reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

aDSL vs WIFI provider

zeleny_mungo (57)|1.8.2013 10:48
Zdravím, potreboval by som radu.

Momentálne mám dsl od Telecomu, doteraz celkom spokojnosť ale pred pár týždňami sa objavil problém s výrazným znížením rýchlosti (znížený profil z 5 MBit na 2 MBit). Za tú cenu, čo im platím (13€), nič moc. Podľa Telecomu mám silno zarušenú linku, bol tu technik, ale ten problém nevyriešil a bude to tak asi musieť ostať. Mal by som mať možnosť to reklamovať, no jediná použiteľná alternatíva v mojej oblasti je lokálny WIFI provider, ktorý mi za rovnakú cenu ponúka 5MBit internet. Nemám však praktické skúsenosti s Wifi internetom, hádam, že to bude kvalitou pripojenia horšie, závislé na počasí, atd. Má zmysel to podľa vás riešiť, alebo ostať na pomalšom ale stabilnom DSL?

Viac ako rýchlosť ma vytáča fakt, že tu máme na tom napojených viac počítačov (aktuálne dva) a keď jeden niečo sťahuje, na ostatných je net pri surfovaní tak pomalý, že je to v podstate nepoužiteľné... Jediné, čo ma napadá, je ten net na každom PC ešte viac priškrtiť nejakým netlimiterom...
john (877)|1.8.2013 12:09
nejdrive se zeptej znamych, jake maji dlouhodobe zkusenosti s providerem WiFi / stabilita pripojeni, rychlosti, ping... /
pocasi bych se nebal, pokud je primy vyhled na AP poskytovatele...
pripadne tlac na techniky Telecomu, at vyzkousi jinou linku / pokud je k dispozici /
DrZelenka (2491)|1.8.2013 12:29
Kvalita Wifi providera se nedá takhle snadno určit. Jsou někteří, kteří nestojej za nic a jiní maj zase špičkovou kvalitu - je nutné se ptát lidí okolo.

Co se týče počasí, tak dnes už to není tak nestabilní. Během bouřek u nás sleduji spoje po celým městě a 5Ghz spoje vpodstatě vůbec nepadaj (problém bývá když provider do města táhne internet taky pomocí wifi na delší vzdálenost). Pokud je provider na úrovni, tak by měl mít vše jištěno pomocí zál zdrojů a ani kratší výpadek eletřiny by to neměl shodit.