Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: Víkendová diskuze: Údržba a čištění počítače

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Údržba a čištění počítače

Máte nějaký rituál při "debordelizaci" počítače? Používáte nějakou vychytávku, nebo ověřený postup pro vyčištění klávesnice, monitoru či myši? Nebo se spoléháte na to, že počítač si poradí sám?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Jednou za čas to vše profouknu 8 atmosférama z kompresoru a je uklizeno. Tlačítka klávesnice a myš (případně monitor) omyju pak alkoholem. Jednoduché, rychlé, levné a účinné. Prostě žaves.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Pouzivame na servisu Novatio Multifoam
    http://www.novatio.be/en/product/multifoam
    cisti to paradne i total zakentusovany notebooky, kterejch bych se nedotkl ani klackem, staci nastrikat a setrit
    jediny minus, ze je to dost velka chemicka s**cka a delat s tim v rukavicich

IMPurity

Chce to vykašlat se na mid-high end, jít zpět ke kořenům, max 45TDP procesor, diskrétní jednoslotovou grafiku, 350W zdroj max. a skříň typu lednička!

Proklínám "oc", řešeta, cedníky, tunely a podobné zhovadilosti.

PS: 200W zdroj s 8cm ventilátorkem k PII ze starého Compaq desktopu fungoval ještě před třemi měsíci a kdybych ho nevyhodil, funguje dalších 5let - a to neviděl údržbu ani z vlaku...

Jimmz147

Čištění počítače býval můj rituál co půl roku. Teď mám bednu Fractal, takže jenom vyčistím prachové filtry a je to . Spíš se děsím co najdu za "překvapení" v bednách ostatních v mém okolí...Perlička z praxe: Je s podivem, že největší bordel mají paradoxně počítače ve sterilních prostředích. Tuny převážně bílého prachu, pavučiny a mrtvý hmyz (jak se tam dostává je mi záhadou ) + vyhořelé zdroje a odpálené disky způsobené právě těmito faktory.

Klávesnice jsou kapitola sama o sobě. S čím někteří lidé pracují bych se nedotknul ani v protichemickém obleku.

escd14

je to prostě třeba všechno do posledního pořádně profouknout proudem láskyplného čistého vzduchu rychlostí světla a vše pak funguje jak má.... :-D www.universe.com

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

...ááá, pan redaktor také chodí do "čištírny", že se tak blbě nespisovně ptá??? Já tedy PC zásadně čistím, abych měl uvnitř čisto...

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    ...ááá, pan redaktor také chodí do "čištírny", že se tak blbě nespisovně ptá??? Já tedy PC zásadně čistím, abych měl uvnitř čisto...
    Na tom jak to napsal pan redaktor není nic nespisovného . http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=%E8i%9At%ECn%ED

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Taktéž nevím, co je na tom špatně. Opravdu extistuje čiStírna a čiStíš si třeba zuby, ale když jde o čiŠtění, tak má pravdu pan redaktor

Mimochodem pokud jde o PC, tak to profouknu jednou do roka, jednou za dva roky vyndám ventilátory a pořádně je pročistím plus měním pastu. Pokud jde o notebook, stejný postup jen s tím rozdílem, že pastu po skončení záruky měním každý rok... co se klávesnice a displeje týká, tak líh bohatě stačí.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    ... co se klávesnice a displeje týká, tak líh bohatě stačí.
    Tak to já se bez žvýkačky neobejdu. Ty moje dvě číči co se mi pořád válí po klávesnici / notebooku mi tam vždycky zanechají takových chlupů

Redaktor SHW
    Registrace
    Dec 2010

Já jsem si zatím vystačil s vysavačem, trochou okeny, hadrem...
    Jedná se hlavně o Asus M51SN s menším modem: http://my.opera.com/CrazyTerabyte/bl...m51sn-notebook
    Jednou za 3 - 6 měsíců odkrytuji. Větrák očistím vatovými tyčinkami namočených v Okeně (u vaty pozor na vlákna). Žebra vezmu vysavačem. Zbytek otřu bavlněným hadrem.

Klávesnici za pár šupů přetřu Okenou a párkrát jí klepnu do stolu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Tak to já se bez žvýkačky neobejdu. Ty moje dvě číči co se mi pořád válí po klávesnici / notebooku mi tam vždycky zanechají takových chlupů
    heh, napodobne, u me je to zase pes, kdyz takovy malamut zacne linat, tak to je nekolik igelitek chlupu....

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Čárls
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od john Zobrazit příspěvek
    heh, napodobne, u me je to zase pes, kdyz takovy malamut zacne linat, tak to je nekolik igelitek chlupu....
    Jo takoví psí a kočičí přátelé je radost Fractalka 4 je opravdu dobrý řešení na boj s chlupama a prachem po cca pulroce jsem ji otevřel a o proti bejvalý Amorce je dá se říci čisto trochu vyfokl žebrování chladičů a bylo předtím s amorkou sem musel řadně rozebrat a čistit cca každý 3-4 měsíce No klavesnici mam nejobyč klasiky Proč prostě mi vyhovuje a když je zaprasena tak ji prostě vyhodím a neřeším za cca 90 Kč mam jinou

Nováček
    Registrace
    Sep 2012

Pro mě je čištění počítače opravdu ritál, který mi zabere i cca. 5 hodin. Opravdu si nechám záležet na tom, aby byl compík opravdu čistý. Vyndavám veškeré komponenty a čistím bednu (Zalman GS1000Plus), větráky, chladiče na CPU a GP a filtry. Upravuji kabely, aby zabíraly v bedně co nejméně místa. Vše profouknu stlačeným vzduchem a ještě zvlášť štětečkem přítelkyně projedu všechny komponenty. Zkrátka, když už něco dělám po půl roce, tak chci, aby to bylo pořádně.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Od té doby co mám nové PC a s novou skříní (je to přibližně rok), tak moc PC nečistím, sem tam ho otevřu a utřu prach, ale moc ho tam není, takže ani to profouknutí vzduchem nepotřebuji. Nad klávesnicí nejím, takže je jen prach mezi tlačítky, který úplně pryč dostat nejde. Z myši bordel šeškrabávám. Prach z monitoru utírám a používám tekutý čistič na LCD monitory s přiloženou utěrkou tak jednou týdně (pokud nezapomenu, pak by to bylo jednou za dva týdny), stojí to pár korun a vydrží to dlouho.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Dojná kráva - počítače
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 23-09-2012, 20:45
  2. Víkendová diskuze: Řešíte spotřebu počítače?
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 49
    Poslední příspěvek: 19-04-2012, 14:51
  3. Víkendová diskuze: Optimální ochrana počítače
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 04-03-2010, 13:19
  4. Víkendová diskuze: Vodní chlazení počítače
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 22-10-2009, 10:47
  5. Reakcí: 19