reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Google chce získat naše osobní údaje?

trodas (1753)|2.8.2013 21:38
Tak dopoledne jsem mrkl na email, zkoukl pár videjek, odešel na ouřad. To samé kolem oběda... a večer doma vidím, že mé videa na YewTube nejsou vidět a když na ně kliknu, tak nejdou přehrát. Tak si říkám co to - jdu se podívat na YewTube osobně, co že to jako má být a najednou nejsem přihlášený a chce mně to přihlásit - ALE - také to po mně chce zadat telefon pro ověření s tím, že prý na mém účtu byly nějaké "neobvyklé aktivity"...!

[ATTACH=CONFIG]28832[/ATTACH]

Pěkná blbost.
Stejně to reaguje na pokus dostat se do Gmailu. Přirozeně, že jim nic zadávat nehodlám (ani cizí simku) - a asi se jim nelíbí, že používám na YewTube i na Gmailu jiné (a ne pravé) jména a vůbec... začíná mně ta vlezlost vadit.

Dělá to jen mně, nebo to otravuje i Vás?

Protože Snowden jmenoval firmy pracující pro britskou rozvědku:
...British Telecom, Verizon, Vodafone, Level 3, Global Crossing, Interoute a Viatel, kterým patří velká část světové internetové infrastruktury... A já bych řekl, že už mám té vlezlosti těch darebáků až pokrk! Bradley Manning má dostat až 136 let vězení za to, že odhalil např. video, jak USAci masakrují z helikoptéry lidi, o kterých se posléze ukázalo, že to navíc byli reportéři, ale ti masoví vrazi, co to spáchali, jsou na svobodě a v pohodě:


To je hnus, velebnosti!
google trying to get us.jpg
trodas (1753)|3.8.2013 11:03
Navíc to zřejmně bude to mít souvislost s tímto:
Antiviry vydělávají: Zisk Avastu je rekordní, poprvé přeskočil i Seznam.cz
http://byznys.ihned.cz/trhy-a-investice-vysledky-firem/c1-60353780-zisk-avastu-je-rekordni-poprve-preskocil-i-seznam-cz

Jak se vyjádřil kamarád: "To je vážně nějakej antivir made in Kocourkov taková pecka, že se můžou všichni posrat a kupujou jak blbí?"
Ne, je to takto:
"Aha tak už je jasno. Fízlovačka a kšeftování s daty tvoří ten zisk - AVAST koupila americka kapitalova firma za 1 miliardu korun a ihned vysledky skenovani sto triceti milionu pocitacu zapojila do vladnich PRISM a ECHELON programu. Miliardu dolaru by do toho nenasypali jen tak, bez pozehnani od bodrych chlapcu z NSA."

[QUOTE]Summit Partners invested $100 million for a minority share of the company. Said Han Sikkens, a Principal in Summit Partners, "it is rare to find a company such as AVAST that redefines how an industry does business. We are very excited about the growth prospects of this exceptional company." As well, ALWIL Software changed its name to AVAST Software, to more closely align the company with the brand, and Avast! reached 130 million registered users.[/QUOTE]
http://en.wikipedia.org/wiki/Avast!
(Česká verze je daleko chudší na detaily.)
trodas (1753)|7.8.2013 23:51
Tak už myslím že vím, přoč mi židáci na Googlu blokli gmail i YewTube účet - no, jo! Dopustil jsem se zločinu nejstrašnejšího. Hrdelního zločinu, že kterého vychází všechny zločiny.

Zapochyboval jsem.

A toto zapochybování se projevilo tak, že jsem seřadil za sebe pár zdánlivě nesouvisejících klipů a vznesl na základě zjevných závěrů z nich velmi, velmi neslušné otázky o 11. září. A to se zjevně nesmí, protože:

1) na to videjko se na YewTube už nepodíváte: http://youtube.com/watch?v=FsZJaz97SFY

2) ani pod jiným účtem toto video nejde zpět na YewTube nahrát, což si může zkusit každý, stačí si ho tady stáhnout:
http://ulozto.cz/xDoqQ551/materials-strenght-contradict-the-official-lie-avi
...a zkusit si to sám!

Tedy jakékoliv tvrzení, že by snad šlo o copyrighty nebo tak něco, jsou lživé. Jsou pouze užity k tomu, aby se zakamuflovala prachsprostá cenzura. YewTube je prosta banda cenzorů, kterým jak se něco nelíbí, tak si důvod najdou, proč to video zničit.
Salamander (6177)|8.8.2013 09:38
To mi připomnělo tohle :D

trodas (1753)|10.8.2013 16:49
Tak v tom máš pravdu. Jakmile ovšem se spojí Google s YewTube (resp. koupí YewTube), tak je o cenzuru postaráno.

Už jenom proto, že USA... např:

Německo: Služba BND předávala data NSA. Opozice bije na poplach
http://blisty.cz/art/69575.html
...úřady tvrdily, že Američané bavorskou lokalitu dávno opustili a předali kontrolu německé straně. Místo toho podle Spiegelu došlo k rozšíření této špionážní základny a data zde byla nejen shromažďována, ale také analyzována.
Tak jen "trochu" se nám lže... že :)


Emailová služba firmy Lavabit byla vládním zásahem USA zrušena. Byla totiž příliš bezpečná a majitel odmítl dohled na své zákazníky. Dle Guardian službu údajně používal Edward Snowden. Majitel webu píše: „Byl jsem nucen učinit těžké rozhodnutí: stát se spoluviníkem zločinů proti americkému lidu nebo po téměř deseti letech tvrdé práce zavřít Lavabit. Po zpytování svého svědomí, jsem se rozhodl zastavit provoz. Přál bych si, abych se mohl legálně s vámi podělit o událostech, které vedly k mému rozhodnutí. Nemohu. Mám pocit, že si zasloužíte vědět, co se děje - První dodatek má mně garantovat svobodu slova v situacích jako je tato. Bohužel, kongres schválil zákony, které říkají něco jiného. Jak si věci v současné době stojí, nemohu sdílet své zkušenosti v průběhu posledních šesti týdnů, ač jsem dvakrát přednesl příslušné požadavky."
Nakonec dodává: „...silně bych nedoporučoval, aby kdokoli svěřoval bezpečnost svých soukromých dat společnosti s fyzickou vazbou na Spojené státy."
http://www.theguardian.com/technology/2013/aug/08/lavabit-email-shut-down-edward-snowden
Aytech (475)|13.8.2013 10:58
Nechapu o co jde. Jako by kazdy mel info za ktere by ho mohly zavrit. Svoje tel. cislo jsem pri vytvoreni Gmailu poskytnul a nikdy mi nikdo z nich nevolal ani psal smsky :) Myslim si ze pokud bych zpachal nejakou trestni cinnost tak pro zjisteni mojich udaju prislusne organy by Google nepotrebovaly...

Zijeme v digitalnim svete kde skoro kazdy ma potrebu alespon' obcas si vyuzit pohodu online nakupovani, komunikaci s ostatnimi, apod. Problem spis vidim v tom ze lidi citlive info poskituji dobrovolne. Mysleji si ze dobrej strejda Google nebo Facebook jejich soukrome info spolehlive ochrani. Jenze vyuzivani vetsiny sluzeb na podobnych portalech je zdarma, ale pritom je musel nekdo naprogramovat a urcite to nedelal zadara. A tak museji vyuzivat teto udaje minimalne pro marketingove ucely. Jestli tyto udaje pak museji poskytnout statu uz se ridi zakony ktere Google asi tezko ovlivni.

Proste pri poskytnuti soukromych udaju myslim na to nejhorsi co s nima muze stat a podle toho jednam. Jestli se mi neco na nejake sluzbe nelibi tak ji proste nepouzuju.

A to ze maji cenzuru tak je to jejich vec, jsou to prece jejich domeny. Kdyz rozjedu nejakej web a nekdo tam bude chtit uploadnout neco co se mi nelibi tak to tam proste nedam a hotovo. Neni prece zakon na to ze urcity obsah nemuzu na vlastnich strankach odmitnout.
VencaX (3686)|13.8.2013 11:20
OT:
Co se týká těch letadel a útoku na USA, tak podle mě to rozhodně není žádná projekce. Na videu šlo o náraz kamionu do spodní části letadla, pak tam bylo ztroskotání letadla na zemi. Otázka je, jakého letadla, protože každé letadlo má jinou konstrukci a je jinak pevné. Za druhé v případě nárazu do ESB šlo o střední bombardér, tedy výrazně menší a pancéřované letadlo do budovy s úplně jinou koncepcí a konstrukcí, než tomu bylo u budov WTC. Navíc musíš srovnat poměr rychlosti a hmotnosti při nárazu do budovy (díky nižší hmotnosti neudělá střední bombardér takovej bordel, plus je tu pořád ta jiná koncepce (jiná konstrukce a jiné použité materiály) budovy.

Nepopírám, že 11. září je při nejmenším divné a to už jen z těch důvodů, že budovami otřásly výbuchy pár vteřin před nárazem letadel, že se oficiálně nenašly černé skříňky (ačkoli jde o prakticky nezničitelnou věc a ještě se nestala letecká nehoda, při které by se aspoň jedna ze dvou černých skříněk umístěných v letadle nenašla - neoficiálně byly nalezeny 3 ze 4 a uklizeny složkami NSA/CIA), že spadla kromě dvojčat ještě další budova WTC (celkem ze sedmi) do které nenarazilo letadlo nebo důkazy o tom, že v některých z letadel byli "únosci" v kokpitu již před startem letadla a nechali je vzlétnout. Netvrdím, že okolnosti nejsou divné, ale ty nárazy do WTC rozhodně nejsou kamufláž.
kevin00 (10238)|13.8.2013 13:38
@Trodas: A nyní si představ, že Google normálně umí, je to veřejná služba, tvůj telefon najít, prozvonit a dokonce mu i udělat factory reset ... to je na větev a lano, čéče :D :D
trodas (1753)|15.8.2013 02:16
Aytech - já jim ho poskytnout tedy nehodlám (ani nějaké falešné, prostě nic) ...


VencaX - tvůj názor ti neberu, jen by jsi ho neměl obhajovat poněkud nedůvěrychodně. Jistě uznáš, že kabina tiráku moc pevná není a naopak spodní část tiráku je ta nosná. Přesto i karoserie "projela" letadlem jako nůž máslem.
Při přistání se letadlo rozlámá, jak je křehké - upadnutí toho ocasu je naprostá klasika. Tak dopadlo slovenské letadlo i po nárazu do skály. Ale z WTC nárazů nic? Vyloučeno.
Komerční letadla jsou všechna relativně stejná - co nejlehčí dutý hliníkový válec, aby co nejvíce hmotnosti připadlo na placenou zátěž.
Náraz do ESB ukazuje, jak to ve skutečnosti vypadá - 99% letadla skončí mimo budovu. Nejde o poměr letadel nebo něco takového - navíc ESB také není postavena ani zdaleka tak pevně (zejména nemá nosný vnější plášť, jako mělo WTC), jako WTC budovy byly. A B25 ani vojenská konstrukce (sakra pevnější) a pencíř nepomohl prorazit do budovy. Není tu nějaký problém?

Tvů poznámky k 11. září jsou správné. Já bych si dovolil přidat fakt, že dvě budovy byly "zasaženy", ale tři budovy spadly, přičemž WTC 7 nebyla nijak poškozena a výbuchy náloží na nosnících jsou explodujícími okny viditelné i pro kameru: http://pictureshack.ru/images/42221_WTC_7_demolition.gif
Černé skříňky jsou zajímavé, ale ještě lepší je zjištění, že se podařilo vypátrat 8 nebo 9 z těch "sebevražedných únosců" živých a zdravých. To samo o sobě je až komické pro oficielní lež. Komičtější může být už jen tvrzení, že do této díry 5x5m zahučel Boeing 757: http://ax2.old-cans.com/wtc/pentagon%20zasah1_hires.jpg
:D :D :D :D

A teď mé poznámky k nárazu:
1) masivní nosníky odpovídají (6cm tlusté, 2x = 120mm) zhruba tloušťce čelního pancíře tanku, nemluvě o vyztužení, betonových podlahách a faktu, že letadlo by muselo i křídly přeseknout tyto masivní ocelové nosníky: http://s14.postimage.org/e5j6n8ezl/WTC_1_hole_NIST_report.jpg - http://s18.postimg.org/9yt56fdmh/wtc_core_beam.jpg
Hliník nemůže přeseknout ocel. Navíc mnohé nosníky ani přeseknuty nejsou (!) a tedy - kde máme ty části křídla, co se odrážejí a padají dolů? Nikde? Aha.
2) U příměru s tankem zůstaneme - co prorazí do tanku? Aha, protitanková munice. Ta se pošle co nejvyšší rychlostí (např. M829A2 rychlostí 1,680 m/s, což je 6048 km/h - tedy skoro 6 machů...!!!!!!!) proti oceli a prorazí ji svou rychlostí s tunsgen nebo ochuzeno-uranovým jádrem. Materiál, co ocelí projede, musí být HUSTŠÍ než ocel.
Hliník nefunguje ani při rychlosti 10 machů, ne tak při podzvukové rychlosti. Tam se o performaci ocele nelze nijak ani bavit. Vyloučeno. Tečka.
3) K rychlosti - podle videjí se ukázalo, že to letadlo letělo 550-580mph. To je docela problém. Né, že by 767 této rychlosti nedosáhla - ale v 10km, kde je 4,2x řidší vzduch. V hustém vzduchu nad hladinou moře (sea level) má Boeing 767 technicky maximálně možnou rychlost 440 knots, tedy 414mph...!!!!
Odborník říká, že: "absolutely cannot go faster".
Motory na to nemají výkon + letadlo by se rozpadlo (zkus si v simulátoru a jak se ti začne letadlo třást, tak to je ono...) kdyby mělo letět tak rychle, jako ukazují záběry. Opět je tedy letadlo, jako možnost, zcela bezpecně vyloučeno.
4) 12cm konstrukční oceli, žáruvzdorná ochrana nad ní před ní, půlmetrové betonové stropy atd. kladou odpor proti pronikání čehokoliv. Značný odpor. Na mnoha videech vidíme na vlastní oči, že letadlo ani NEZPOMALÍ, když se jakoby "zařízne" do budovy. Exploze nastanou až posléze, ne při nárazu. Pokud si změříš posun ocasní části "letadla" pak zjistíš, že během nárazu vlastně ZRYCHLILO (já myslím, že se jen přestalo projektovat, obrácené vysvětlení je absurdní), protože aby na posledním obrázku zmizela celá ocasní část naráz - to by muselo znamenat zrychlení při pronikání do budovy:

A protože zpomalí i "mach 6" střela, ne tak dutá hliníková plechovka verzus tank, pak to, co vidíme, nemůže být pravda.

Netvrdím že vím, jaké je vysvětlení. Ale tvrdím, že podzvukovou rychlostí vržený hliník nemůže prorazit 12cm oceli, že aby se letadlo dostalo do budovy tak musí přeseknout všechny nosníky ve své cestě a také trvám na tom, že se z letadla při daleko menším nárazu ulamuje kdo co všechno. Shodně se nad zemí letadlo nemohlo pohybovat takovou rychlostí, jako tvrdí, že se pohybovalo a že k proražení oceli je třeba hustší materiál a výrazně nadzvuková rychlost.


kevin00 - to je mně ukradené, protože nevidím důvod, proč bych měl svůj tel. poskytnout špehujicím Amíkům ;)
kevin00 (10238)|15.8.2013 08:16
Já bych nechtěl být v tvé kůži, to musí být hrozně smutný příběh :)
trodas (1753)|15.8.2013 10:08
Google: "Uživatelé Gmailu nemohou očekávat soukromí"
http://blisty.cz/art/69701.html
Uživatelé Gmailu nesmějí předpokládat, že jejich emaily jsou důvěrné, konstatovala firma Google v podání k soudu. Žaloba pokračuje: "Aniž by to lidé věděli, firma Google systematicky a úmyslně čte soukromé emaily svých zákazníků, o nichž si nepřejete, aby k nim měl kdokoliv přístup a sbírá z emailů zákazníků cenné informace."
mdot (107)|15.8.2013 23:45
Ver tomi, ze i Gmail muzes pouzivat se slusnou urovni soukromi, aniz by Google tusil, co je obsahem. Takove reseni muzeme nazvat OpenPGP, ktere existuje a funguje spolehlive mnoho let. Byt tebou, mnohem vice bych se bal "garazovych" firem a jejich reseni. Cislo davat Google nemusis, staci ho dat kamaradce, ktera si syncuje kontakty, oni si ho predaji za Tebe :) Nebo si postav vlastni reseni, pouzivej jen VPN, klice o velikosti 4096bit a vsechno otevrene, abys mohl kontrolovat kazdy znak zdrojaku. Mira soukromi je dulezita, ale Gmail funguje od zacatku "neco za neco".

Mozna, ze jednou nekdo opravdu rozlouskne RSA 2048, aktualni standard, pricemz tu mame klice 4096bitu (implemtace pomerne obtizna a narocna) a aktualne neni znama moznost jak jej rozlousknout. Kvantove pocitace (qubity v obou stavech, narocnost roste linearne v zavislosti na delce klice) efektivne neexistuji, resp. nelze potvrdit ani famy o testovani v NSA, resp. famy od D-wave. I kdyby ano, existuji asymetricke algoritmy napr.: NTRU, ktere nezdolaji ani kvantove pocitace. Co jsem zatim cetl o kvantovych pocitacich, tak jsou problemy se stabilitou qubitu ve vyhovujici delce, to jest Shoruv algoritmus, kde potrebujes dvojnasobnou delku qubit (1024bit -> 2048 qubitu), nez-li velikost klice samotneho. Aviza v onech famach ohledne 512bit qubitu tedy ani zdaleka nestaci na dnesni standard.
Cheester (31)|12.9.2013 20:50
[QUOTE=Aytech;539934]Nechapu o co jde. Jako by kazdy mel info za ktere by ho mohly zavrit. Svoje tel. cislo jsem pri vytvoreni Gmailu poskytnul a nikdy mi nikdo z nich nevolal ani psal smsky :) Myslim si ze pokud bych zpachal nejakou trestni cinnost tak pro zjisteni mojich udaju prislusne organy by Google nepotrebovaly...

Zijeme v digitalnim svete kde skoro kazdy ma potrebu alespon' obcas si vyuzit pohodu online nakupovani, komunikaci s ostatnimi, apod. Problem spis vidim v tom ze lidi citlive info poskituji dobrovolne. Mysleji si ze dobrej strejda Google nebo Facebook jejich soukrome info spolehlive ochrani. Jenze vyuzivani vetsiny sluzeb na podobnych portalech je zdarma, ale pritom je musel nekdo naprogramovat a urcite to nedelal zadara. A tak museji vyuzivat teto udaje minimalne pro marketingove ucely. Jestli tyto udaje pak museji poskytnout statu uz se ridi zakony ktere Google asi tezko ovlivni.

Proste pri poskytnuti soukromych udaju myslim na to nejhorsi co s nima muze stat a podle toho jednam. Jestli se mi neco na nejake sluzbe nelibi tak ji proste nepouzuju.

A to ze maji cenzuru tak je to jejich vec, jsou to prece jejich domeny. Kdyz rozjedu nejakej web a nekdo tam bude chtit uploadnout neco co se mi nelibi tak to tam proste nedam a hotovo. Neni prece zakon na to ze urcity obsah nemuzu na vlastnich strankach odmitnout.[/QUOTE]

úplně suhlasim, ked mate registrovanou svoji doménu, tak je už jen na tobě co na ní mas, aky obsah si tam nechat nebo odstraněny. Nemuze vam nikdo říct že tohle musite odstranit pokud tam nemate informace ktere jsou zakazane zakonem.