reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Reset PC v 3D

bednee (7)|1.8.2006 18:08
Zdravim,

mam Gigabyte Radeon 9600 Pro, Athlon 2400+, MB Soltek SL-KT400-A4C. Nainstaloval jsem si jednu hru a padala. Tak jsem zkusil update ovladacu na nejnovejsi Catalysty. Po jejich instalaci ani nenastarovalo PC. V momente, kdy se mela objevit uvodni obrazovka XP, tak se resetoval pocitac.
V nouzovem rezimu jsem nahodil starsi verzi ovladacu. XP se rozjely. Problem nastal v Catalyst Centru, kdy testovaci 3D scena padala (to auto co jede krajinou) v horsim pripade to resetovalo pocitac. Nainstaloval jsem zpet ovladace (6.3), se kterymi PC jelo. Porad nic. Zkusil jsem udelat nejake upravy v BIOSu a taky nic. Nakonec jsem se nastval cely Catalyst odinstaloval a nechal si od Woken nainstalovat ovladace.
Nyni to dopada tak, ze kdykoli se spusti 3D scena (prosty 3D benchmark, ani ne hra), tak se pocitac okamzite resetuje.

Je to v ..., vratil jsem vse do puvodni podoby, odinstaloval Catalysty a dela to tohle. Fakt nevim co s tim. Jeste vcera touto dobou vsechno fungovalo, takze to nevidim na nejakou chybu HW.

UPDATE: Tak jsem nainstaloval nejake stare Catalysty 5.11. Testovaci scena jede. 3D benchmark taky (http://www.slunecnice.cz/product/3D-Benchmark/), ale jakmile spustim nejakou hry (Richard Burns Rally, CMR 2004), tak konec. Reset.
Architect (232)|1.8.2006 19:26
Zkontroluj si v BIOSu, jestli jede do grafárny jen 1.6V, popř. zkontroluj větrák na kartě.
Nefungují ti Catalyst drivers? Zkus Omega drivers.
Nemáš na pozadí zapnutý např. ATI TOOLS a nastavený vysoký overclock, v tom případě default?
Nemyl se, může to být i přetaktovaným CPU, či pamětí, či zvýšenou voltáží na čemkoliv, ale to by se s velikou pravděpodobností počítače nerestartoval automaticky.

A hlavně, neinstaloval jsi poslední dobou přídavnou komponentu, poněvadž taky to nemusí zvládat zdroj...
bednee (7)|1.8.2006 20:17
[QUOTE=Architect]Zkontroluj si v BIOSu, jestli jede do grafárny jen 1.6V, popř. zkontroluj větrák na kartě.

Podle BIOSu jde 1,5. 1,6 jsem zkoušel taky, ale bez výsledku.

[QUOTE=Architect]Nefungují ti Catalyst drivers? Zkus Omega drivers.[/QUOTE]
OK

[QUOTE=Architect]Nemáš na pozadí zapnutý např. ATI TOOLS a nastavený vysoký overclock, v tom případě default?[/QUOTE]

Nemam. Jak jsem psal. Vcera to jeste fungovalo. Pak jsem kvuli jedne hre (TOCA Race Driver), ktera padala, nainstaloval nejnovejsi Catalyst a od te doby je to v riti. Ted mi nejede uz vubec nic. Zadny HW jsem nepridaval. Jedine, co jsem udelal je, ze jsem vytahl grafiku a stecetkem vycistil zasrany vetrak.
Smeli (2302)|1.8.2006 21:54
Zkontroluj, jestli grafika dobře sedí ve slotě. Pak zkus vše hodit na default a pokud nepomůže, sjeď win. Pokud ani to ne, vyzkoušej tu grafiku v jiném PC, případně jinou ve tvém.
rs (104)|1.8.2006 22:04
Vypnout Fastwrite a AGP nastavit na 4x.

Jinak kombinace Radeon 9600 + Richard Burns rally je něco opravdu otřesného :-/ . Za tohle by se měla ATI stydět.
pegy (757)|1.8.2006 23:25
Niekedy nepomoze ani to. Kamarat mal podobny problem a ma ho do teraz, ale ja to vidim na dosrate widli (win). Myslim, ze ti pomoze len reinstal Windowsu... Ovladace su osemetna vec... A ked ti raz nieco nejde vetcsinou nepomoze sa vratit ku starym, podla mna su widli v cau a pa a pomoze ti len reinstal Win a potom do cisteho winu, skus nove ovladace...
Wlcheck (86)|2.8.2006 07:42
aj jáí jsem řešil tento problém. Ze začátku to vypadalo na vysokou teplotu (chladič asi špatně seděl na GPU), tak jsme přidali na chlazení. Nakonec jsme zjistili že za to může jakási nesnášenlivost mezi MB, GPU a Win XP :) když jsme tam měli SP1 tak bez problémů, nahodil se SP2 tak to šlo do kytiček...
btw. také jsem zkoušel tu grafiku vyreklamovat s tím, že nefunguje pod 3D - a ono to prošlo :D
bednee (7)|2.8.2006 08:41
[QUOTE=rs]Vypnout Fastwrite a AGP nastavit na 4x.[/QUOTE]

MB mi ani vyssi nez 4x AGP zapnout nedovoli. O tom Fastwrite jsem uz cetl a mam ho vyple.

Kua, do reinstalu Woken se mi nechce. Je tam hafo jinych dulezitejsich problemu nez jsou hry.

Jinak co si myslite o tehle karte? Nedala by se za rozumne penize sehnat nejaka jina (nejlepe nVidia) o tridu lepsi do AGP?
bednee (7)|2.8.2006 08:42
[QUOTE=rs]Jinak kombinace Radeon 9600 + Richard Burns rally je něco opravdu otřesného :-/ . Za tohle by se měla ATI stydět.[/QUOTE]

Sem mel jenom demo RBR a jelo to v pohode. V nastaveni detailu jsem se nerypal, ale bylo to 1024x768 se slusnyma detailama.
rs (104)|2.8.2006 08:59
[QUOTE=bednee]Sem mel jenom demo RBR a jelo to v pohode. V nastaveni detailu jsem se nerypal, ale bylo to 1024x768 se slusnyma detailama.[/QUOTE]

O výkon tu nejde, skoro každý radeon 9600 je dost výkonný na RBR. Stabilita je ale hrozná. Mně ta hra nejela nikdy stabilně (HIS 9600XT) a nejsem sám. V RBR se dají nastavit jen dvě úrovně detailů a na tu vyšší spadla hra již v menu, pomůže jen tvrdý restart. Na nízkou úroveň detailů vše fungovalo do doby, než jsem začal používat novější ovladače. Myslím, že lidé si na forech k RBR často stěžují na radeony této řady. Např. na X800GTO je vše v pořádku.
Smeli (2302)|2.8.2006 09:22
[QUOTE=bednee]MB mi ani vyssi nez 4x AGP zapnout nedovoli. O tom Fastwrite jsem uz cetl a mam ho vyple.

Kua, do reinstalu Woken se mi nechce. Je tam hafo jinych dulezitejsich problemu nez jsou hry.

Jinak co si myslite o tehle karte? Nedala by se za rozumne penize sehnat nejaka jina (nejlepe nVidia) o tridu lepsi do AGP?[/QUOTE]

Bazarová 6600GT nebo X800GT do AGP
bednee (7)|2.8.2006 09:27
Tak jsem opet rozdelal pocitac, vyhodil jsem stary nepotrebny modem (kvuli snizeni zateze) a spadlo to uz i v Catalyst Centru na te testovaci 3D scene. Bezva. Napada me, jestli nemohl treba odejit zdroj. Posledni dobou se totiz stava, ze po zapnuti pocitace pocitac nabiha, ale na monitoru se nic neobjevi. Staci tvrdy restart a uz to nabehne. Asi fakt bude nejaky vadny kus HW. Zkusim se domluvit se znamym, jestli mi na cas nevymeni svoji jakousi nVidiu a uvidim. Jine reseni me uz nenapada.
Smeli (2302)|2.8.2006 10:15
[QUOTE=bednee]Tak jsem opet rozdelal pocitac, vyhodil jsem stary nepotrebny modem (kvuli snizeni zateze) a spadlo to uz i v Catalyst Centru na te testovaci 3D scene. Bezva. Napada me, jestli nemohl treba odejit zdroj. Posledni dobou se totiz stava, ze po zapnuti pocitace pocitac nabiha, ale na monitoru se nic neobjevi. Staci tvrdy restart a uz to nabehne. Asi fakt bude nejaky vadny kus HW. Zkusim se domluvit se znamym, jestli mi na cas nevymeni svoji jakousi nVidiu a uvidim. Jine reseni me uz nenapada.[/QUOTE]

Nutně to nemusí být nVidii, problém není ve značce, ale možná kartě. Otestuj ji v jiném PC a pak napiš
bednee (7)|7.8.2006 12:58
[QUOTE=Smeli]Nutně to nemusí být nVidii, problém není ve značce, ale možná kartě. Otestuj ji v jiném PC a pak napiš[/QUOTE]

Tak jsem tu ATInu pichnul do jineho compu (Sempron 2400+). Wokna nabehly v nizkem rozliseni, nainstaloval se MS driver, zvolil jsem rozliseni 1024x768, dal Pouzit, rozliseni se zmenilo a po vterine tvrdy reset. Po nem Wokna uz ani nenabehly.

Vypada to teda, ze ta karta sla do kytek. Prece jenom mi ju prodal pred rokem kamos, takze uz bude mit za sebou tak 2 roky. Najdu nekde doma v supliku starickou MX440. Hry si sice nezahraju, ale aspon pojede comp. Hodte sem kdyztak nejake linky, kde by se dala sehnat levne nejaka solidni AGP karta.

Dik