Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: PC pro grafiku, CAD v ceně nad 30 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Zaměření pro: grafiku, CAD – 2D malování/kreslení

Platforma: Intel
    Operační systém: Win 7 64bit, Linux
    LCD monitor: 23" - 24"

Poznámky a periferie:
    Chtěl bych hodně tiché a zároveň výkonné PC (nejlépe do nějaké malé bedny – bude stát na stole vedle mě). Práce bude převážně Photoshop 2D a Gimp - malování a soubory jsou většinou velké i několik GB (není problém i přes 2GB a více).

Jediné čím jsem si jistý, je asi ten monitor. Dále se v tom tolik neorientuji. Chtěl bych něco na Intelu i7 (Xeon) - taktovat nebudu, 32 GB RAM, 2 x 128 GB SSD (jened na Windows, druhý na Linux), 1 TB HDD na zálohy, grafika spíš Nvidia (ale klidně sáhnu i po AMD).

Rozpočet mám tak 30 - 40K

Akcelerace pomocí grafiky:
    Photoshop CS6 - Open GL, OpenCL
    Gimp – OpenCL

Můj první nástřel:
    http://www.czc.cz/c8kq3pekpmiru85psv39sv5ajc/seznam
    je tam toho více s tím, že nehodící se komponenty bych pak vyřadil.

Nechci na tom PC šetřit, ale zase na druhou stranu, ani zbytečně utrácet.

Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
    Registrace
    Feb 2011

vidím že tam máš dvě varianty,pokud opravdu jdeš do skoroprofesionální sestavy tak rozhodně zvol x79 platformu s i7 3820,zde je vcelku uplně jedno na jaké desce to postavíš ,u této platformy de fakto neexistuje nic podřadného a to i u nejlevnějších modelů,liší se pouze dodatečnou výbavou avšak v základu má i nejlevnější deska špičkovou výbavu hodnou high-endu

co se týká grafických karet zapomeň na gtx řady 6xx ,je zde ořezaná právě ta část kterou budeš potřebovat,vyber gtx řady 7xx nebo radeom řady 7xxx

inspiraci najdeš dole v mém podpisu-používám PS CS6,AAE cs6,sony vegas atd.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od hugostieglitz Zobrazit příspěvek
    vyber gtx řady 7xx
    Nějak moc jsem to nezkoumal, ale když byla GTX600 ořezaná a většina z GTX700 jsou jen přeznačené karty předchozí generace, nejsou náhodou ořezané také?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Nějak moc jsem to nezkoumal, ale když byla GTX600 ořezaná a většina z GTX700 jsou jen přeznačené karty předchozí generace, nejsou náhodou ořezané také?
    http://www.tomshardware.com/reviews/...4,3542-20.html

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    Mhm, díky... takže ořezanější, než kdy předtím... Já mám GTX760 hlavně za herní kartu, takže jsem zkoumal právě herní testy.

Registrace
    Feb 2011

ta 780 má celkem slušný výkon,nižší řady jsou ořezanější víc než 6xx,proto doporučuji hd 79xx jako minimum pro práci v open cl

Registrace
    Jun 2008

Ale zase GTX780 neseženeš pod 15 tisíc... osobně bych volil Radeon.

btw. souhlasím s LGA 2011 a i7-3820. Co se týká SSD, tak bych volil velmi kvalitní Samsung 840 Pro.

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Co se týká SSD, tak bych volil velmi kvalitní Samsung 840 Pro.
    Prvně jsem se na něj také díval + - vychází na stejno i parametrově, tak možná je nakonec vezmu, místo těch Vectorů.

Upravený košík zde:
    http://www.czc.cz/c8kq3pekpmiru85psv39sv5ajc/seznam

je to cca 53K, což je o 20K víc, než jsem chtěl dát :-(

Co kdybysme to trochu osekali? Zase nepotřebuji profi/skoroprofi sestavu, jde hlavně, ať to není šnek. Zase GK za 8K je asi docela přehnané, Photoshop asi hlavně potřebuje paměti a disky.
    Mě by se líbilo, kdyby se vám povedlo najít nějakou levnější variantu, do těch 35K max.
    Nevím na čem ušetřit možná - grafika, cpu, mb? Ještě popřemýšlím sám a zkusím tady také něco navrhnout.

Registrace
    Jun 2008

Samsung 840 Pro bych vybral hlavně kvůli tomu, že je uzpůsobený na častější používání i např. do serverů, takže myslím, že na grafiku bude také vhodnější.

Desku s CPU moc ořezat nejde, jedině bys koupil klasickou s1155/s1150, do toho i7 (pokud nebudeš taktovat, tak nemusí být K) a mohl bys ušetřit něco okolo 3000 a na takový procesor by pak bohatě stačil chladič od Gelidu... ale pokud chceš fakt kvalitní displej a slušnej výkon, tak se asi moc jednoduše k těm 35K taky nedostaneš... To už pak máš jen 25K na celej PC a vem si, že levnější varianta CPU + deska bude okolo 10K, ssd za 6K, ram za 6K a už máš 22K, tedy 3K na zbytek a do toho se nemůžeš vejít

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Aha, tak ten Vector vyměním. Cenu bych mohl "zklepat" o skoro cca 12K, ale za cenu že udělám výměnu na: s1155, i5, HD7850. Zase ale nevím.... :-( To bych mohl i ubrat na ramce na 16GB... No, ale zase uvažuji, že když to očešu, tak abych pak nelitoval, že jsem si nepřiplatil. Takže váhám, co zvolit, protože nemám fyzické srovnání, jak by na tom kterém PC ta práce/tvorba byla rychlá. Dělal jsem na sestavě i7 920, GTX 470 1.5GB, 12GB RAM, VERTEX 3, ... a docela to rychlostně stačilo. Tak nevím jestli ta levnější varianta bude alespoň tak rychlá jako to, na čem jsem dělal, nebo je opravdu lepší připlatit.
    Taky bych chtěl prosím poradit s tím case, co si o něm myslíte, je to menší o co mi jde, ale zase bych chtěl nějak vyřešit případný hluk. Co do toho zvolit za větráčky? Popřípadě k té dražší sestavě, jak je to z větráčkami, měnili byste je někde (na KG)?

Registrace
    Feb 2011

co se týká i7 920 tak ten bude vždy výkonnější než cokoli na s1150 atd.musíš si uvědomit že pouze a jedině s 2011 je high-end ,vše ostatní je mainstream,a tak tomu bylo i u předchůdců dnešních i7 3xxx starší generace i7 9xx
    dále pokud se rozhodneš pro s2011 klidně kup všechny komponenty pro tuto platformu podle nejnižší ceny,nelze v této kategorii koupit šmejd at už je to deska ,ram ,cpu atd

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Teď ještě co vzít 2x 128GB SSD, jeden na Linux druhý na Windows, nebo raději 256 GB a rozdělit ho na dva oddíly?
    Zatím jsem zvolil větší + rozdělit. Nevím, jestli by mělo ještě cenu někde (skříň, zdroj, GK) vyměňovat větráčky za nějaké "extra tiché"?

Sestava je tady (asi finální): http://www.czc.cz/c8kq3pekpmiru85psv39sv5ajc/seznam

Co vy na to, je to OK, změnili byste něco, nebo doladili (třeba ty větráčky), atd.

Registrace
    Jun 2008

Já myslim, že z hlediska bude jedno, jestli budeš mít dva disky nebo jeden rozdělený. Jediný problém by mohl být pokud by se ten disk poškodil, ale z hlediska životnosti disku bych se tím taky tolik netrápil...

Registrace
    Feb 2011

k těm diskům,mnoho programů využívá tkz disc cash-např. adobe after effects,photoshop,sony vegas atd. z toho důvodu je lepší mít disky dva jeden na kterém je ona disc cash(volitelná např u aae mám nastaveno 30Gb) a druhý na výstup hotového projektu,značně to urychlí práci,ted je otázkou zda je toto potřebné i u ssd vzhledem k jejich rychlosti-(ssd nemám ale VencaX se k tomu určitě vyjádří)

k té grafice-ta co máš v košíku je první verze čipu,doporučuji verzi tzv Ghz Edition kde je sice o něco vyšší cena avšak až o více než 20 procent výkonu navíc
    třeba tato (s vynikajícím a tichým chladičem)

http://www.czc.cz/sapphire-hd7970-va...j9j7tctimkoe9a

nebo třeba tato

http://www.czc.cz/asus-hd7970-dc2t-3...5blkf3ig7o1p93

Registrace
    Jun 2008

Aha, k jinému tématu
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 07-08-2013 v 20:04

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata