reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna HDD mezi dvěma PC

Darby (60)|2.8.2013 23:50
Dobrý den,

pokud přendám HDD s Windowsem a komplet se vším z jednoho počítače do druhého (ať už úplně nového nebo používaného), mohly by se vyskytnout nějaké problémy se správným chodem počítače? Popřípadě jaké jsou nutné kroky u takovéto výměny? (Nejlépe bez přeinstalace Windows a se zachováním veškerých dat).

*Odinstalace ovladačů ke starému HW a instalace k novému je mi jasná ;)

Předem děkuji.

EDIT: Nebo zkrátka vše normálně najede jako na původním PC?
ICE_D (2754)|3.8.2013 00:03
Jen tak to prehodit nejde, ve windowsech se drzi info v registrech a ja mam dojem, ze kdyz vymenis zakladni desku, tak uz to musis preintalovat, takze zalohovat data na jiny disk, nebo jiny oddil a zformatovat bud C:\ nebo cely disk, pokud neni rozdeleny... Existuji asi programy, ktere ten prenos dat osteri, aby se nemuselo preinstalovavat, ale ja je nepouzivam (takze presne nevim, ktery to jsou), protoze podle me je stoprocentni jistota to zformatovat :D
Darby (60)|3.8.2013 00:10
Uvidíme, zatím děkuji ;)

Třeba se ještě někdo ozve s něčím jiným. Jinak zhruba před měsícem, když jsem měnil ve starém PC základní desku s procesorem, počítač vždy zamrzl při načítání Windows (logo). Pomohla až přeinstalace (spustit ji bylo utrpení, nakonec jsem to nějak zfušoval přes opravu a příkazový řádek, ale byla to práce na půl dne, než se ta instalace rozjela) :D
ICE_D (2754)|3.8.2013 00:29
No a presne proto radsi udelam format (par minut), nova instalace (cca 15 minut) a doinstaluju programy a par her (cca 2 hodiny) - sorry, ale je to pohodlnejsi nez resit nejakej externi soft a pak se v tom pul dne hrabat :D
Darby (60)|3.8.2013 00:53
Asi ano. Takže disk celý zformátuješ? Já to vždy dělal na starou instalaci - vznik složky Windows.old

Potom jen přetáhl potřebné věci (hry, programy, fotky, hudbu a dokumenty) z oldu a vše co v něm zbylo potom smazal.

Je tento způsob v něčem špatný? Rád si nechám poradit. ;)
ICE_D (2754)|3.8.2013 01:01
Ja mam disk rozdeleny na C: (300GB) a D: (630GB) - na C: mam jen system a nainstalovany programy, na D: mam instalacky, hudbu, videa atd. a samozrejme ho nemam plnej. Vetsinou si na C: davam jen nainstalovany veci, ktery muzu pak re-instalovat z instalacek ulozenych na D:

Pokud se prece jen najde neco, co bych mohl potrebovat, tak si to pred formatem pretahnu na D:, kde mam cca 300 GB volno :D (vetsinou potrebuju max. 5GB - proste na C: nic moc neukladam ;) )

Po re-installu nainstaluju programy a hry znovu na C: a pripadne pretahnu slozky, ktery tam byly pred formatem a zazalohoval jsem si je na D: ;)
Prave z tohoto duvodu jsem si prestal ukladat instalacky na C: a davam je rovnou na D: abych je pri re-installu nemusel pretahovat tam a zpatky = cim jsem starsi, tim jsem linejsi :D
Darby (60)|3.8.2013 01:11
Také to mám takto rozdělené. Takže to udělám stejně.

Ale zájemce o můj starý PC má jen jeden oddíl a navíc několik desítek GB fotek..(fotograf). Navíc plno programů a dalších věcí. No bude to těžší, než jsem si myslel. Moc se ohledně počítače nemotá, tak to chce vše po mě. Bude to zajímavé, moc se mi do toho nechce, ale jiného kupce nemám :D
VencaX (3686)|3.8.2013 02:03
Třeba mě v rámci dvou počítačů Windows na jiném PC fungoval. Druhé PC mělo desku od jiného výrobce, ale se stejným chipsetem, takže v rámci dvou "podobných" PC to možné bude, ale pokud jde o přechod ze starého PC na nový, tak tě určitě čeká reinstall.
Darby (60)|3.8.2013 03:41
Děkuji.
zsdx (2098)|6.8.2013 13:14
Mam jednu pravni pripominku - pokud nemas krabicovou verzi, je 'prenesena' licence neplatna.
A praktictejsi technicka - u XP vetsinou staci dopredu nahrat ovladac diskoveho radice (viz. mergeide.reg od Microsoftu), u novejsich Win pak Opravit pocitac z instalacniho media.
Darby (60)|6.8.2013 15:09
Děkuji za připomínku, určitě se bude někomu velmi hodit, pokud si tohle téma přečte ;)

Já osobně mám doma dvě krabicové verze, takže si nemusím dělat starosti.
Georginek (2957)|6.8.2013 18:44
[QUOTE=zsdx;539396]Mam jednu pravni pripominku - pokud nemas krabicovou verzi, je 'prenesena' licence neplatna.
[/QUOTE]

S tim si urcite lame hlavu :D:D:D:D:D
Pavel K. (1)|9.8.2013 12:13
[QUOTE=Georginek;539432]S tim si urcite lame hlavu :D:D:D:D:D[/QUOTE]
No ono tu nejde ani tak o právní problém,ale o aktivaci,protože OEM verze na jiném počítači aktivovat nejde.
Cheester (31)|12.9.2013 20:51
Pokud je to tvuj vlastni pocitac tak sa nemusis bat ze je to nelegalni ;)