Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 86

Téma: Víkendová diskuze: Stahování filmů

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Stahování filmů

Kontroverzní téma, které bylo v poslední době pěkně medializováno díky filmu Kuky se vrací a jednomu známému stahovacímu portálu. Proč vůbec existují tyto portály a jak se na ně díváte vy z morálního hlediska?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

jozka123

Vsichni vime, ze krast se nema, a je jedno, jestli dite ukradne lizatko, nebo manager vytuneluje firmu - proste z moralniho pohledu je to oboje spatne.

Nicmene, pak by se muselo rict, ze kazde zapujceni vyrobku nekomu jinemu je nemoralni, protoze v tom pripade prijde vyrobce o penize. Logicky je jedno, jestli je to vyrobce ktery vyrobi tisice vrtacek, a nebo vytiskne tisice knizek. Oba dva mohou tvrdit, ze tim, ze jsem zapujcil knihu/vrtacku/film 10ti lidem, tak oni prodali diky tomu o 10ks vyrobku mene.

Takze co, je pujcovani z moralniho hlediska kradez nebo ne? (bez ohledu na mnozstvi)

Noxikk

Z moralniho hlediska vim, ze z kazdeho pevneho disku, flashky nebo pametove karty platim autorsky poplatek, cili jsem platici zakaznik. Kde tyto penize skonci, je uz problem korporaci, pravniku, lobistu a politiku. Osobne bych radeji videl autorske zakony nastavene jinak, bohuzel nepatrim k tem, co si muzou prislusnou zmenu legislativy zaplatit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Existovalo, existuje a bude existovat - nelegální kopírování dat obecně... Kdysi se přenášelo na disketách, pak na CD, DVD a dnes není problém sehnat film kdekoli a téměř od kohokoli, kdo má vlastní PC. Samozřejmě, když půjdu do obchodu a koupím si DVD, budu z toho mít dobrej pocit. Koupil jsem si film na DVD za své vydřené peníze a můžu si ho pustit. Otázka je, jestli nebude dražší, než jít na to do kina a užít si lepší zvuk, i když je pravda, že s dnešní sbírkou Blesk filmů za 30 korun je to nakonec asi levnější, ale tam jde o filmy, které již proběhly televizí, že ano. Ale to si takhle můžu natočit i film z televize, s dnešní technikou to není problém, je to legální? Půjčím tuhle nahrávku známému, je to legální? Vypálím to na DVD, které mě stálo 10 Kč a budu prodávat za 10 Kč, je to legální? Televize za to sice zaplatila svoje peníze, ale spousta lidí to vidět nemusela a tenhle potenciální divák mohl jít do obchodu a zaplatit za DVD, je tohle lehální? V tomhle případě mi to přijde jako skoro to samé, jako když si film stáhnu z internetu zdarma nebo za poplatek, který stanovuje majitel filehostingu.

Ještě by mě zajímala otázka zahraničních seriálů... ty seriály se tu třeba objeví za rok za dva předabované, kdy za ně televize zaplatí, ale mě by se třeba líbilo vidět ten seriál v originálním jazyce s titulkami. Tak si stáhnu seriál, je to legální?

Samozřejmě z právního hlediska by všechny tyto věci mohly být označeny za krádež, můžeme tedy říct, že nelegální, ale jestli je to nemorální? Nevím, jestli ve všech případech.

EDIT
    Btw. ještě pokud se nemýlím, pokud si stáhnu film, tak by to nemělo být nelegální. Nelegální je to šířit a nelegální je sledovat obsah...

Jako řešení bych viděl produkční web, kde by šlo sledovat film za odpovídající poplatek v adekvátní kvalitě... pak by možná tyto problémy částečně vymizely.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 12-07-2013 v 15:58

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Dokud bude platit presumpce viny nebude mít plno lidí sebemenší zájem chovat se korektně.
    BTW1: Tohle je celkem otázka týkající se autorského práva. Pokud si se svou vlastní věcí nebudu moci dělat co chci, protože jsem si ji řádně zakoupil, do čehož spadá i zapůjčení, tak někdo očekává jakékoliv korektní chování ? Pokud bude na jakýkoliv produkt aplikována ochrana vyžadující splnění určitých specifik či umožňující jakoukoliv možnost zpětné verifikace na základě sw / hw řešení nemůže nikdo očekávat korektní chování. Pokud se budou tyto produkty prodávat předražené, bude velmi chabá možnost produkt zakoupit online jak ke stažení, tak ke shlédnutí a v rozumné cenové relaci daného trhu nemůže nikdo čekat korektní chování.
    Jednoduše řečeno: Tady prostě někdo propásl dobu
    BTW2: Stahování audia / videa je v ČR naprosto legální, nelegální jest jejich poskytování
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 12-07-2013 v 15:58

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Uz je to tady zase........

Reknu to velice zjednodusene - az bude stat film 100Kc ( a tedy budou realne ceny, za stary treba 20-100Kc ) a bude moznost ho rychle a jednoduse stahnout v jakemoliv formatu treba z nejakeho shopu, budu si filmy kupovat. 1000Kc za smradlavej film na BR proste davat nebudu ani nahodou....
    Uz me irituje poplatek za prazdna media....... takze sosejme, protoze to je dnes hlavni napln 99% uzivatelu.........

Mravokarci - nesnazte se, znicim Vas

Registrace
    Feb 2008

A když jsme u těch filmů: Študent sám natočil sci-fi film, zahanbil ním Hollywood.

Což o něčem také trochu vypovídá

Nováček
    Registrace
    Aug 2011

Když pominu otázky etiky a ostatní dokola omílaná témata, vrtá mi hlavou jedna věc. Kde vlastně vydavatelé berou jistotu, že důsledné hájení autorských práv je opravdu ten nejlepší "obchodní model"? Pokud vím, přinejmenším u hudby existují statistiky, dle kterých nelegální stahování a šíření v konečném důsledku zvyšuje i "legální" tržby.

Neregistrovaný

Stahujem. Platim si (momentalne) sluzbu ul.to. Stahovat budem, pokial nebude rozumna alternativa, ako si elektronicky, online zapozicat film/serial v povodnom zneni s titulkami vo FullHD kvalite s bitrate aspon tak vysokym, ako je zvykom od "zlych piratov". Ked toto raz niekto pochopi, ma vyhrate.

mr_detlef

no pokud to dovoluje legislativa (stahování, nikoliv sdílení) tak na tom nemůže nic být špatného, paradoxem je že pokud si film koupím, tak dívat se s někým můžu ale dotyčnému to půjčit nemohu

Registrace
    Feb 2008

Autorský zákoník je plný paradoxů a hlavně nesmyslů. BTW Nic špatného to není, ale když Vám bude OSA / BSA pořád nalhávat, že ano a to i formou TV seriálů a odměnou za "bonzáctví", tak tomu uvěříte. To je celé.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Považuji se za fajnšmekra ohledně video techniky a také filmů. Vůbec se nebráním shlédnout film na nějakém portále, kde je film tzv. odcizen a k volné dispozici všem. Pokud mě film nezaujme, kašlu na něj a zapomenou na něj. Pokud mě film zaujme, tak neváhám jeho zakoupení. Musím mít originál krabičku, disk, bonusy, atd. Blu-ray preferuji.
    Nějaké ukládání filmů na HDD, "flešce" (bože, jak někdo může), a tak podobně - tak to u mě ne!! To je, jako bych si šel koupit pivo ve flašce s umělý hmoty. .... dnešní generaci v tomhle nerozumím .....

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Nějaké ukládání filmů na HDD, "flešce" (bože, jak někdo může), a tak podobně - tak to u mě ne!! To je, jako bych si šel koupit pivo ve flašce s umělý hmoty. .... dnešní generaci v tomhle nerozumím .....
    Ty skladuješ stohy placek, my budeme skladovat stohy pevných disků ... tohle celkem chápu, mám kamaráda a ten nevlastní ani CD/DVD přehrávač a hudbu si zásadně pouští z gramodesek a nám flac"istům" říká burani (BTW A je mu nějakých 28 let )

Neregistrovaný

Pokud pominu fakt, že stahování filmů a seriálů česká legislativa nezakazuje, dostaneme se k otázce morální.
    Rozhodně nesouhlasím s tvrzením, že by stažení (či poskytnutí ke stažení) filmu byla krádež. Při krádeži přechází držení majetku od jednoho člověka (firmy, státu...) k druhému, přičemž původní majitel přichází o možnost ukradenou věc používat. viz oblíbený argument RIAA a podobných: "you wouldn't download a car" - a proč ne? Pokud bych praštil majitele auta po hlavě a s autem odjel, předpokládám, že by mu to asi celkem vadilo. Pokud bych si ale vedle auta "magicky" vytvořil identickou kopii (až na RZ)? Nedokážu si představit, že by v tom případě majitel auta něco namítal.
    Dalším častým argumentem jsou ušlé zisky. Myslím, že není potřeba nějak extra zmiňovat, že většina lidí, kteří si film/seriál stáhnou, by na něj jinak do kina nešla, případně by si jej nekoupili. Ony "ušlé zisky" jsou tak z podstatné části fiktivním číslem.
    Až se i k nám dostane Netflix, tak se bude dát uvažovat o přesedlání na jiný model. Dokud se ale filmová studia budou držet své absurdní cenové politiky (a vůbec politiky přístupu ke konzumentům), není možnost že by se cokoliv změnilo.

---------- Doplněno v 17:10 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:08 ----------

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Ty skladuješ stohy placek, my budeme skladovat stohy pevných disků ... tohle celkem chápu, mám kamaráda a ten nevlastní ani CD/DVD přehrávač a hudbu si zásadně pouští z gramodesek a nám flac"istům" říká burani (BTW A je mu nějakých 28 let )
    A řádně masivní brýle s kostěnou obroučkou má?

Neregistrovaný

S tim souhlasim. Filmy ktere si taham nemam v planu navstivit v kine ani si je koupit na nosici. Nikde je nepromitam, nijak na tom nevydelavam.
    Ovsem argument "kdyby staly 40Kc"..., je naprosto zcestny a alibisticky. Neni to pravda, podivejte se na hry. Na portalech se objevuji linky na stahovani her za 50-100Kc. Tohle uz je opravdu na zamysleni se nad sebou.
    Tyhle veci muze vyresi jen digitalni distribuce, kde odpadne nabalovani ceny od distribucnich hyen.

Takze, filmy stahuju z toho duvodu, ze se chci na neco podivat kdyz prijdu vecer domu. TV k tomuto ucelu uz davno neslouzi.

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  3. Víkendová diskuze: Freemail?