reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB disk pro videorekordér (NTFS na FAT32)

bluenite38 (178)|22.7.2013 23:09
Na 500gb externím disku WDPassport mám cca polovinu tv záznamů nebo avi souborů. Je naformátovaný na NTFS, který videorekordér Sony neumí přečíst. Umí pouze FAT32. Dá se převést tento disk na FAT32 bez ztráty dat, nebo nutnosti zálohovat? FAT32 disky mají také problém s velikostí nad 40gb, jak jsem zjistil. Umí někdo poradit?
díky
Petr
JuraS. (215)|23.7.2013 08:09
Nedá. Každopádně musíš data zazálohovat. Podobný problém jsem taky řešil. Mám videa o světě z NG, parádní záběry, skvělý zvuk a k tomu odpovídající datový tok. Ani moje gigová síť nestíhá, respektive asi nestíhá NAS dělet víc věcí naráz. Chtěl jsem aspoň jeden soubor nakopírovat na 16GB flash ale ta musela být naformátovaná na FAT32. Soubor se tam odmítl zapsat kvůli omezení FAT32. Tak se holt na parádní video dívám na počítači..
DrZelenka (2491)|23.7.2013 18:20
FAT32 nemá problém s velikostí nad 40gb, ale problém je se soubory nad 4GB - ty tam prostě nahrát nejdou (neumí s nima pracovat).

Samozřejmě to jde i beze ztráty dat, ale rozhodně bych to nedělal na disku s datama bez zálohy! Pokud tu zálohu máš, tak zase není důvod to složitě předělávat - rovnou to můžeš přeformát a pak nahrát data ze zálohy.
zsdx (2098)|23.7.2013 18:52
[QUOTE=DrZelenka;537999]FAT32 nemá problém s velikostí nad 40gb[/QUOTE]

V podani Microsoftu kupodivu ano ;) Ve Win je potreba pouzit SW nastroj vyrobce.
Gouranga (699)|23.7.2013 20:17
[QUOTE=zsdx;538002]V podani Microsoftu kupodivu ano ;) Ve Win je potreba pouzit SW nastroj vyrobce.[/QUOTE]
pozor na toto "Důležité: Ujistěte se, že máte zálohovaná veškerá důležitá data, která se na disku vyskytují. Jinak je ztratíte (data budou vymazána)."
vazne si nejsem vedom, ze by nejakym rozumnym zpusobem slo prevest ntfs na fat32 bez ztraty dat..
DrZelenka (2491)|24.7.2013 15:56
[QUOTE=Gouranga;538009]pozor na toto "Důležité: Ujistěte se, že máte zálohovaná veškerá důležitá data, která se na disku vyskytují. Jinak je ztratíte (data budou vymazána)."
vazne si nejsem vedom, ze by nejakym rozumnym zpusobem slo prevest ntfs na fat32 bez ztraty dat..[/QUOTE]

Na převod beze ztráty existují programy (je potřeba použít jiný než ten v odkazu). Ale jak jsem psal - bez zálohy to není dobrej nápad a se zálohou to je prozměnu zbytečný (naformátovat natvrdo a nahrát data ze zálohy).

Btw našel jsem příkaz z W XP kterej by měl umět převod bez ztráty dat - ale nikdy jsem ho nezkoušel a nezaručuju, že bude fungovat (a v případě, že ano tak není jistý, že o data nepřijdeš)
[CODE]Standard Windows utility that is called CONVERT serves this purpose
Just go to the Start->Run->Cmd (Command Prompt) and execute the command:

"CONVERT C: /fs:ntfs"
Where C: is a name of the drive you want to convert.
After machine re-boot conversion process will start and you'll have your FAT32 converted to NTFS without data loss.
[/CODE]



[QUOTE=zsdx;538002]V podani Microsoftu kupodivu ano ;) Ve Win je potreba pouzit SW nastroj vyrobce.[/QUOTE]
Je pravda, že jsem FAT32 sakra dlouho nepoužil, ale mám takový tušení, že na 160GB ATA disku jsem ještě FAT32 měl :notsure
zsdx (2098)|24.7.2013 17:48
[QUOTE=DrZelenka]Btw našel jsem příkaz z W XP kterej by měl umět převod bez ztráty dat[/QUOTE]
Ano, convert funguje spolehlive, ale obracenym smerem !!

[QUOTE]Je pravda, že jsem FAT32 sakra dlouho nepoužil, ale mám takový tušení, že na 160GB ATA disku jsem ještě FAT32 měl :notsure[/QUOTE]
Proc by ne, je jen pisu, ze aktualni produkty MS (XP a vys) neumi naformatovat na FAT32 oddil vetsi nez ~32 GB, pokud ho samy vytvareji. Jiz existujici vetsi FAT32 ale kupodivu nemaji problem preformatovat.
hugostieglitz (907)|24.7.2013 19:53
[QUOTE=JuraS.;537930]Nedá. Každopádně musíš data zazálohovat. Podobný problém jsem taky řešil. Mám videa o světě z NG, parádní záběry, skvělý zvuk a k tomu odpovídající datový tok. Ani moje gigová síť nestíhá, respektive asi nestíhá NAS dělet víc věcí naráz. Chtěl jsem aspoň jeden soubor nakopírovat na 16GB flash ale ta musela být naformátovaná na FAT32. Soubor se tam odmítl zapsat kvůli omezení FAT32. Tak se holt na parádní video dívám na počítači..[/QUOTE]

tj.když naformátuješ jakkýkoli disk na FAT32 nenakopíruješ na to větší soubor než cca 3,6Gb,větší videa bys musel pomocí nějakého software (sony wegas např)rozstříhat na menší kousky než oněch 3,6 Gb