reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Herní pc s budoucností

Newstory (31)|28.7.2013 15:35
Zdravím, velice rád bych se zeptal do kolika by se dal sehnat herní pc který utáhne nejnovější hry alespoň 2 roky dopředu na medium detaily. Samozřejmě když budu na všem co nejvíce šetřit (žádné SSD), ale počítač bude plně funkční a bez problému (příliš levný chladič => přehřívání...). Nikdy jsem vlastně výkonnost počítačů nesledoval a jen jsem řekl páni to je ta nová GTX 760, kurňa s tím rozjedu snad kde co. Na windowsech ani ničem ostatní nezáleží, vím že za 2 roky může být vše jinak, ale kdyby vývoj postupoval tak jak do dnes, která sestava by to mohla zvládnout. Vždycky jsou jenom určené ceny do 22.500-25.000kč, 30.000 a výše... Ale nikdy jsem nevěděl nakolik je taková sestava výkonná a proto přemýšlím proč investovat do počítače více než je třeba? Věřím že počítač do 25.000 by to mohl zvládnou, tak nač počítač za 30.000 který zvýší výkonnost o 5-10% a stejně za 2 roky a čtvrt pojedu pomalu na nejmenší detaily ve hrách? Nač utrácet tolik peněz, abych si prodloužil schopnost hrát nejn. hry na medium detaily o čtvrt roku?
JuraS. (215)|28.7.2013 17:09
Jen si tipnu. Nejsem prognostik. Takový pc který by měl vydržet 2 roky aby zvládal nové hry i za 2 roky slušně a na slušné detaily by dnes stál ..... nevím, chtěl jsem napsat 30, ale pak mě napadlo že bych do něho dal raději gtx titan a tak by to bylo 50...to co je dnes špička a drahé bude se za 2 roky snad ani prodávat...vývoj jde strašně dopředu. Podívej se na to na jakých železech lze hrát dnes metro a která mašina ho dokáže hrát na plné detaily...těžko odhadnout co bude z 2 roky na cpu, gpu a co podle toho bude normální medium u her. Když si vzpomenu na hry na pmd85, a pod dosem...a jak to jde dopředu...
r34ktor (7477)|28.7.2013 17:20
Těžko předpokládat, že hry zažijí za dva roky nějaký výrazný posun. Spíše to bude postupná evoluce jako dosud. Čili pokud se budeš držet při zemi, se sestavou disponující čtyřjádrovým procesorem a grafickou kartu vyšší střední třídy se vejdeš do dvaceti tisíc.
VencaX (3686)|28.7.2013 17:32
Jak píše r34ktor... pokud zvolíš levnější komponenty a přitom se budeš držet kvality a výkonu, tak okolo 20 tisíc seženeš slušné PC tak na 3-4 roky dopředu (aspoň dle mého názoru). Třeba tady je pro představu taková slušná relativně kvalitní herní sestava za 20500 Kč (bez mechaniky a bez systému).

Co se týká detailů, tak třeba Battlefield 3 jsem hrál docela hratelně (30 fps, 25 fps min, nízké detaily) na C2D E6600 a nV 9800GT a tomu procesoru i grafice bylo v té době už 5 let, takže pochybuju, že za 2 a čtvrt roku už na dnešní herní sestavě nic nerozjedeš. Pokud jde o výkonnější kartu, než GTX760, tak bych volil určitě GTX770, protože je výkonnější, než obě vlajkové lodě minulé generace (GTX680 a HD7970 ge) a s cenovou politikou, kterou nV zvolila, určitě vychází lépe v poměru cena/výkon. Výkon navíc, který dostaneš bude nějakých 20% (takže žádných 5-10), akorát cena karty je o 30% vyšší, stejně tak spotřeba trochu vyrostla, takže je otázka, jestli se ten příplatek vyplatí. Každopádně je tu vždycky možnost koupit tu slabší (takže GTX760) a třeba za 2 roky koupit novou kartu stejného zaměření a stejné cenové kategorie, jakou je GTX760 dnes.
Newstory (31)|28.7.2013 17:42
Děkuji moc za odpověď, velice příjemně mě to překvapilo. Avšak když už jsme o věcí ohledně budoucnosti, otázka je zda-li se vyplatí pro nový počítač kupovat W7 nebo 8. Přece jen má to být počítač alespoň na 2-3 roky dopředu a selhat na tom že skončila podpora systému, a hromada her už bude podporovat jen W8 by byla škoda. Nebo spíše škoda těch případných dalších 2.000. Slyšel jsem již i o revizi W8.1, která by měla dosti věcí vylepšit.
ICE_D (2754)|28.7.2013 17:54
Ano, ale pokud bych to kupoval ted ihned okamzite, tak bych si osmicky nekoupil, protoze zatim nektery hry pod iosmickama nebezi jak maji, nektere bezi pomaleji nez na sedmickach ;) Pokud bych PC kupoval, az tu bude 8.1, tak zalezi na tom, jak to s nima bude vypadat a jak to pobezi ;)
VencaX (3686)|28.7.2013 18:56
Já jsem zatím slyšel o větších "vrypech" do Winů jen v rámci zabezpečení a sdílení/cloudu. Jinak jsem zatím neslyšel nic převratného nebo inovativního, co by mě přinutilo si pořídit W8.1... opravdu záleží, co nakonec vznikne, jestli to bude jen další nepovedená mutace a další krok vedle...

EDIT
Btw. W7 je na trhu kolik, 4 roky? Myslím, že hodně výrobců her by si zavařilo, kdyby v blízkej době (2-3 roky) přestali podporovat W7.
Newstory (31)|28.7.2013 19:20
Okey tím je pro mě vše vyřešeno. Děkuji za všechny odpovědi.