Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 57

Téma: Upgrade PC v ceně 15 000 - 17 500 Kč

Občasný diskutér Avatar uživatele Darby
    Registrace
    Jul 2013

Co chci upgradovat: Grafická karta, procesor, základní deska, chlazení, popř. case

Aktuální konfigurace: AMD Phenom II x4 975 BE
    GTX 460 OC Gigabyte - 1Gb
    Fortron FSP500-60APN
    4 Gb RAM DDR3
    Western Digital 320GB
    Gigabyte GA-MA770T-UD3

Další komentář:
    Zde je předběžný seznam, co bych si zhruba představoval. Rád bych věděl, jestli by to šlo vše dohromady, popřípadě co vyměnit či přidat navíc. Procesor i grafickou kartu bych chtěl mírně přetaktovat. Základní deska mi přijde celkem drahá, tak pokud existuje levnější varianta (popřípadě shrnutí rozdílu mezi deskami). Case mám doma, ale neznačkovou, takže bych rád i nějakou novou hezkou s LED, avšak hlavně aby dobře sloužila.

Seznam: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011ZSU011ZC401

Druhá case, po které jsem koukal: http://interlink.tsbohemia.cz/ml-920...-_d126805.html

Všem děkuji za názory, rady a hlavně váš čas.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Co se týká skříně, tak bych volil radši cokoli, jen ne eurocase a zalman bude podle mě lepší volba, jen nevím, jestli by třeba Z11 Plus za obdobné peníze nebyla lepší. Jinak pokud jde o výběr komponent, tak celkem slušné. Co jsem četl recenze na tu desku, tak je hodně povedená... pokud to s overclockingem myslíš vážně, asi bych volil lepší chladič.

Registrace
    Jul 2013

Skříň tedy pořídím tu Z11 Plus. Nějak se mi vyhnula.

Základní deska tedy za levnější peníze s obdobným potenciálem sehnat nepůjde? Jinak co se týká procesoru, byl mi doporučen dnes. Pokud existuje jiná volba (levnější), nebudu se jí bránit.

PC budu využívat hlavně k hraní. (Dead Island, Guild Wars 2, Battlefield 3 a hry na podobné úrovni).

Na chladič jsem slyšel jen chválu a s celkovou cenou bych nerad překročil 18 000.

Ale jen doporučte, co uznáte za nejvhodnější.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Jsi si vědom bugu v Intel čipsetu u Haswellu ? Nechceš to radši postavit na Ivy Bridge ... rozdíl je nepatrný, nová generace procesorů žádný převratný výkon navíc nenabízí - upravený návrh sestavy

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Nechci tě strašit. Mám kisnu s rozměry 207,40 x 440 x 521,2 mm a stejný chladič co jsi vybral a sotva se mi vleze do case. Nevím jak dlouhá je tvoje karta ale moje 275 se sotva vleze dovnitř...tak, tak. Tak nevím jaký výkon od pc očekáváš po upgrade. Já bych změnil hlavně paměť. Vidím to hlavně v práci kdy do počítače co má 512MB (starší, jen na net) dám 1GB a hnedle je to poznat. Nechápu ty z vás co mají mašiny co by dokázali řídit ISS ale mají 4 max 8 GB paměti když deska zvládá 32 nebo dokonce 64 GB. Jestli chceš na pc hodit bodíky v 3marku tak se nedivím, nebo kdybys počítal něco přes boinc..ale na hry ti stačí to máš. Stejně se za půl roku objeví hra co ti tvoje nová mašina nezvládne. Pokud chceš jen pařit hry tak se vykašli na pc a jdi do konzole. Pro ty jsou hry upravené tak aby to zvládla konzola na plno. Zvlášť v oblasti vývoje grafických karet jde to šíleně dopředu. Jak je to dlouho co byla úplná špička nvidia 8800gtx a za kolik ji dnes seženeš na aukru ? Za pár stovek. Nějaká nvidia gtx titan co se dnes prodává za 23.000 se za rok bude prodávat za 15 a měsíc na to už nebude k prodeji..a za další 2 roky si ji koupím za 3.000 nebo ještě míň...procesor co teď chceš se za rok prodávat ani nebude a za 3 roky budou desky s jeho paticí vyřazeny z výroby...já si kupuju a sestavuju počítač tak aby mi vydržel a vyměňuji podstatné díly až začnou vykazovat poruchy a nebo až je jejich technologie historií. Rozmysli se zda peníze co do toho chceš hodit skutečně využité..Jo a ještě tohle...http://aukro.cz/thermaltake-skrin-ve...397874019.html kdybych neměl svou skříň týden doma tak jdu do tohohle...
    Protože jsem nevěděl o jaké hry jde tak jsem se podíval na recenzi jedné http://games.tiscali.cz/recenze/batt...-recenze-57386 úplně na konci je sestava s čím hráli. Nechci moc mudrovat o výkonech CPU ale řekl bych, že to tvoje je stejně dobré, ne li lepší než ten jejich procák. Jediný čím tě trumfnou jsou 2 GPU
    Naposledy upraveno uživatelem JuraS.: 21-07-2013 v 19:57

Registrace
    Jul 2013

Dobrá, vezmu tu i5-3570K.

Ta základní deska opravdu nejde levnější? Nemusí to nutně dosahovat té hranice 18 000,- :-)

A pokud už ji mám vzít, tak bych rád znal nějaké zásadní rozdíly v cenové kategorii od 1000-2000,- a 3000-4000,-. (O MB jsem toho zatím moc nepostřehl)

Jinak velmi děkuji za vaše návrhy.

Registrace
    Jun 2008

Co se týká MB, tak rozdíly jsou nejprve v té nižší kategorii v chipsetech. Na deskách do cca 2500 bývají osazeny většínou chipsety Bxx nebo Hxx. Ty stačí pro běžné PC. Pokud chceš taktovat, tak vybereš chipset Zxx. Pak vybíráš podle kvality napájecí kaskády (kvalita, chlazení - zvlášť když chceš taktovat). Samozřejmě je možné vzít levnější variantu, tady opravdu záleží na tom, jak moc se chceš pustit do taktování, jako nejlevnější bych asi zvažoval tuhle http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00040000001QFV, pokud to s taktováním myslíš vážně, tak asi spíše tuhle http://www.alfacomp.cz/php/index.php...SearchSubmit=1.

Jura S.
    já tedy nevím, ale myslím, že se tam ten chladič krásně vejde, ne sice tak, aby tam byl obrovský prostor, ale o ten nejde, jde o chlazení. Kartu má kratší, toho bych se nebál.
    Co se týká RAM, tak samozřejmě přechod z 512 na 1GB poznáš, protože jestli máš naplno využitou 512MB nebo na třičtvrtě 1GB, tak je to trochu rozdíl. Pokud jde o herní PC, tak víc jak 8GB nemá význam, protože hry to nemají šanci využít. 16 a více GB paměti bych cpal až do strojů na rendering nebo podobný účel, kde tolik paměti využiješ. Ale představ si, že máš hru, která si vezme 4GB paměti, 2GB na systém a stejně 8GB reálně nevypotřebuješ. To, že to deska zvládá je sice hezké, ale k ničemu, když to nedokážeš využít. Sám jsi někde napsal, že jsi nerad, když se mašina fláká... tak proč by se 10 z 16 GB mělo flákat??? Pověz mi ten magický důvod, proč se vyplatí kupovat 16/32/64 GB RAM do domácího/herního PC???
    A co je ti vlastně do toho, proč uživatel po cca 3 letech chce nový PC? Proč vlastně radíš, když nic neporadíš? Tvé posty jsou fakt jeden od druhého víc k ničemu...
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 21-07-2013 v 20:06

Registrace
    Feb 2008

Hlavní rozdíl u těch základních desek je ve výbavě a kvalitě provedení a tím i následném overlockingu. Pokud by jsi chtěl levnější základní desku, lze samozřejmě vybrat stále kvalitní kousek, ale na overlocking jsi omezen tím, že musíš vybrat základní desku s čipsetem Z77. Resp. výrobci zákl. desek pomalu díky updatu BIOSu umožňují taktování i na nižších řadách čipsetů, ale základní desky mají většinou slabou a nechlazenou nap. kaskádu a nejsou pro taktování vhodné.
    Asus P8Z77-V LX2 je takovou dobrou střední volbou, Gigabyte GA-Z77X-D3H se dá již nazvat obstojným základem pro přetaktování.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

A já se ptám, když už jsem pochopil že taktování není žádná sranda, proč taktovat. Proč tunit auto když by bylo lepší si rovnou koupit něco rychlejšího ? Proč rovnou nekoupit výkonný procesor a nadupanou grafárnu a paměti co se do desky vleze ? V práci teď máme nově 5 výkonných grafických stanic od HP. Děla na GIS. A nemají žádné super herní desky ani super herní karty. Nicméně ty jejich GPU dokáží takové věci že se až tají dech...

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od JuraS. Zobrazit příspěvek
    A já se ptám, když už jsem pochopil že taktování není žádná sranda, proč taktovat. Proč tunit auto když by bylo lepší si rovnou koupit něco rychlejšího ? Proč rovnou nekoupit výkonný procesor a nadupanou grafárnu a paměti co se do desky vleze ? V práci teď máme nově 5 výkonných grafických stanic od HP. Děla na GIS. A nemají žádné super herní desky ani super herní karty. Nicméně ty jejich GPU dokáží takové věci že se až tají dech...
    Protoze Intel zatim neprodava 4+Ghz procesory, tak si nic rychlejsiho nemuzes koupit. Musis si ho nataktovat a Intel to negarantuje, ze se pres tech 4Ghz dostanes. i5-3570K ma frekvenci v turbo rezimu "jen" na 3.8 Ghz

---------- Doplněno v 20:07 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:05 ----------

Citace Původně odesláno od Darby Zobrazit příspěvek
    Dobrá, vezmu tu i5-3570K.

Ta základní deska opravdu nejde levnější? Nemusí to nutně dosahovat té hranice 18 000,- :-)

A pokud už ji mám vzít, tak bych rád znal nějaké zásadní rozdíly v cenové kategorii od 1000-2000,- a 3000-4000,-. (O MB jsem toho zatím moc nepostřehl)

Jinak velmi děkuji za vaše návrhy.
    Taky si muzes koupit CPU bez K (i5-3570)
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...0&SearchType=1

a k tomu "obycejnou" B75 desku:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...008M0980001O1V

Registrace
    Feb 2008

JuraS:

1. Je to koníček
    2. Naučíš se na čem je výkon dané komponenty závislý
    3. Dostaneš výkon "zadarmo"

NFG_ICE: No-K procesory nejdou taktovat a základní desky Bxx čipsetem jej neumožňují.

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od JuraS. Zobrazit příspěvek
    Ano, taktování není žádná sranda, potřebuješ k tomu slušnou desku, slušné chlazení, nejlépe CPU s odemčeným násobičem a trochu počtení, než se do toho pustíš. Nic výkonnějšího, než i5 z herního hlediska asi nenajdeš (i7 hry plně nevyužijou), proto se kupuje nadupaný procesor. Nadupaná grafika samozřejmě, pokud chceš hrát, tak to chce pořádnou grafiku. Paměti co se do desky vleze? Na co, když to hry nevyužijou??? Ano, samozřejmě, že grafické stanice dokáží něco jiného než "nadupané herní karty", ale také jsou určené k něčemu jinému než ke hraní. Sakra nech už těchhle blbostí a radši jdi do práce slintat nad těma novejma stanicema od HP...

---------- Doplněno v 20:13 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:11 ----------

Citace Původně odesláno od NFG_ICE Zobrazit příspěvek
    Já bych 3570 na takhle obyčejnou desku nestavěl, to jedině kdyby už mě fakt tlačily finance... P8Z77-V LX2 je akorát.

Registrace
    Jul 2013

Tak základní desku vezmu tu od Gigabyte. Co se týče paměti, je podle mě ke hraní her 8 a více GB RAM naprosto k ničemu. Chladiče se nebojím, když tak ho nebude problém zaslat do 14-ti dnů zpět.

Dále. Konzole je naprosto něco jiného než počítač. Dnešní konzole jsou s HW již někde úplně pozadu a nové generace konzolí které mají přijít, nejsou nic převratného, co se týká HW.

Nebudeme tu míchat jablka a hrušky. Každému vyhovuje něco jiného, obojí má jiné účely.

Zkrátka si chci užít krásy her naplno. I pro ten pocit, co budu mít ve skříni. Člověk se často zamyslí nad tím, že když počká pár měsíců, bude mít za stejnou cenu o něco více muziky. Ale s takovým přístupem by jsme si nekoupili nikdy nic. Nebudu se dívat dalších 5 let na černobílou televizi, pokud mám možnost mít barevnou s bůhví jakou úhlopříčkou a navíc s nižší spotřebou. Takže v konečném výsledku ušetřím a nemusím čekat, až se mi něco rozbije nebo to vyjde z módy.

Žijeme jen jednou a vše je v dnešní době nejisté. Nemohu vědět, jestli mě zítra něco nepřejede nebo mi nespadne barák na hlavu ;-) Tak proč neposunout meze zábavy a požitku o něco dále hned.

Děkuji všem za rady a přeji hezký den.

*Dodatkům k sestavě se bránit nebudu, pořídím až po výplatě.
    Naposledy upraveno uživatelem Darby: 21-07-2013 v 20:27

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Pc co máme v práci nejsou na hraní a ani ne na testy co zvládnou. Už jen kvůli ceně. A k OC...záleží čím chladíš ..

Registrace
    Feb 2008

JuraS mohu Tě poprosit, ať přestaneš spamovat po jednotlivých tématech ? Tvé posty jsou naprosto scestné a mimo daná témata. Omíláš stále dokola své nesmyslné znalosti v oblasti výpočetní techniky a zbytečně mateš dané tazatele. Pokud máš potřebu se někde realizovat, zajdi si do restauračního zařízení čtvrté kategorie. Jistě tam najdeš plno odborníků své úrovně a svého intelektuálu. Myslím, že nejen já budu vděčný.
    Děkujeme, odejdi

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč
    Od Nixonson v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 19:21
  2. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Ondrasss v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-04-2013, 16:09