reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win 7 domaci sit

luckyandrew (3)|22.7.2013 10:48
Zdravim,
strucne - mam jeden pc, pripojen kabelem k adsl routeru. z toho routeru kabelem dalsi router (kvuli lepsimu pokryti wifi signalem po dome). Pokud jsou notebooky pripojeny k wifi prvniho routeru ke kteremu je pripojeno pc sit bezi ok a vsechny pocitace se vidi, pokud se pripoji k druhemu routeru nejsem za boha schopen sit zprovoznit (jde mi o sdileni souboru a predevsim tiskarny ktera je prijena pomoci usb k pc). Predem dekuji za rady.
zsdx (2098)|22.7.2013 11:06
Druhy router musi byt zapojeny v rezimu AP - privod do LAN (ne WAN), vypnuty interni DHCP server a firewall. Adresy potom prideluje jen jeden a jsou tak ze stejneho rozsahu.
Jeste by to slo resit pomoci rucni upravy routovaci tabulky na obou routerech, ale toto je snazsi.
luckyandrew (3)|22.7.2013 11:17
Dekuji, ted to funguje jak ma. Jen jeste dotaz, jak se ted dostanu do nastaveni toho druheho routeru, v dhcp prvniho je napsano ze by mel mit ted adresu 10.0.0.33, ale nelze se na nej pripojit.
JuraS. (215)|22.7.2013 12:28
Ten první, který má v provozu dhcp server mu přidělil nějakou ip adresu. Určitě v administraci toho routeru se dá najít jaké ip adresy rozdělil. Případně nastavit rozsah přidělovaných adres na počet zařízení které budeš připojovat. U těch co budeš připojovat stabilně pak zadat (pokud to umí router) přidělení pevné IP adresy podle mac adresy zařízení. MAC adresa u pc se najde "start/spustit/cmd/ ipconfig/all" v telefonech v nastavení wifi sítě, a routery ji mají většinou uvedenu na nálepce zespodu. Jak složité máš pokrytí že potřebuješ 2 routery na wifi ? Já dříve v paneláku abych propálil signálem 4 zdi jsem na asus routeru vyměnil jeho antánu za 15dB anténu a nepotřeboval jsem další AP. Teď mám router se skrytou anténou ale přemísti jsem ho jen za jednu clonící zed a hnedle je signál o mnoho silnější a má delší dosah.
luckyandrew (3)|22.7.2013 12:56
Dostal IP adresu kterou jsem psal v prispevku, ale pripojit do jeho administrace nejde. Pry by to melo jit pouze pres kabel. Ale tak je to jedno, hlavne ze to ted funguje tak jak ma ohledne sdileni ktere jsem potreboval. Co se tyce slozitosti pokryti tak mam vcelu velky rodinny dum + zahrada a na to ten jeden se sebelepsi antenou proste nestacil
JuraS. (215)|22.7.2013 13:11
Existují repeetery které se zapojují do zásuvky 220. Jejich nastavení je triviální. To by bylo pro tebe v tomto případě nejjednodušší řešení.
DrZelenka (2491)|22.7.2013 17:11
[QUOTE=JuraS.;537850]
Existují repeetery které se zapojují do zásuvky 220. Jejich nastavení je triviální. To by bylo pro tebe v tomto případě nejjednodušší řešení.[/QUOTE]

Router (AP) natáhne kamkoliv, dá k tomu napájení a za 5 minut to má nastavený - co chceš zjednodušovat?

Navíc repeater až nepěkně moc snižuje propustnost sítě (minimálně o 50%).
JuraS. (215)|22.7.2013 18:11
No pokud by musel vrtat zdi aby natáhl 20 metrů kabel mezi routery tak nevím co je jednodušší.
Georginek (2957)|22.7.2013 18:13
Von mysli tu kravinu, co zapojis do klasicke 220V zasuvky a v dalsi cimre mas dalsi kravinu v zasuvce..... Sireni LANky po elektrice :D Funguje to, ale je to dost unstable, nehlede na tom, ze ty dve zasuvky musi byt na stejnem jistici ( coz vetsinou nejsou ).....
astec (1823)|22.7.2013 18:19
[QUOTE=Georginek;537887]Von mysli tu kravinu, co zapojis do klasicke 220V zasuvky a v dalsi cimre mas dalsi kravinu v zasuvce..... Sireni LANky po elektrice :D Funguje to, ale je to dost unstable, nehlede na tom, ze ty dve zasuvky musi byt na stejnem jistici ( coz vetsinou nejsou ).....[/QUOTE]

Tím rozvodem přes 230V tak za...... pásmo, že když vezmeš spektrák, tak jen zíráš...
A hlavně, tazatel má již vše hotovo, nakoupeno zařízení, tak nevím proč utrácet za další
JuraS. (215)|22.7.2013 18:22
[QUOTE=Georginek;537887]Von mysli tu kravinu, co zapojis do klasicke 220V zasuvky a v dalsi cimre mas dalsi kravinu v zasuvce..... Sireni LANky po elektrice :D Funguje to, ale je to dost unstable, nehlede na tom, ze ty dve zasuvky musi byt na stejnem jistici ( coz vetsinou nejsou ).....[/QUOTE]

Ne to jsem nemyslel. Dává se to do zásuvky kvůli proudu ale jinak je to malý router na wifi se zapnutým AP. Neviděl jsem to in natura ale četl o tom v computeru. chválili to tam.
DrZelenka (2491)|22.7.2013 19:36
[QUOTE=JuraS.;537890]Ne to jsem nemyslel. Dává se to do zásuvky kvůli proudu ale jinak je to malý router na wifi se zapnutým AP. Neviděl jsem to in natura ale četl o tom v computeru. chválili to tam.[/QUOTE]

http://www.czc.cz/huawei-ws320_2/101304/produkt?q-category-id=

Je to drazší než router, možnosti to má menší než router (router umí to samý + mnoho věcí navíc) a vzhledem k integr. anténě to bude mít asi i horší dosah.

Ehm, proč že to doporučovali?
JuraS. (215)|22.7.2013 20:01
Doporučoval jsem to proto, že psal, že tomu moc nerozumí, že má barák a zahradu. Kdyby to byl někdo kdo tomu rozumí ještě bych s ním diskutoval o jednotlivých routerech a o kabelech. Jestli 5e a nebo rovnou 6ku...jakou anténu na všesměr a jakou na směr.
astec (1823)|22.7.2013 21:43
Ptal se jak zprovoznit zařízení co má. Vhodné je odpovídat na dotaz nebo mlčet