reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehřívání PC s následným vypnutím

hrstkic (1)|11.7.2013 13:56
Zdravím,

předně bych rád uvedl, že HW a BIOS nejsou věci, kterým rozumím, přesto doufám, že se mi někdo pokusí pomoci.

Jak je vidět na obrázku, mám problém hlavně s jedním parametrem a to Core, kde teplota lítá až k 88° a následně se vypne systém (od 70° mi začne hvízdat PC). Další zajímavé číslo je Temp2, kde teplota dosahuje lehce přes 100°, Temp3 mám trvale na 81°. CPU se občas dostane na 55°. Rozbalil jsem Správce zařízení, aby bylo vidět co mam uvnitř. Určitě bude potřeba doplnit nějaké info. Četl jsem tu hodně příspěvků a zarazilo mne vespod napsané Vcore1: 1,31 V a Vcore2: 1,97 V.

Děkuji moc za radu. Nemohu ani vyčistit disk, natož koukat na filmy a o hrách ni nemluvě.
Screenshot - 11_7 002.png
mdot (107)|11.7.2013 19:18
Libovolny 3rd party sw muze reportovat nesmyslne udaje. K Tve smule sem patri i SpeedFan, ktery neumi pracovat s kazdym MB. Samozrejme existuji i presnejsi nastroje napr.: CoreTemp nebo HWinfo apod., ovsem jedinym validnim vysledkem zustava stale hodnota uvedena v biosu (popadni manual a hura na loveckou vypravu). Zrejme je problem opravdu realny a zasahuje vlastni ochrana HW, nicmene faktem zustava, ze Ti nikdo nemuze seriozne poradit, protoze jsi neuvedl vlastne zadne informace. Predne nevime, o jakem konkretnim HW mluvime a v jakem je stavu. Problem muze byt od celkove spatneho navrhu chlazeni, nefunkcni pastu, nefunkcni chlazeni, spatne usazeni heatsinku, ... az po bednu uzavrenou v nejake skrini. Chce-li radu, musis se rozepsat.

Box heatsink se zadrenym vetrakem, kde jediny airflow zajistuje PSU v tesnem case uzavrene v psacim stole - i takove pripady jsou a neni se cemu divit.