reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: optimální nabíjení notebooku

Neregistrovaný (0)|8.8.2013 11:59
Tazatel: Mistel

Znění dotazu: Zdravim,
vždycky jsem si myslel, že pokud mám notebook zapojený v el. síti celou dobu jeho provozu (nezávisle na tom, jestli je baterie nabitá), tak to nemůže ničemu uškodit, naopak že tím šetřím životnost akumulátoru. Dneska jsem se ale dozvěděl, že to je údajně to nejhorší, co můžu udělat.
Proto se chci zeptat, jak to tedy doopravdy je a pokud to je opravdu tak špatné, tak by mě zajímalo - proč?

Děkuji za odpověď.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Notebook, baterie, napájení
johny__g (6387)|8.8.2013 12:46
Baterii nesvědčí časté nabíjení pokud je skoro nabitá. Takže je třeba nastavit, aby se nezačal nabíjet okamžitě kdy je baterie pod 100 %, ale třeba až spadne na 90 %. Stejně tak není dobré baterii vybít úplně. Jinak bych to asi neřešil. Já mám třeba už třetím rokem Thinkpad T410 a baterka furt dobrá, má něco přes 85 % kapacity nové. V notebooku je pořád, používám ho denně, zjevně jí to nevadí. Je ale třeba říct, že Lenovo software si to hlídá sám, používám "Maximum Lifespan mode". Navíc elektronika v baterii nebude ojebaná jako u levných notebooků, články jsou Sanyo.
tazatel.. (0)|8.8.2013 13:23
Takže pokud se nebude pořád dobíjet lehce vybitá baterka (např. těch < 10 %), tak by jí stálé zapojení do sítě škodit nemělo?
r34ktor (7477)|8.8.2013 14:18
Mrkni ta tuto diskusi. Jsou tam odkazy i doporučení.
Neregistrovaný (0)|8.8.2013 14:52
ok, díky