reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Word 2003 do PDF

Ahasver (42)|10.7.2013 11:56
Nemáte někdo zkušenosti s převáděním .doc do .pdf? Potřebovala bych poradit. Mám dokument ve kterém jsou vloženy vysvětlivky na konci dokumentu a obsah na začátku. Potřebovala bych aby mi to pracovalo stejně v pdf jako v doc (tj. obsah po kliknutí rovnou přešel na požadovanou kapitolu v dokumentu, vysvětlivka se rovnou zobrazovala v textu...). Stáhla jsem si PDF24, ale nevím jestli to umí.
VencaX (3686)|10.7.2013 12:09
Sice s tím nemám zkušenosti, ale řekl bych, že v PDF to takhle fungovat nebude. PDF bere text jako text a je mu jedno, jestli je to úvodní stránka, text, nebo obsah. Word bere textovou část jako text a obsah jako obsah, který sám vytvoří a vy jej můžete upravovat. Proto ve Wordu funguje "skok na nadpis" z obsahu.

P.S. Je možné, že se mýlím.
Gouranga (699)|10.7.2013 12:54
Myslim, ze u Office 2003 jsem pouzival pdf creator - funguje to jako tiskarna, ale tiskne to do pdf. Nicmene se obavam, ze to odkazy nedelalo (minimalne starsi verze). Asi nejsnazsi by bylo najit nekoho, kdo ma Office2010, ktere ukladani do pdf umi uz nativne a to vcetne odkazu..
Ahasver (42)|10.7.2013 14:58
ale přece se nějak v PDF musí vytvořit záložky nebo přílohy a já potřebuju vědět jak? potřebuju aby to fungovalo jako obsah ve wordu a titulky
kevin00 (10238)|10.7.2013 16:55
Pro 2007 existuje plugin Microsoft Save as PDF, pro 2003 bych vyzkoušel PDF and HTML Conversion Tool.
Ahasver (42)|10.7.2013 17:54
Trial na 15 dní bych mohla zkusit, zas tak často to potřebovat nebudu. A který z těchto bude asi nejlepší: http://www.clicktoconvert.com/download/download.html ?
kevin00 (10238)|10.7.2013 18:59
Ahasver (42)|10.7.2013 23:31
hmm tak nic moc, jo ohramilo mě to, když fungoval obsah a po kliknutí ihned přešel na kapitolu a taky, že dokáže vytvořit záložky, ale rozčiloval měo, že to vynechává písmena, která nezná
kevin00 (10238)|11.7.2013 06:13
Pak za sebe Ti mohu doporučit pouze hledat na Googlu. Osobně žádnou praktickou zkušenost s nástroji nemám, pokud něco potřebuji převést do *.pdf, tak to dělám rovnou z LibreOffice.
JuraS. (215)|18.7.2013 15:01
pdfCreator, pdfRedirect....tvorba pdf je de fakto tisk do obrázku..pdf vzniklo v době kdy každá tiskárna tiskla jinak, měla jinak nastavené okraje, jiná písma atd..hladalo se jak udělat tisk tak aby vypadal tam kde ho vytisknou tak jak ho pisatel napsal...a na linuxu vymysleli pdf....takže nainstaluj jedno z toho co jsem napsal, v systému se ti vytvoří tiskárna pdf..no a co budeš chtít na ní prostě vytiskni...

---------- Doplněno v 15:01 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:01 ----------

pdfCreator, pdfRedirect....tvorba pdf je de fakto tisk do obrázku..pdf vzniklo v době kdy každá tiskárna tiskla jinak, měla jinak nastavené okraje, jiná písma atd..hladalo se jak udělat tisk tak aby vypadal tam kde ho vytisknou tak jak ho pisatel napsal...a na linuxu vymysleli pdf....takže nainstaluj jedno z toho co jsem napsal, v systému se ti vytvoří tiskárna pdf..no a co budeš chtít na ní prostě vytiskni...