reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak na WebDAV?

Deee-aN (3834)|9.8.2013 09:21
Zdravím!
Pokouším se zprovoznit přístup ze svého NTB (Win 7 Pro 64-bit) na můj NAS Synology DS212+.
Služba WebDAV je DSM zapnutá pro HTTP i HTTPS. W7 nastavuji dle návodu:

[ATTACH=CONFIG]28858[/ATTACH]

Až k bodu 5 jde vše dobře. Tam se mi nedaří nastavit adresu serveru. Podle návodu by IMHO mělo fungovat zadání DDNS stanice nebo její IP:

[ATTACH=CONFIG]28859[/ATTACH]

které zadávám jako htpps://deeenet.synology.me:5006/ nebo zadávám "Externí adresu", na což je vždy stejná reakce v tom smyslu, že adresy jsou nesprávné.
Dialogové okno nabízí ještě možnost "Procházet", kde mi nabídne možnost \\DEEESTATION\. Odkliknu a ... voilá, funguje to! Deeestation je uvedená jako síťová jednotka a lze na ní přistupovat z PC, NTB i z Androidu (via DS file).
Při reálné zkoušce připojení mimo domácí síť ale NTB ani Android NAS nenajdou... Možná je problém v tom, že je při připojování zvenčí před NASem ještě router (D-link DIR-645) :notsure
Ale spíš je problém někde jinde.... Takže, co dělám blbě?:)

NetDrive jsem nainstaloval, ale ten chce v údajích pro připojení mj. i písmeno diskové jednotky, kteréžto NAS nemá. Bez něj se ani nepokusí server vyhledávat...
webdav.png ddns.png
zsdx (2098)|15.8.2013 09:57
[QUOTE=Deee-aN;539615]W7 nastavuji dle návodu...
Při reálné zkoušce připojení mimo domácí síť ale NTB ani Android NAS nenajdou... Možná je problém v tom, že je při připojování zvenčí před NASem ještě router (D-link DIR-645) :notsure
[/QUOTE]
Bodovany navod je pro XP/Vista.
Zvenci potrebujes proroutovat prislusny/e port/y nebo si NAS dej na zkousku do DMZ.
Deee-aN (3834)|15.8.2013 10:23
Dík za reakci!:thumb

On ten návod totiž také není nic moc. Dialogy neodpovídají skutečnosti...

DMZ jsem zkoušel :(. Zkoušel jsem i nastavení připojení via EZ internet. Vše podle návodu (automaticky/manuálně), Synology přenastaví router a ... stejně to nefunguje...:(