Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Přehřívání PC s následným vypnutím

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Zdravím,

předně bych rád uvedl, že HW a BIOS nejsou věci, kterým rozumím, přesto doufám, že se mi někdo pokusí pomoci.

Jak je vidět na obrázku, mám problém hlavně s jedním parametrem a to Core, kde teplota lítá až k 88° a následně se vypne systém (od 70° mi začne hvízdat PC). Další zajímavé číslo je Temp2, kde teplota dosahuje lehce přes 100°, Temp3 mám trvale na 81°. CPU se občas dostane na 55°. Rozbalil jsem Správce zařízení, aby bylo vidět co mam uvnitř. Určitě bude potřeba doplnit nějaké info. Četl jsem tu hodně příspěvků a zarazilo mne vespod napsané Vcore1: 1,31 V a Vcore2: 1,97 V.

Děkuji moc za radu. Nemohu ani vyčistit disk, natož koukat na filmy a o hrách ni nemluvě.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Screenshot - 11_7 002.png 
Zobrazení: 108 
Velikost: 2.42 MB 
ID: 28751  
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele mdot
    Registrace
    May 2012

Libovolny 3rd party sw muze reportovat nesmyslne udaje. K Tve smule sem patri i SpeedFan, ktery neumi pracovat s kazdym MB. Samozrejme existuji i presnejsi nastroje napr.: CoreTemp nebo HWinfo apod., ovsem jedinym validnim vysledkem zustava stale hodnota uvedena v biosu (popadni manual a hura na loveckou vypravu). Zrejme je problem opravdu realny a zasahuje vlastni ochrana HW, nicmene faktem zustava, ze Ti nikdo nemuze seriozne poradit, protoze jsi neuvedl vlastne zadne informace. Predne nevime, o jakem konkretnim HW mluvime a v jakem je stavu. Problem muze byt od celkove spatneho navrhu chlazeni, nefunkcni pastu, nefunkcni chlazeni, spatne usazeni heatsinku, ... az po bednu uzavrenou v nejake skrini. Chce-li radu, musis se rozepsat.

Box heatsink se zadrenym vetrakem, kde jediny airflow zajistuje PSU v tesnem case uzavrene v psacim stole - i takove pripady jsou a neni se cemu divit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. [SPĚCHÁ] Windows 8.1 na starém počítači – problém s vypnutím PC
    Od Paullik74 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 21-08-2014, 20:10
  2. Notebook-problém s vypnutím
    Od mer555 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-05-2012, 10:29
  3. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 13-01-2012, 13:05