Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 86 z 86

Téma: Víkendová diskuze: Stahování filmů

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Co se mě týče, mám na věc celkem jasný názor. Nejprve bych chtěl dodat, že kopíruji na PC už od útlého dětství, ano kradu přiznávám.
    A teď ten můj názor na kopírování, pokud si někdo stáhne něčí obsah a řádně za něj nezaplatí je to regulerní krádež a nedá se to ničím omluvit. Převážná většína lidí co nelegálně stahuje si to dokonale omluví např. udávaný argument s cenou, distribucí atd., neboť zloděj na sebe poukáže jen zřídkakdy. Stejně to, ale zůstává krádeží a myslím si, že to už vystihl jiný komentář předemnou s rohlíky. Můžu dát třeba další úhel pohledu, já své auto taky nepůjčuji každému na požádání (vždyť by mi to nic neudělalo), a kdyby snad někdo namítal opotřebení a ztráta na ceně při půjčování což u dat nehrozí. Tak to pravda není, protože s každým dalším stáhnutím cena automaticky padá. Tím nechci obhajovat společnosti a jejich nesmyslné vyčíslení škod. Problém spočívá v chápání a schvalováním krádeže dat jakožto veřejného mínění. Zdá se mi docela zarážející, když si ještě někdo zřídí firmy jako např. MEGAUPLOAD, DATOID, HELLSHARE a jiné úložiště dat co by zdroj příjmů a autoři kradených děl mohou ostrouhat a stát jim v tom nepomůže ba naopak je vše OK.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Mě se z novodobých českých filmů líbil třeba Román pro ženy, Ženy v pokušení a Muži v naději. Nevím, jestli dostatečně na to, že by stálo za to je vidět v kině, ale za shlédnutí stály určitě. Ještě pár jich za shlédnutí stálo, ale z hlavy si nepamatuji názvy.. a většinou si u českých filmů počkám na názor jedné mé kamarádky, která pracuje v kině a má dobrý vkus (nejen) co se filmů týká. Pokud se ty filmy nelíbí tobě, je to jen tvůj názor, ale rozhodně u většiny filmů je to věc názoru.
    Citace Původně odesláno od NFG_ICE Zobrazit příspěvek
    Nehlede na to, ze auto nejde jen tak zkopirovat/zduplikovat... Film se da bez dodatecnych nakladu na material datove rozmnozovat, auto jaksi ne...
    Coz je ovsem velika skoda

Musim teda rict, ze se Ti libi pekny sracky. Roman pro zeny je odpad vsech odpadu, Muzi v nadeji a zeny v pokuseni byly dva povedenejsi filmy ) hodnoceno 2* na CFD, ostatni ceska tvorba je zmar a utrpeni - cim vetsi blbost, tim vetsi ohlasy a tim vetsi medialni masaz ala Nova - a voni by jeste chteli, abych za ty sracky platil

Neregistrovaný

Všichni producenti a nejen ti jsou proti stahováním filmů a říkají tomu krádež. Nastává tu otázka: "Proč si ale mám kupovat originální nosič s filmem?" Dejme tomu, že si za uspořené peníze koupím DVD, přijdu domů, vložím do přehrávače, musím shlédnout varování, že kopírování je trestné, pak vnucené reklamy a upoutávky na další tituly, které nejdou přeskočit ... navíc si nemůžu vytvořit ani záložní kopii média, které není věčné, protože je chráněno proti kopírování (samozřejmě se to dá obejít) ale prolomení ochrany je nelegální. Proč mám za něco takového platit? Také médium je potřeba vyrobit a po skončení životnosti jej recyklovat.
    Když si naopak film stáhnu, mám jej téměř hned a bez balastu a reklam, pustím si jej a pak třeba když už ho nechci smažu, nevznikne ani žádný odpad. Z toho vyplývá, že stažení filmů je pro uživatele mnohem pohodlnější, rychlejší, neplýtvá jejich časem otravnými reklamami a navíc nezatěžuje životní prostředí - není třeba nic vyrobit a recyklovat.
    Až se nad tímto někdo zamyslí, možná změní názor a nabídne pohodlnější legální způsob, jak si doma v klidu pustit film, třeba za pár korun. Pak ubude i pirátů a stahovačů.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    Coz je ovsem velika skoda
    Hned bych si svoje auto zduplikoval, abych v případě poruchy měl náhradní

Musim teda rict, ze se Ti libi pekny sracky. Roman pro zeny je odpad vsech odpadu, Muzi v nadeji a zeny v pokuseni byly dva povedenejsi filmy ) hodnoceno 2* na CFD, ostatni ceska tvorba je zmar a utrpeni - cim vetsi blbost, tim vetsi ohlasy a tim vetsi medialni masaz ala Nova - a voni by jeste chteli, abych za ty sracky platil
    Já neříkám, že to byl nějakej extra odvar, ale rozhodně to byly koukatelný filmy. Proto jsem taky psal, že bych za to ty pěníze v obchodě/kině nedal, ale za tu hodinu a půl života/film mi to stálo . Btw. Román pro ženy se mi líbil asi proto, že ta slovenka co hrála hlavní roli, byla celkem kočka

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Román pro ženy se mi líbil asi proto, že ta slovenka co hrála hlavní roli, byla celkem kočka
    Hlavne mela solidni vemena

Registrace
    Jun 2008

Hlavne mela solidni vemena
    Jojo, tak akorát dle gusta

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Ano, když si ten který vyjmenovaný výrobek budeš chtít odnést domů, budeš holt MUSET za něj zaplatit. Pokud si ho vezmeš zadarmo, je to zcela legální krádež a ty skončíš na služebně Policie, kde bude probíhat další drama.
    Jsem pevně přesvědčen, že díky uvažování některých lidí, kdyby bylo možno získat např. ty rohlíky přes inet, ve smyslu, že by se začaly sypat z monitoru na stůl (nebo rovnou na tácek před monitorem), tak v ČR by už nebyla jediná pekárna, neb všechny by zbankrotovaly. A musela by přijít nějaká státní regulace, dohled. Jako vážení, všechny tyhle nesmysly a nepříjemnosti si lidi svým chováním dělají sami.
    Dobře, pokud je to jako každé jiné zboží, tak při objednání přes internet ho mohu do 14ti dnů vrátit bez udání důvodu ? ( resp. důvodem bude kvalita filmu na kulový ? )

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od zvirek Zobrazit příspěvek
    Dobře, pokud je to jako každé jiné zboží, tak při objednání přes internet ho mohu do 14ti dnů vrátit bez udání důvodu ? ( resp. důvodem bude kvalita filmu na kulový ? )
    Bez udání důvodu znamená, že uvádět důvod nemusíš. Vůbec s nima nemusíš mluvit, že jo. Máš 14 dní na vrácení zboží, aniž bys řekl, co je s ním špatně. Mělo by to tak fungovat i s DVD/BR...

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Bez udání důvodu znamená, že uvádět důvod nemusíš. Vůbec s nima nemusíš mluvit, že jo. Máš 14 dní na vrácení zboží, aniž bys řekl, co je s ním špatně. Mělo by to tak fungovat i s DVD/BR...
    Ano zbozi koupene z internetu muzes bez udani duvodu do 14ti dnu vratit . Musi byt vsak nove a zabalene , v takovem stavu aby se dalo znovu prodat .

Jinak filmy si kupuju celkem casto originaly , daji se poridit ve vyprodejich kolikrat za dobre ceny (samozrejme ze ne novinky) .
    Jak bluray tak DVD , dvd vsak uz kupuju minimalne , protoze jsem si navyknul na Full HD obraz :-)
    Kdyby byly novinky taky za lepsi ceny tak je kupuju taky , ale nejsem milionar .

Neregistrovaný

U auta je trochu jiná situace. Když ukradneš auto, můžou tě dohledat buď podle SPZ, nebo podle VIN, pokud bysis jej chtěl přihlásit na sebe. Navíc je tu trh s ojetými auty a auto za 50000 Kč se dá sehnat. Stažení filmu však není s našimi zákony nelegální a platit za placku zbytečné peníze, když placka mi nevydrží věčně a když přestane fungovat, nikdo mi jí nespraví a nikdo mi nevrátí peníze, navíc platíš za distribuci a další věcí...
    To byl příměr k jinému výrobku, aby byla patrnější absurdnost tvrzení, že až bude něco levnější, nebudu to krást. Vy mě chytáte za slovo, že trh s auty má jiná specifika, samozřejmě, že má. Trh s ojetinami existuje, protože koupením auta nikdo nepodepisuje smlouvu s výrobcem, že ho nebude prodávat dál. Stažení filmu z nelegální distribuce je prostě krádež a jestli zákon spatřuje vinného toho, kdo umístí, nebo toho kdo stáhne, či oba, je podružná záležitost.

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    To byl příměr k jinému výrobku, aby byla patrnější absurdnost tvrzení, že až bude něco levnější, nebudu to krást. Vy mě chytáte za slovo, že trh s auty má jiná specifika, samozřejmě, že má. Trh s ojetinami existuje, protože koupením auta nikdo nepodepisuje smlouvu s výrobcem, že ho nebude prodávat dál. Stažení filmu z nelegální distribuce je prostě krádež a jestli zákon spatřuje vinného toho, kdo umístí, nebo toho kdo stáhne, či oba, je podružná záležitost.
    Ano, z určitého hlediska jde o krádež, ale s naším autorským zákonem je legální si film stáhnout a film sledovat. Jen je nelegální jeho šíření.

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  3. Víkendová diskuze: Freemail?