reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Počítač vytuhne při zobrazení loga systému

Kunin (74)|24.7.2013 07:50
Dobrý den,

kamarádovi začal zamrzat systém pří najíždění, vždy ve chvíli kdy se zobrazí logo systému. Je to starší kousek, používá se na net+world+poslech hudby atd. Přesnou konfiguraci bych napsal až dojdu z práce. Má tam hozený Win7. Zkoušel jsem reinstal, počítač zamrzne při výběru nového systému, nebo v menu obnovení při pokus o opravu systému. Zkoušel jsem nabootovat live verzi Linuxu i live verzi XP. Opět zamrzne při zobrazení loga systému.

Co sem zkusil:

- jiný zdroj (stejné, pc zamrzne při zobrazení loga)
- vyndal jsem grafickou kartu a zkusil v jiném počítači (bezproblému funguje)
- spustil jsem MemTest (běžel bez chyb)
- vyčistil jsem všechny větráky (prachu hodně, ale žádná změna)
JuraS. (215)|24.7.2013 15:11
Jen si tipnu. Vypadá to na problém s deskou a nebo s pamětěmi...na desce řadiče..ale určitě mě někdo vyvede z omylu přesnou radou že je to elektronka E15, vlevo dole...
dzandra (1368)|24.7.2013 15:23
Harddisk jsi třeba přes hirentboot projel kvůli chybám a stavu disku od výrobce ?
DrZelenka (2491)|24.7.2013 16:00
[QUOTE=Kunin;538024]
- spustil jsem MemTest (běžel bez chyb)
[/QUOTE]

Ještě k odpovědi na dzandru prosím o upřesnění totoho testu. Jednalo se o bootovatelnou verzi? Běžela alespoň 5 hodin?
dzandra (1368)|24.7.2013 16:02
[QUOTE=DrZelenka;538075]upřesnění totoho testu[/QUOTE]

http://www.hiren.info/pages/bootcd stahni, bootni, v Hard disk tools jsou testovací utility od výrobce hdd a dej tam test,
DrZelenka (2491)|24.7.2013 16:17
[QUOTE=dzandra;538076]http://www.hiren.info/pages/bootcd stahni, bootni, v Hard disk tools jsou testovací utility od výrobce hdd a dej tam test,[/QUOTE]

To nebylo na tebe :) Já myslel, aby Kunin napsal jakej test a jak dlouho měl spuštěnej (MemTest existuje i jakási pochybná verze pro windows). Abychom nespoléhali na to, že RAM jsou otestovány a veskutečnosti nebyly :)