Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 27 z 27

Téma: Víkendová diskuze: DRM ve hrách

Kveru

Zrovna nedávno mě zaskočilo, že už tři roky jsem nezpirátil jedinou hru a jen vesele nakupuju na Steamu. DRM mi nevadí, protože v rámci příslušnosti pod Steam je za to člověk odměněn spoustou vychytávek. S jinými DRM obchody jako Uplay nebo Origin zkušenost nemám, protože mi nezbývá skoro žádný čas na hraní jinde než na Steamu.
    Odpovídat lze po přihlášení

dvatakeout

Myslím, že těchto dobách je cena (a dostupnost) her doslova směšná - vzpomeňte na monopol JRC, každý, kdo zažil, se dnes musí tetelit blahem - lecco pro dobro lidí vykonaly dobové herní magazíny, nejen tím, že vydávaly plné hry - je na místě jim poděkovat - světlům na konci tunelu. Ochrana musí být nastavená tak, aby se uživatel necítil trestán za něco, co nedělá. V poslední době jsem nezaznamenal žádné protivnosti, ale také nejsem obvyklý hráč.

Jinak kam se hrabou ochrany a omezení licencí her na takový systém nejmenovaný, operační, vzhledem k ceně...

dvatakeout

Nemáte někdo doma ještě starý katalog JRC, že by tu byl připíchnut? Pro ilustraci mládeži zmlsané ultrarychlým internetem?

Neregistrovaný

Na DRM vubec nekoukam. Po pravde je DRM jen vymluva lidi co pirati a snazi se to nejak zakecat.

Pracuji v jednom z nejvetsich cz obchodu s hrami a nevidel jsem ani jsem neslysel ze by nekdo odmitl hru kvuli DRM.

---------- Doplněno v 17:30 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:28 ----------

Citace Původně odesláno od AntraX Zobrazit příspěvek
    DRM ve hrách a jákákoliv ochrana otravuje stejně jenom lidi co si hru koupí, jinak vůbec nic neřeší. Koupil jsem si hru na dvd, ale můj ntb nemá mechaniku, řikám si, žádny problém, udělám si iso... Zkrátim to, iso vytvořit nejde (alespoň se mi to nepodařilo), takže hru ikdyž jsem zakoupil jsem byl nucen cracknout, jako bonus online hraní je vázáno na ms live účet, kde jenom změna nicku stojí 500,-
    dalsi typickej prostacek - zlodej a lhar.

pokud je hra vazana na MS Live ucet, lze ji stahnout zdarma pres Games for windows live a netreba tedy mechaniku ani hru v CD. Coz je ostatne vyhoda vsech dnesnich DRM. Ze netreba mit medium fyzicky v ruce.

dvatakeout

Neregistrovaný->
    Záleží jaká ochrana - čtení/zápis slov z manuálu, který mnozí z nás ještě pamatují, ukazuje, jak absurdní to může být (a stále je - film).

dvatakeout

A že to jde bez ochran a bez dopadu na prodeje, krásně ukazuje případ Zaklínače...

AntraX

dalsi typickej prostacek - zlodej a lhar.

pokud je hra vazana na MS Live ucet, lze ji stahnout zdarma pres Games for windows live a netreba tedy mechaniku ani hru v CD. Coz je ostatne vyhoda vsech dnesnich DRM. Ze netreba mit medium fyzicky v ruce.

Aha takže podle sebe soudím tebe... Tak a teď mi ukaž kde se dá stáhnout Blazblue: Calamity Trigger pro pc ty prostáčku, dokazovat ti, že hru fyzicky vlastním nehodlám, protože takový jako si ty, ikdyž bych to vyfotil jak to držím v ruce, tak by si řek, že nemůžu dokázat, že jsem to já a podobný kraviny...

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

DRM při nákupu dost řeším. Ale dost záleží jaký typ DRM to je. Např nutnost hrát přes Steam skoro ani za DRM nepovažuju. Má to spoustu výhod. Nutnost být always online řeším u určitých titulů. Někde to má smysl, jinde ne. Např. u Diablo 3 to celkem chápu (a nijak mi to tam nevadí), ale u Sim City mi to přijde naprosto zbytečné. No a pak jsou DRM typu omezení počtu instalací, různé registrace bůhví kam a dvacet dalších klientů k tomu. Takové hry prostě někupuju i kdybych je desetkrát chtěl. Klasický příklad je Anno 2070. Předchozí díl jsem měl hrozně rád a dodnes ho hraju a chtěl bych si zahrát i tohle, nicméně za dosavadních podmínek prodeje bych to nekoupil ani za 1 euro v akci. Kdosi zde zmínil i praktiky co se týče DLC. Je pravda, že u některých her se z DLC skutečně stal typ DRM, naštěstí jsem se takovým hrám vždy úspěšně vyhýbal

dvatakeout

S tím prosťáčkem, zlodějem a lhářem to trochu přehnal, no. Ona neznalost neomlouvá, ale žádný učený z nebe nespadnul. Tito prosťáčci jsou "vcelku" neškodní, vemte si například tu kauzu s distribucí Machinaria (Amanita design) http://games.tiscali.cz/byznys/brits...vyvojaru-62052

Jinak, w8 and cry!

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Mě DRM nevadí, já už hraji tak málo, že už skoro nehraji. Ale je pravda, že DRM hráče, který si obsah zakoupil omezuje a šikanuje a vůbec nesplňuje svůj účel, prostě se to minulo účinkem, stejně jako třeba to úvodní upozornění na originálních dvd. Ceny hudby a filmů, kde se taky používala DRM ochrana je nesnesitelně vysoká a proto lidé stahují na různých serverech. U her jsou tu ceny taky nadnesené, zvlášť když je za rok od vydání většinou zlevní tak na polovinu, ale existují i tituly, které tu hodnotu za kterou se prodávají jako novinky mají.
    A licenční ujednání jsem nikdy nečetl a nebudu s tím začínat. Jen jednou jsem začal, když to bylo česky, ale po dvou odstavcích právních obratů a celkem nesrozumitelných věcí, jsem se na to vykašlal a kdybych nesouhlasil, tak nic nenainstaluji a peníze jsou už v pytli, když jsem si to koupil.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od AntraX Zobrazit příspěvek
    ms live účet, kde jenom změna nicku stojí 500,-
    Ježkovy voči, nick jsem si měnil už dvakrát, tak to teda dlužím Microsoftu tisícovku!

Neregistrovaná slečna

Prosim vás, a ty omezený instalace fungujou jak? Když si na jednom PC budu muset hru nainstalovat znovu, tak se to započítá taky jako 2 instalace? Nebo se to týká spíš počtu počítačů?

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Dokonalá grafika ve hrách
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 21-05-2013, 14:39
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: Netbooky?