reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

overclock i5 2500k (5Ghz)

Noedar (258)|4.8.2013 15:53
Tak ma konecne nejaka hra donutila sa zaujimat o taktovanie mojho procesoru a to konkretne Assassins Creed 3, ktory ho dost vytazuje a obcas mi padal framerate, sice pada aj po taktovani, ale uz nie tak vyrazne a hlavne nie tak casto :)
Tak som sa dopracoval k tym 5Ghz, je mi jasne,ze teploty procaku su uz dost mimo a aj napatie je asi viac ako by bolo idealne na dlhodobe pouzivanie, tak by som sa rovno aj niekoho tu spytal, ci je 1.4V napatie este v norme? pretoze na tomto napati mi to bezalo na 4.9Ghz v poriadku, a teploty boli okolo 70 az 80 stupnov, to by bolo uz ok? ci stale su vysoke? chladim to Mugenom 2, dik :)
02.PNG
Deee-aN (3834)|4.8.2013 17:51
Co jsem se dočetl, tak by teplota neměla dlouhodobě lézt přes 72,6 °C.
VencaX (3686)|4.8.2013 18:42
Rozhodně bych nezvyšoval nad 1,4V. Teploty máš dost vysoko, takže bych to asi s tím taktováním až tak nepřeháněl, resp. rozhodně bych to takhle dlouhodobě nepoužíval.
Noedar (258)|4.8.2013 19:11
Ono ta teplota pri hre ktorejkolvek hre aj tka nevytazi dlhodobo procesor tak, ako nejaky zatazovy test, takze teplota je tam o dost nizsia, ale je prada,ze takto ho prevadzkovat rozhodne nechcem, zatial som ubral napatie na 1.35V a znizil frekvenciu na 4.7Ghz, teploty su v occt sice stale mierne nad 72 stupnov, ale pri hrani AC3 je okolo 66 stupnov.
Inak neviete mi blizsie vysvetlit, naco je potrebne zapinat PLL overvoltage? pise sa,ze od urcitej frekvencie by mal byt zapnuty, ale mne to funguje aj bez neho na tych 4.7Ghz je to potrebne? a tiez LLC, ci ho mam na normal,alebo extreme, tak je to zajedno, co sa tyka stability, vsade sa to odporuca, ale nikde nepisu preco vlastne a kedze mi to bezi aj bez toho, tak neviem no :notsure

A este jedna vec, nastavil som napatie procaku na manualne hodnoty, cize tych 1.35V, ale je tma aj moznost offset, kde sa da tiez nastavit manualne hodnota, nie je to lepsie ako manual? pretoze pri manualnom nastaveni mi drzi napatie aj v idle na 1.35V a ten offset rezim ho myslim znizuje, ak neni procak zatazeny.
Noedar (258)|12.8.2013 20:21
Po par dnoch testovania a babrania sa s tymto vsetkym som stabilne ukecal procesor na tychto hodnotach, vyzera to,ze som natrafil na lepsi kusok, aspon podla toho, co som videl po internete, tak to sem hodim, len tak informativne.[ATTACH=CONFIG]28864[/ATTACH]
25.PNG