reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po výměně baterie jen černá obrazovka

Kubula333 (43)|15.7.2013 12:51
Ahoj. Před nedávnem jsem zapnul asi 12 let starej PC a nahlásil mi CMOS checksum error - Defaults loaded tak jsem z toho usoudil že je vybitá baterie. Vyměnil jsem jí a počítač naběhl se stejnou chybou. Tak jsem v biosu dal jsem load optimized defaults a restartoval. Od tý doby mi nenaběhne monitor a ani systém podle zvuku. Zkoušel jsem jí vyndat na delší dobu aby se resetnul bios ale taky nic. Jelikož nejde už zapnout tak nedokážu napsat přesnou sestavu ale podle paměti:
Deska: Gigabyte GA-8IPE1000
CPU: Intel celeron 2,5Ghz
Disk: Seagate 120gb
Zdroj: 350W nikde na něm nevidím značku
GPU: ATI radeon 128mb taky přesně z ní nevyčtu typ :/
john (877)|15.7.2013 18:06
mozna nezbyde nic jineho, nez tam "natvrdo narvat" BIOS, tj. nekoho, kdo ma moznost jej tam dat za "studena"....
ale urcite bych zkusil jeste nejdrive vyresetovat BIOS jumperem / predpokladam, ze je ve spravne pozici pri spusteni / a pro sichr zmeril novou baterku....
mozna uz je i ta deska v nebi...
jeste muzes zkusit mnohonasobne pokusy o start, obcas se to chyti a jede dal v pohode...
Kubula333 (43)|16.7.2013 10:52
Právě jsem to zkoušel i tim jumperem, ale není tam že se přepne do jiný polohy. je tam jen jeden. Ale nevim jestli jsem to udělal dobře. Počítač s tou novou baterkou naskočil, ale měl pořád tu chybu, tak jsem dal to load optimized defaults a od tý doby je mrtvej.
john (877)|16.7.2013 15:27
predpokladam, ze jumper pro CLR_CMOS mas venku?
viz http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/motherboard_manual_8ipe1000-g_40_e.pdf strana 28
Kubula333 (43)|16.7.2013 16:40
jo mám. jen jsem ho tam na chvilku dal a pak zase vyndal.
john (877)|17.7.2013 08:55
zkusil bych jeste parkrat reset BIOSu, pripadne odpojit "nadbytecne" komponenty..., pokud mas vice RAMek, tak postupne zkouset jen s jednou...
toto mi kdysi hlasil BIOS pri nakem upgrade stare sestavy, ale u me stacilo F1 a start pokracoval v pohode....
BTW: ted jsem si vzpomel, delalo to zasekle nake tlacitko na PS2 klavesnici...
Kubula333 (43)|17.7.2013 12:04
Tady jsem možná tak upradoval baterku :D Teď to bylo všechno odpojené přes noc i baterka a všechno a stejně nic. Ještě zkusim ty ramky to je tak všechno protože tam jsou jen dvě.
john (877)|19.7.2013 08:59
ja bych tedy jeste udelal celkovou rozborku/sborku PC spojenou s procistenim kontaktu, at je absolutni jistota, ze to nedela nejaky "studenak"...
Kubula333 (43)|19.7.2013 09:10
No zkusím to, ale je to podle mě kravina když poprvé naběhnul a nešel až když jsem dal load optimized defaults tak pak nenaběhnul. Takže si myslím že to nebude hardwarovej problém.