Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: nové PC - pro foto, video, běžné nenáročné hry v ceně 15.000 - 18.000

Občasný diskutér Avatar uživatele MaoCeTung
    Registrace
    Apr 2007

chtěl bych doporučit a nebo poupravit sestavu nového PC, rozhodně procesor Intel... vymyslel jsem tuto: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...010WHA010PBZ01 jediné sestava bez SSD max 15.000 s ssd do 18.000, jinak jediná vada je, že má 20" monitor a připojení pouze D-sub a aktuálně nechce pořizovat nový, takže se bude asi muset použít přechod DVI/D-sub. JInak využití internet, foto, video a běžné středně náročné hry. Budu rád za každou radu a pomoc. Jinak SW budou win 7
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Já myslím, že , akorát bych tam možná nacpal 7790 (ke které máš zdarma hry za 1500,-) http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011O1X011XG701

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Já myslím, že , akorát bych tam možná nacpal 7790 (ke které máš zdarma hry za 1500,-) http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011O1X011XG701
    Ještě jsem zvažoval zdali tam enchat tu i a nebo nedat li i3 : http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00830985331ZAV byla by to úspora financí i spotřeby ... ale stejně vše se muís líbit kolegovi z práce a finance schválit jeho manželka ... změnu grafiky už jsem mu navrhl, je to jen 500 navíc

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Nechal bych výkonnější procesor. Pro zpracování fotografií není potřeba výkonné grafické karty, ale výkonného procesoru a hodně operační paměti. Takže bych klidně šetřil na grafické kartě, ale zase obráceně nešetřil u procesoru a operační paměti.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Nechal bych výkonnější procesor. Pro zpracování fotografií není potřeba výkonné grafické karty, ale výkonného procesoru a hodně operační paměti. Takže bych klidně šetřil na grafické kartě, ale zase obráceně nešetřil u procesoru a operační paměti.
    S tím bych mohl i souhlasit, ale na to, abys tam nacpal víc RAM bys by to chtělo 1200,- mezeru a jestli to má zvládat středně náročné hry, tak bych rozhodně nevolil míň než 7750, ale s tou zase ušetříš jen 4 stovky (3 pokud počítám model s DDR5), takže by se musel hledat prostor ještě jinde...

Registrace
    Apr 2007

díky moc za rady, všechny přednesu a něco vymyslíme, určitě sem dám vědět výsledek

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

@VencaX: Ona ta reakce měla směřovat k výběru méně výkonného procesoru, s kterým bych v dané oblasti využití moc nesouhlasil. Proto jsem psal, nechat výkonnější procesor a následně zdůvodnění proč tomu tak je
    BTW Záleží pouze na uživateli "jako moc" chce hrát či pracovat s fotkami. Já jsem třeba min. týden stavěl sestavu pouze na ArchiCAD a úpravu fotek v *.raw, kde uživatel zase radši "kreslení" než hry, takže tam má také "pouze" HD7770 i když asi nejlevnější HD7790 koupíš v czc za 2.900 Kč. Ale stále platí, že pro činnost úpravy fotek či videa není potřeba nijak závratně výkonná graf. karta. Limitem bude velikost operační paměti a výkon procesoru.

Podobná témata

1. Nové PC - bez video signálu
    Od noirut64 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 08-05-2013, 19:46
  2. Radeony: Ati Radeon HD6770m - sekají se nenáročné hry
    Od Aischy v sekci Grafické karty
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 29-07-2012, 11:21
  3. 22'' na foto a video
    Od Boondock v sekci Monitory
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 21-10-2009, 11:32
  4. Volanty: Volant na nenáročné hraní
    Od Kotty v sekci Periferie
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 06-10-2009, 09:15
  5. Nove PC na 2D grafiku a upravu foto??
    Od HFX9 v sekci PC - archiv
    Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 07-03-2008, 20:55