reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Při startu PC restart

HFX9 (276)|17.7.2013 09:21
Zdravím všechny,
počítač mi začal dělat následující:
Při každém startu počítače se mi ukáže poletující logo windows, pak černá obrazovka následovaná restartem, hláška že system windows byl nekorektně ukončen a zda-li jej chci spustit standardním způsobem, odklepnu ano a systém naběhne. Děje se to tak posledních 14 dní, bez jakéhokoliv zásahu do systému nebo instalace ať už HW nebo SW.

Zkoušel jsem vyměnit HDD s nainstalovaným jiným systémem, ale stejný problém, zkrátka mi systém nenastartuje napoprvé.

Dokáže někdo poradit, nebo aspoň nasměrovat, čím by to mohlo být?

Díky
mdot (107)|17.7.2013 14:22
Pricina muze byt prakticky od zniceneho fs, pres vadny hdd, vadny radic, vadny zdroj, chybny driver a to nikdo z Tveho popisu nedokaze vycist. Zacni vylucovaci metodou v minimalni konfiguraci testovat jednotlive komponenty.
- Memtest (12h+)
- Projet HDD utilitou vyrobce (SMART neco hlasi?)
- Zmena HDD/otestovat jinde
- Zmena PSU, proverit soucasny PSU

Dostanes se do nouzoveho stavu, console a jsi schopny vytahnout z nej eventy? Nemas-li komponenty, nastroje, cas, ... odnes to do servisu.
kevin00 (10238)|17.7.2013 14:36
[QUOTE=HFX9;537363]Zkoušel jsem vyměnit HDD s nainstalovaným jiným systémem, ale stejný problém, zkrátka mi systém nenastartuje napoprvé.[/QUOTE]

Pokud se budeš snažit spustit systém, který byl nainstalován na jiném počítači, tak v drtivé většině neuspěješ ani kdyby byl počítač v naprostém pořádku.
HFX9 (276)|17.7.2013 17:22
to mdot: hdd jsem už měnil, jak jsem psal výše, ale bez úspěchu

to kevin00: ten systém z druhého HDD byl instalovaný na stejném železe, jde jen o jinou verzi systému (win7 vs Win8)
HFX9 (276)|18.7.2013 11:01
Problém zdá se vyřešen.
Vyfoukal jsem prach, zkontroloval všechny konektory, větráky, vše pořádně zasunul a zajistil a zdá se, že je po problému.