reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC startuje ale nic se nedeje....

danvavra (2)|6.7.2007 11:57
Dobry den. Mam mensi problem..
.
Na mem starem PC mi vyhorel zdroj... bohuzel mi nejde od ty doby ani disk... ma tam schorelou tu elektroniku...

no proste vymenil jsem zdroj za jinej a chtel bych si ten stary pc zas zprovoznit, jenze po zapnutí to jenom huci a ani monitor se nezapne...aby zacal neco ukazovat... a ja moch treba do biosu..

mam tam zakladni desku, procesor , vetrak ten se toci!, grafickou kartu a pameti ram... vsechno zapojeny... po zapnutí hučí ale nic se nedeje....

má někdo nápad co s tím je ?

díky za odp.
Weslo (234)|6.7.2007 12:42
chtělo by to víc info o tom o jaké komponenty se jedná
napájení je všechno zapojeno?
navíc bych udělal reset CMOS
danvavra (2)|6.7.2007 13:04
tady jsou obrazky
http://www.ukazto.com/img/Obraz031-xde1.jpg
http://www.ukazto.com/img/Obraz032-x2q1.jpg

od zdroje mi jde elektrika jen na zakladni desku... dalsi elektrika od zdroje co by mela jit do mechanik, hdd a fdd to zapojene nemam pro zatim....
pak je tam dana ta grafarna (vpredu) za ni je ramka (napadlo mi... mam 3 ty ramky... mohlo se neco s jednou z nich stat a proto to nejede? ze bych zkusil jinou...)
a pak je tam ten procesor s tim jsem nic nedelal mel by byt ok, pasiv a na nanem vetracek a ten se toci!!

jak se dela reset cmos nevim, stacilo by vyndat na par minut tu baterku "knoflikovou" co tam je ?

jeste - zakladovka je Tomato ZX98-CU, manual k ni pry neexuistuje, ale je podobny... s jinyma...
viz http://www.studiobit.pl/ftp/Instrukcje/ZIDA%20LX98-AT/lx98-at.pdf
Jezevec (607)|6.7.2007 16:15
Řekl bych, že zdroj s sebou vzal další komponentu, nejčastěji základí desku. Řešeím je vyndat všechny ramky, poechat jedinou v 1. (resp. nultém kanále) a vyzkoušet to, pořád nic? Vzít grafickou kartu a vyzkoušet jí někde jinde, funguje? Ok, tak to bude nejspíš deska:)... eliminační metoda.

Osobně bych u těchto starších PC volil raději celý nový počítač, protože veškeré inestované prostředky do nové desky a celkově do opray PC jsou víceméně vyhozené oknem.

Druhá metoda je vyzkoušet díl po dílu a co je "spálené" nahradit nějakým ovým nebo bazarovým...
pegy (757)|6.7.2007 19:30
[QUOTE=danvavra;40694]

od zdroje mi jde elektrika jen na zakladni desku... dalsi elektrika od zdroje co by mela jit do mechanik, hdd a fdd to zapojene nemam pro zatim....
pak je tam dana ta grafarna (vpredu) za ni je ramka (napadlo mi... mam 3 ty ramky... mohlo se neco s jednou z nich stat a proto to nejede? ze bych zkusil jinou...)
a pak je tam ten procesor s tim jsem nic nedelal mel by byt ok, pasiv a na nanem vetracek a ten se toci!!

jak se dela reset cmos nevim, stacilo by vyndat na par minut tu baterku "knoflikovou" co tam je ?

jeste - zakladovka je Tomato ZX98-CU, manual k ni pry neexuistuje, ale je podobny... s jinyma.[/QUOTE]
No v prvom rade by som resetoval bios, ano mozes na chvilu vybrat baterku, staci aj na 30 s. Ak to nepomoze tak by som to spravil ako tu uz bolo spominane vylucovacou metodou komponent po komponente....
Nemo_CZ (16)|7.7.2007 04:49
Ještě bych vyskoušel monitor. Právě já jsem kvůli vadnýmu monitoru málem rozebral PC.