reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová skříň

@NUB!5 (81)|18.7.2013 22:15
Dobrý den,
rozhodl jsem se vylepšit si své PCčko o novou skříň, ale při výběru jsem narazil na problém v tom, že mi málo která vyhovuje, proto bych se chtěl obrátit na ostatní na fóru. Do užšího výběru jsem zahrnul Fractal Design Define R4 a CM Silencio 650. U FD Define R4 by mě zajímala kvalita zpracování a také zda čelní dvířka a povrch nepřitahují a nezadržují prach a zda se dobře udržuje. Jinak povedenou skříň Corsair Obsidian 550D jsem vrátil, protože její horní část je plastová s hrubým povrchem, který hrozně drží prach a nejde jen tak setřít. Prosím a předem děkuji za vaše názory na tyto PC skříně.

Adam
JuraS. (215)|22.7.2013 13:31
Mám Fractar R3. Nově takže mohu shrnout to co jsem s ní zažil při montáži. Na šířku má 20+- cm tož je tak akorát na chladič procáku co mám. Nejsem příznivce toho aby chladič byl nalepený na stanu a neměl o kolem sebe prostor. Uložení kabelů za zadní stěnu je dobré ale raději bych bral zdroj s cable managementem. Můj zdroj má kabelů přehršel a složit ty nepotřebné dozadu je pakárna. Taky ty průchodky s gumovými ochranami je mírně řečeno na pikaču. Vědět to dopředu tak vezmu silikon a udělám okolo plechu rámeček ze silikonu. Možností odhlučnění je boží proti skříním které jsem měl předtím. Odpovídá tomu i váha. Možnost osazení ventilátory je super ale dodaný bracket má na dvojitýho pikaču tenké a krátké kablíky na napájení a hlavně kdy vymýšlel připojení namájení na bracket měl ten den asi zatmění mozku. Připojit 3 žravé ventilátory na taková kablíky a začne ten pidi konektor hořet. určitě. Mám kisnu z druhé ruky a právě tenhle konektor je roztavený. Přední dekl je dobrý na tlumení hluku ale nejsem si až tak jistý jak při zavřeném deklu budou 2 přední ventilátory nasávat vzduch. Hlavně kudy. Ty 2 boční žebra jsou tak malá, že syčící vzduch dovnitř musí být náhradou za otevřená dvířka. Navíc se zavřenými dvířka nejde osadit skříň nějakým regulátorem otáček co má vystouplé "čudlíky" .Prostě nejdou zavřít dvířka.