reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fractal Define R3 silver arrow - proudění vzduchu

JuraS. (215)|11.7.2013 16:50
Upgraduji železo a vzal jsem to z gruntu. Zakoupil jsem tuto kastli osazenu z výroby 2 mi ventilátory. 1 vepředu a druhý vzadu. Skříň navíc umožňuje osazení 1 ventilátoru dopředu, 1 do dna skříně, 1 do bočnice skříně, a dvou do horního deklu. Všechny 12/14 cm. Otázka je jednoduchá. Osadil bych-li všechny pozice ventilátory pak který má mít jaký smysl otáčení aby správně fungoval průvan v kastli ? Grafika je dvouslotová s vlastními ventilátory. Procesor se prozatím bude chladit "GELID Solutions Tranquillo revize 2". Počítač sice bude na koberci ale dám pod něj nějakou tvrdou podložku aby se jeho nohy nezabořily do koberce.
Takže, jaká je odpověď na otázku ?
DrZelenka (2491)|11.7.2013 18:21
Hlavní otázkou je: Jakou máš sestavu? Pokud nevíme jakou máš sestavu (a tudíž neznáme celkové ztrátové teplo), tak se špatně radí.

Základem je jeden větrák vpředu na nasávání a vzdadu na výfuk. V případě žravých komponent bych přidal jeden nahoru, na výfuk. Ty 2 by měly cca stačit, po přidání třetího to je skoro jistý (upřesnit to půjde, až budeme vědět o jakou sestavu se jedná).
JuraS. (215)|12.7.2013 07:05
Promiň. Ale to je přece jedno jaká je sestava vnitřností pc. Kdyby byla vevnitř jen čoudivá svíčka tak otázka zněla jak docílit průvanu ve skříni. Tzn. pro nechápavé (to netvrdím, že jsi to ty) : má větrák na dně skříně tahat vzduch dovnitř skříně a nebo naopak jej vyfukovat ven ? A co ten na boku ? A co ty na deklu skříně ?

---------- Doplněno v 07:05 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 07:05 ----------

Promiň. Ale to je přece jedno jaká je sestava vnitřností pc. Kdyby byla vevnitř jen čoudivá svíčka tak otázka zněla jak docílit průvanu ve skříni. Tzn. pro nechápavé (to netvrdím, že jsi to ty) : má větrák na dně skříně tahat vzduch dovnitř skříně a nebo naopak jej vyfukovat ven ? A co ten na boku ? A co ty na deklu skříně ?
zsdx (2098)|12.7.2013 09:23
Nemam sice vzdelani v termodynamice, ale pokud pouziju selsky rozum, tak ten zespoda nasava dovnitr (i s prachem) - protoze dole mimo skrin je studenejsi
bocni fouka dovnitr, protoze privadi zvenku vzduch pro grafiku
na deklu (tedy nahore) je vzduch nejteplejsi, proto ho odvadi ven.

Jinak mam tuseni, ze ten bocni se moc nepouziva, mene je nekdy vice.
johny__g (6387)|12.7.2013 11:10
Ten spodní, pokud ho osadíš, by určitě měl mít prachový filtr. Boční bych nedával, raději jeden dopředu aby chladil i disky. Opět s filtrem. Pak už jen jeden nahoru (bez filtru) na výfuk.
JuraS. (215)|12.7.2013 14:42
Díky za odpovědi. Čekám až naskladí 120mm s PWR a TC..vyměním ten tupý zezadu a dám ho dopředu...3 HDD potřebují chladit....a dozadu dám ten chytrý...nahoru bych dal 2x 140mm tupé a řídit je budu ručně...spodek asi nechám prázdný protože jak jsem viděl fotky osazené tak se kvůli kabelům moc prostoru tam není...
Grrr. naskladnili až když jsem doma, no nic vyzvednu v pondělí cestou z práce. Otázkou však teď je kam umístit teplotní čidlo od ventilátoru. Mělo by sledovat teplotu ve skříni a podle toho vyfukovat vzduch ven.