. Uvidíš, jestli se ti minimální FPS zlepší. Podle výsledku uvaž co dál. Můj názor - tvá sestava je celkem slušná, takže onen "levný" upgrade by asi nepřinesl výsledky adekvátní vynaloženým prostředkům. Jestli jsi tak náročný na počet FPS, budeš muset přitlačit. Píšeš že jsi student, takže máš prázdniny, běž na brigádu a pár tisíc si přivydělej na pořádný upgrade.

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč
    Od Nixonson v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 19:21
  2. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Ondrasss v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-04-2013, 16:09
  3. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od bulhy v sekci PC - upgrade