reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkční flash disk - ovladač v pořádku

wentill (58)|25.7.2013 23:14
Zdravím,
dnes jsem dostal flashku s daty. Po prvním připojení k mému počítači fungovala v pořádku. Mám Win7 64bit. Když jsem ji odpojil a pak chtěl po nějaké době připojit znovu, tak systém nejdřív nedělal nic (nehledal ovladače ani nic podobného), ale pouze po delší době ukázal výměnný disk šedivě, s kterým nejde pracovat. Ovladače to hlásí aktuální. Když jsem flashku zkoušel na jiném počítači (WinXP, Win7 32bit), tak fungovala normálně. Jediný způsob jak ji znovu zprovoznit je odinstalovat ve správcí zařízení ovladač, vyndat ji, a pak znovu přidat. Ovladač se nainstaluje, flashku to ukáže, ale po opětovném odpojení a zapojení zas to samé. Ostatní flashky, externí disky, kamerky mi v usb portech fungují normálně. Zkoušel jsem samozřejmě jak přední, tak zadní panel.
Je to nějaký starší 4GB Kingston.
Napadá někoho, v čem by mohla být potíž?
Díky moc za radu.
JuraS. (215)|26.7.2013 13:23
Tipoval bych na nějaký virus v tvém cp který blokuje flash disky aby jsi je nemohl použít na obnovu dat. Zkus jestli se ti systém aktualizuje, to by byl zásadní znak napadení. Osobně jsem se v práce setkal s pc u kterého postupně odcházeli porty usb a to tak, že s sebou vzali i několik flash disků. Prostě je spálily. Bylo to pak na výměnu základní desky. proč k té závadě došlo jsem nezjišťoval. Setkal jsem se i s flash diskem co šel jen na několik apc a na dalších ne. Šel do koše. Taky jsem s tím víc nebádal. Flash disky používám na přenos něčeho, není to jako skladiště důlůežitých souborů.

---------- Doplněno v 13:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:21 ----------

Omlouvám se, teď jsem si uvědomil, že jsi psal, že ti fungují další usbflashstorage...takže to nebude problém se zavirovaným pc. Spíš ovladač z té flashky dělá binec s 64 bit systémem.

---------- Doplněno v 13:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:21 ----------

Omlouvám se, teď jsem si uvědomil, že jsi psal, že ti fungují další usbflashstorage...takže to nebude problém se zavirovaným pc. Spíš ovladač z té flashky dělá binec s 64 bit systémem.
wentill (58)|26.7.2013 18:08
Jo taky už jsem koupil novou flashku, spíš mi tak vrtalo hlavou, čím to může být a nerad bych, aby byl nějaký problém s počítačem. Pokud je problém ve flashce, tak v pohodě :)
wentill (58)|27.7.2013 00:32
Tak beru zpět! Problém nastal i s novou flashkou. Vyházel jsem ovladače k usbčkům a nechal je po restartu nainstalovat znova, ale furt nic :/ MP3 přehrávač na tom usb funguje, i když při druhém připojení se mi restartoval, nevím, jestli to může mít vliv. Jednou mi to taky hlásilo, že to zařízení může pracovat rychleji pokud ho zapojím do USB 2.0. Což ale samozřejmě už bylo. V zásadě se ty disky vždycky po chvíli objeví, ale jen jako šedá ikona, neaktivní. Myslel jsem, jestli nemůže být problém v předním panelu, ale vzadu mi to dělá to samý, a to jsou v podstatě netknutý porty. Zvláštní je, že ten problém nastane vždycky až po opakovaném připojení. Pokud vyhodím ovladače a ty se nově nainstalují při připojení, tak to tu flashku ukáže.
Nenapadá někoho něco? Nerad bych si kvůli tomu třeba nějak odvařil externí disk, kde mám důležitý věci :(
Georginek (2957)|27.7.2013 00:44
Co to je za desku? Co nainstalovat ovladace manualne? Jaky file system pouziva Flashka? Odpojujes ji pre vysunutim , bo to delas natvrdo?
kevin00 (10238)|27.7.2013 10:35
Zkusil bych pomocí USBDeview odinstalovat veškerá USB zařízení, odinstalovat (nejen odebrat ve Správci zařízení, ale odinstalovat i případný software) a aktualizovat ovladače čipsetu základní desky.
JuraS. (215)|27.7.2013 11:12
Nebo použít zobrazení skrytých zařízení. To používám v práci, a odinstalovat zařízení. Divné je že se to stalo najednou, v provozu. Být to hned po instalaci tak usuzuji, že problém se stal s driverem desky. Ještě jedna rada. Zkus v složce windows vyhledat usbstor.inf, usbstor.pnf, usbstor.sys a podívat se na práva. Jestli máš vůbec práva přidávat usbmassstorege.
wentill (58)|29.7.2013 11:08
Díky za zprávy! Deska je to tahle:
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-h55m-ud2h_10/
Manuálně už jsem instaloval ovladače k chipsetu..aspoň ty dva, který jsem našel na stránkách Gigabytu. File system je aktuálně FAT32, ale měl jsem na tý flashce i NTFS. To jsem právě zkoušel měnit. A před vysunutím ji vždycky odpojuju, pokud ji to teda najde, protože v těch případech, o kterých mluvím, odpojit nejde.
Ten USBDeview jsem si stáhl, zkusím to odinstalovat, ale popravdě vyhazovat kvůli tomu veškerý SW k telefonu, foťáku, ipodu apod. se mi moc nechce :/
Po zobrazení těch skrytých zařízení
[ATTACH=CONFIG]28816[/ATTACH]
mi v tom seznamu u USB nic nepřibyde. Hlavně jsem původně moc nevěděl, co vlastně odinstalovávat, je tam toho až moc. Navíc mi pak přestane fungovat myš, která je taky v USB :)
Ještě mě napadla jedna věc. Nedávno jsem instaloval kvůli kamarádce takovou stoletou webkameru a s ovladačema na Windows 7 mi ani nefungovala. Nakonec jsem ji rozchodil přes ovladače k Windows Vista snad. Tak jsem si říkal jestli to nemůže být tohle, co dělá bordel trochu.
spravce.JPG
Georginek (2957)|29.7.2013 17:31
Kdyz kliknes pravym na RADEK-PC a das aktualizovat, zmeni se neco? Spusti se nejaky zvukovy signal?

Neni co vyhazovat..... Fotak, i phone se nainstaluji sami znova, ipod spis patri do popelnice ( ja sem totiz milovnik Applu ).... :D:D

Kazdopadne spolehat se na stranky Gigablejtu neni moc dobre. Nainstaluj chipset ze stranek vyrobce ( Intelu )
wentill (58)|29.7.2013 17:59
No když kliknu na Radek-PC, tak mi to nabídne jenom vyhledat změny hardwaru nebo přidat starší hardware. Každopádně drivery jsem k těm věcem vyházel.
Ten chipset jsem na stránkách Intelu nenašel :/ ale přes nějakou jejich utilitu jsem pustil kontrolu systému, co by mohlo být potřeba aktualizovat a chipset mi to neřeklo (jen grafiku).