reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr modemu

Nemexis (41)|14.7.2013 11:30
Zdravím všechny, vybírám do rodinného domu nějaký modem, který bude mít silný signál (chci pokrýt celý dům připojením k WiFi, abych mohl využívat internet na tabletu, mobilu, atd.), akorát se v tom vůbec nevyznám.

Moje představy absolutního amatéra jsou jen ty, aby cena byla něco kolem 1.500 Kč (když bude menší, budu rád), aby měl modem přátelské UI, aby se na něj dala připojit anténa.

Nyní mám modem od O2 Zyxel bez možnosti výměny antény a z důvodu rozšíření signálu ji potřebuji.

Nedokážu posoudit, zda bude lepší ADSL2+ (můj nynější model má ADSL) a nebo ne, současné připojení od O2 je totiž poměrně pomalé...

Předem děkuji za všechny rady :)
DrZelenka (2491)|14.7.2013 14:28
O jak velký dům se jedná? Vyměnit anténu za nějaký "dělo" totiž není řešením (kromě porušení max. povoleného výkonu je pravděpodobné, že to to stejně nebude mít požadovaný účinek). V případě nutnosti pokrýt větší prostor býva nejlepším řešením použít více AP napojených kabelem na jeden router.
Georginek (2957)|14.7.2013 15:10
No, ten Zyxel od O2 je signalove naprosta tragedie....... Ano, da se koupit router ( i s ADSL2+ ), s integrovanyma antenama, ktery ma i 2-3x vetsi signal nez Ten Zyxel - ale cena je samozrejme ponekud jina 3-5K.........

Muzes zkusit koupit neco obycejneho s vymenitelnou antenou, a dat tam treba 8-12dbi antenku..... Pak se signal samozrejme zlepsi - ale pak zase zalezi na natoceni anteny ( jestli to chces mit treba i do patra ), jaky mas steny, jake jsou prekazky v sireni signalu, jestli chces provozovat Wifi na 20/40Mhz nebo jen 20Mhz ( 20/40 je lepsi ).....

Nech si stavajici ADSL router ( Zyxel ) , k tomu si kup nejake APcko s vymenitelnou antenou, na Zyxelu vypni Wifi, zkus signal s original antenou, a pak si tam zkus davat silnejsi, uvidis co to udela. Ja pouzivam sympaticky programek od MetaGeek InSSIDer3.......... Pokud budes potrebovat i kopirovat data prez Wifi, vyplati se posleze kopirovat treba 300Mb dil nejakeho serialu porad dokola a menit nastaveni....
Nemexis (41)|15.7.2013 15:11
Pokoj, ve kterém je hlavní modem je na kraji domu ve 2. patře. Dům je tvaru protáhlého obdélníku poměrně dlouhý...

V domě máme samozřejmě více tel. zástrček, nešlo by tedy, aby se třeba do jedné nebo dvou dalších zapojil nový modem? A dá se ta redukce (redukce k tomu stávajícímu Zyxel modemu od O2 byla již v balení) za rozumný peníze někde dokoupit?
Pak bych to asi musel propojit podle návodů, které jsem četl, no, snad to neni moc složitý...

Jaký modem by byl tedy nejvhodnější?

Díky všem za rady :)
bohoush (2)|13.8.2013 21:38
[QUOTE=astec;537252]http://www.czc.cz/ubiquiti-nanostation-loco-m2/91998/produkt[/QUOTE]

Zdravím všechny a prosím o radu: vlastním také modem ZyXEL P660HW-T3-v2 od O2. Změnil jsem poskytovatele internetu na bezdrátového a tento modem bych rád použil pro připojení stolního PC, který nemá wifi kartu. Zkoušel jsemvčera pomocí návodu a pokusu/omylu nastavení změnit, ale neuspěl jsem :-(.
Dotaz: Dá se tento modem nastavit tak, aby chytal wifi síť a přes kabel jsem připojil PC k ní? Mám takto přes jakési EVOLVE již jedno PC připojeno, ale tady jsem neuspěl.
Mnohokrát díky za vaše rady.
Bohouš
zsdx (2098)|13.8.2013 21:47
Tento router neumi funkci klient, takze ho nelze pouzit. Kup si bezdratovou sitovou kartu USB ci PCI, stoji od 200 Kc.
bohoush (2)|13.8.2013 21:55
Díky, trochu jsem si to myslel. Chtěl jsem ušetřit, nó... :-)
B