reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Podivný pokles výkonu ve hrách

gouzdog (50)|31.7.2013 22:24
Zdravím,

řekl jsem, že kamarádovi pomůžu. Proto píšu právě vám. Ale k jádru věci, objednal si z alfy tyto komponenty společně se zdrojem forton 600W http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1D4T011PRH011WRK01. Doma si to hodil do skříně, pár dní to šlapalo bez problému a najednou mu ve hrách začalo klesat FPS, konkrétně u Call of Duty 4, nejprve mu hra padala do winu a teď mu lagujou fpska. U ostatních her mu prý bliká monitor. Jelikož je "lajk", v dnešení době si do bedny dokáže dát komponenty kde kdo, má zboží ještě v záruce. Grafickou kartou to není, tu vymněnil za svojí starou jen na zkoušku a dělá to furt to samé. Přeinstaloval windows a furt to stejné, nenapadá vám čím by to mohlo být.
Mě napadá fakt, že dostal z výroby špatný kus procesoru ale jistý si být nemůžu.....
hugostieglitz (907)|1.8.2013 13:32
změř nejprve teploty cpu a gpu v zátěži při hraní,použij programy core temp a gpu-z obojí stáhneš ze slunečnice
gouzdog (50)|1.8.2013 15:03
Teplot se drží pod 70C a co se týče procesoru je na tom obdobně a to do 65C.. Co by ovšem mohlo vadit je fakt, že zdroj, který je umístěn dole má zhruba 5cm nahoru pro sání vzduchu. Nad ním se už nachází GK, skříň je odvětrávána pouze jedním outtake větrákem. Zaprášená není. Chybné sektory v HDD bych vyloučil spolu s Ramkama, ty by na to vliv mít neměli.
Ale co mě napadá je, jestli zdroji nechybí víc vzduchu. Je totiž možnost žeby mu karta odsávala a za následek by snížil napětí a to by vedlo k poklesu výkonu...ale je to jen teorie
r34ktor (7477)|1.8.2013 15:32
Vzhledem k použití GK nVidia by mohlo jít o problém s ovladačem. Řada 32x.xx má závažné problémy. Pokud takový používáš, downgraduj na 314.22.
hugostieglitz (907)|1.8.2013 15:39
nevím to jistě ale 65 na cpu od amd je docela dost,jinak vyzkoušej nejprv přeinstalovat ovladače jak říka r34ktor