reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitor na prácu do 400 eur

BJC (2)|4.8.2013 20:19
Zdravím,

Rád by som si v dohľadnej dobe zaobstaral nový LCD monitor a keďže sú moje znalosti z tejto oblasti minimálne, rád by som si ohľadne jeho kúpy nechal poradiť. Nejaké informácie som si už samozrejme vyhľadal, napriek tomu by som bol rád, ak by ste mi na základe mojich požiadaviek odporučili nejaké vhodné modely.

Moje požiadavky na monitor sú myslím pomerne jednoduché. Monitor budem používať prevažne na prácu, ktorá na grafiku nie je náročná (väčšinou práca v nejakom IDE resp. editore, administratíva, max. občasná s photoshopom), rád by som monitor používal z času na čas aj na prezeranie filmov, ale v tomto smere nie som veľmi náročný. Hry si tiež občas zahrám, ale jedná sa o tie menej náročné a v tomto smere nepotrebujem, aby monitor poskytoval nejakú vysokú kvalitu alebo komfort.

Čo sa týka samotných vlastností monitoru, tak veľkosť uhlopriečky by mala byť medzi 24“ a 27“, pričom by som viac preferoval 27, ale nie je to pre mňa kľúčové. Keďže plánujem mať pri práci často otvorené 2 okná súčasne, určite by som chcel širokoúhly monitor, teda pomer strán okolo 16:9 a samozrejme vzhľadom na veľkosť monitora by rozlíšenie malo byť minimálne na úrovni FULL HD (resp. tomu zodpovedajúce pre daný pomer strán).

Bol by som rád, ak by mal monitor čo najvernejšie zobrazenie farieb, dobré pozorovacie uhly, jas, kontrast atď., absolútne rozhodujúca požiadavka v tomto smere je však matná povrchová úprava displeja. Ďalšie vlastnosti ako podsvietenie, reproduktory alebo USB by boli už len plus. Display port, HDMI alebo iný port na napojenie na notebook snáď ani netreba veľmi spomínať.

Maximálna cena, ktorá som do monitoru ochotná investovať je cca. 400 eur. Ešte som zabudol dodať, že vzhľadom na to, že trávim za počítačom značný počet hodín, tak okrem toho, aby bol displej príjemný na pohľad, je pre mňa veľmi dôležité, aby bol v čo možno najväčšej miere šetrný pre oči.

Za všetky odpovede a odporúčania vopred ďakujem.
Salamander (6177)|4.8.2013 21:31
Osobne bych volil velice oblibeny Dell U2412M s pomerem stran 16:10 http://lcd-monitory.heureka.sk/dell-u2412m/
Pripadne pokud by se zdal maly tak U2713HM http://lcd-monitory.heureka.sk/dell-u2713hm/ ten je bohuzel v pomeru 16:9
r34ktor (7477)|4.8.2013 21:50
Mrkni na BenQ BL2411PT.
BJC (2)|5.8.2013 11:49
Ďakujem za vaše tipy.

Presne nad týmito monitormi som najviac rozmýšľal aj ja. Ten Dell U2713HM vyzerá za tú cenu absolútne famózne, akurát si myslím, že moje väčšinu mojich požiadaviek spĺňajú aj lacnejšie monitory a neviem nájsť žiadne argumenty, prečo by som potreboval tak drahý monitor.

Čo sa týka tých ostatných 2, ktoré ste spomenuli, tak tam sa práve neviem rozhodnúť, pretože pri Dell sa obávam, že by som mohol registrovať často spomínané blikanie, na druhej strane má Dell NBD záruku a pokiaľ sa nemýlim, tak aj Premium Panel Guarantee a podvedome má u mňa značka Dell ďaleko lepšie meno ako BenQ. Čo si o tom myslíte?
Cheester (31)|5.8.2013 13:36
a aky velky monitor bys chtěl? ja mam v praci 24" Dell U2412M, ten sem koukal v Alze ze je za par korun.