reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Používáte počítač na něco jiného než jen hraní a práci ?

JuraS. (215)|16.7.2013 14:35
Věřím, že 90% uživatelů má (vlastní, nemyslím tedy počítače v práci/ve škole) počítač na prolejzání netu, na zpracování nějaké dokumentace, tabulek, databází..prostě činností spojených s prací nebo studiem.
Málo nadaných jedinců bude na počítači zpracovávat videa. Tím nemyslím z dvd/bd vyrobit mkv. Málo nadaných jedinců bude na počítači skládat hudbu. Ještě míň jedinců programuje. Já osobně jsem pomocí počítače sledoval satelit a dekodoval zakodované stanice a otáčel parabolou. Upravoval jsem firmware v rybářském sonaru. Programoval dekodovací karty a modul. Počítal jsem distribuované výpočty.
Co zvláštního na počítači děláte ? Máte k tomu nějak speciálně upravený počítač ? Nějaký speciální hardware ? Nebo nějaký speciální software ? Zajímají mě jen ty domácí počítače na kterých tyhle činnosti děláte jako koníček a nebo "z nudy".
Zajímá mě to proto, že dnešní počítače jsou nepočítatelně výkonější než "plečka" na které jsem dekodoval před hafem let satelit (btw. to sateletní kartu stále mám a nikdy se jí nezbavím !)
trodas (1753)|25.7.2013 13:02
A které programy jsi tak unlocknul, ty dekódovači? :)

Jinak distribuované výpočty jsem také dělal a to dlouhodobě (folding), ale to se rodina skládala na elektřinu... a měl jsem na tu dobu výkonné počítače, než mi je ukradli, takže teď nedělám nic, než občas něco zajímavého (podle mně) napíšu, ale toť vše.
JuraS. (215)|26.7.2013 07:51
Nechci tady přímo psát co a jak o satelitech. Používal jsem ProgDVB a altDVB a do nich různé pluginy. K počítači jsem měl čtečku multi chipových karet a v ní kartu na kódy. Měli jsme slinkované zařízení netem, apod. K 90ce offsetu jsem měl motor co mi natáčel parabolu. Chytal jsem od španělů až po rusáky (ty ale když byla dobrá "viditelnost"). To jsem měl parabolu na střeše domu a počítač u okna takže kabel šel cestou nejmenšího odporu do paraboly. Pak několikeré stěhování a teď mám počítač úplně špatně úmístněný tak, že bych musel natahovat koax přes celý byt a z přízemí do 8 patra na střechu...v pc mám teď jen jeden PCI slot a ten jsem obsadil raději zvukovkou. Nevím jak moc žere počítač, v elektrice se nevyznám, ale vezmu li, že sestavím starší plečku do které dám nějakou cuda kartu a 300W zdroj (plečka co tomu bude stačit) a nechám to někde pod postelí topit tak kolik proudu to sežere ? No nic, teď zrovna zvažuju, že mám zbytky z dvou počítačů, takový konvukt, a že z toho složím mašinu s nějakou normální wifi kartou co se dá odemknout a dám na to back track..a ať si loupe perníček třeba týden...
Moje statistiky, už jsem dlouho nic nespočítal... http://boincstats.com/signature/-1/user/55665/sig.png
JuraS. (215)|27.7.2013 09:49
Teď si zkusmo instaluju boinc abych zjistil kolik toho ten můj nový počítač vypočítá. Když to bude dostatečně tak ho nechám týden počítat abych si nahnal bodíky.
A takhle to vypadá [ATTACH=CONFIG]28812[/ATTACH]
počítám.png