Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 37

Téma: Víkendová diskuze: Zabezpečení domácnosti

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Nevím proč ale nějak se naučil skákat přímo na krk :-)
    tak si ho hlavně dobře hlídej, kdyby někomu ublížil, byť pachateli, sedět půjdeš ty (a on do kafilérky) - pokud to tedy není služební pes.

Já žádné speciální zabezpečení domácnosti nemám. Byt není můj (jsem jen nájemce) a vybavení má tak malou hodnotu, že by ho nikdo nekradl, a žádné cennosti (peníze, šperky, dluhopisy, ...) tam nejsou. Naprosto nulové důvody, proč by se tam měl někdo vloupávat.

PS: Doufám, že "hudba budoucnosti" je žádné zabezpečení, ne IT zabezpečení.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Mě jen zajímalo, zda-li to bylo 100 %ní, protože plno lidí ani neví, že se může proti takovému jednání bránit. Názory na instalaci těchto zařízení se liší a každý má jiný pohled, to nechám stranou. Není to ani tak dlouho co jeden kamarád řešil biometrickou čtečku a jedna známá kamerový systém a družstvo nevyhlásilo ani schůzi a ani domovník domu aspoň neobešel nájemníky.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Mě jen zajímalo, zda-li to bylo 100 %ní,
    Museli jsme všichni podepsat papír, že s tím souhlasíme. S tím nebyl problém.
    Kamery jsou jenom u přístupových dveří a vstupu do výtahu. Na obou dveří z venčí je také nápis, že prostor je hlídán kamerami (což vyžaduje zákon). Vlastně jsme ani nenašli důvod, proč s tím nesouhlasit. Protože do domu vchodovými dveřmi vlezeš, a nebo z něj těmi dveřmi vylezeš ven. Nevím co tajného a přesto zákonného by jsme tam v tom prostoru měli dělat, aby jsme byli proti kamerám a tím defacto proti sobě. Jinak ta kamera, co hlídá výtahové dveře dole, také hlídá vchod do sklepní části domu.

Noxikk

Ivo Mašek: Tak pokud mate pristup k zaznamu vsichni stejne, nevidim v tom problem. Za problem povazuji kamery, ktere nekdo provozuje pouze pro potrebu zneuziti proti jinym.

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Noxikk Zobrazit příspěvek
    Ivo Mašek: Tak pokud mate pristup k zaznamu vsichni stejne, nevidim v tom problem.
    Nevím, jak to funguje u Iva, ale v drtivé většině je určen správce, který zodpovídá za ochranu citlivých osobních údajů a ten s nahrávkami manipuluje. Myslím, že nelze, aby přišel kdokoliv a shlédnul kompletní nahrávku např. celého dne, neboť je již porušeno právo na soukromí jednotlivých jedinců, kteří na videu vystupují. Musel by od nich mít písemný souhlas. Myslím, že tak nějak to bylo, musel bych to zase opět trochu nastudovat.

Citace Původně odesláno od Noxikk Zobrazit příspěvek
    Za problem povazuji kamery, ktere nekdo provozuje pouze pro potrebu zneuziti proti jinym.
    Zneužití kamerového systému je neomezené a může k němu kdykoliv dojít. Neexistuje "bezpečný" provoz a "nebezpečný" provoz kamerového systému. Informace nahrané tímto systémem jsou zneužitelné v jakýkoliv okamžik a mohou být vždy použity proti Tobě. Řeknu to takhle "dneska je to "ochrana majetku" a zítra se bude řešit, že jsi kopuloval na chodbě u dopisních schránek ... děkuji nemám zájem.

Registrace
    Feb 2007

Kamery jsou nepohyblivé - v místnosti nahrávání nikdo nesedí. Jednou za čas (opravdu nevím za jak dlouhý) přijde technik, který to má na starosti, s někým od družstva a pokud nejsou námi hlášeny žádné stížnosti na bordel, krádež, ničení majetku, pohyb lidí, co nemají v domě co pohledávat, atd., atd., tak to smaže a jede se dál.
    Všechny kamery jsou uvnitř domu. Jedna kamera hlídá přední vchod, zaznamená, kdo vstoupil do domu, kdo odešel z domu, kdo si ze své schránky vybral poštu a pokud si tam někdo začne honit péro, tak samozřejmě že i to . Druhá kamera hlídá druhý vchod (tzv. za barákem), tam akorát nevidí kdo si vybírá poštu, neb tam schránky nejsou, ale zase vidí, kdo leze do kolárny pro své jízdní kolo. A třetí kamera je nasměrovaná na vchod do výtahu a zároveň tím směrem současně snímá, kdo leze do sklepa.

Registrace
    Feb 2007

Jinak, za první republiky, v činžovních domech, v těch, které byly stavěny pro bohatší klientelu, byla uvnitř u vchodu místnost pro vrátného. ten vlastně tehdy nahrazoval dnešní kamery. Ty místnosti jsou patrné dodnes, pouze jsou z nich kočárkárny apod. V západních zemích, jejichž občané byli vzdělanější jak my a tudíž nedopustili příchod velkého Února, se v takových domech vrátní udrželi mnohde až do 70-tých let. A počítalo se s nimi i u domů, stavěných po válce.
    Tehdejší generace a ještě ta moje nebyly paranoidní. Dneska mi to připadá, že snad žiju ve válce všichni proti všem. Přitom všichni máme občanky, rodné listy, rodná čísla, někteří mají pasy, kamery jsou všude ve městech, ve fabrikách, s telefonními čísly se normálně obchoduje, obchoduje se s informacemi, většina kupuje v inetových obchodech, .......... atd., atd. Ve vesmíru krouží hafo satelitů, které vám doslova vidí to, co máte na talíři k obědu. Přesto většina z vás jste úžasně paranoidní.

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od Luk Skywalker Zobrazit příspěvek
    Takové zabezpečí se snad ani nemůže vyplatit, pokud domá nemáš zlaté cihly nebo testovací technologii od NASA.
    Pracuji se systémy Tricaster, Lab.Gruppen - PLM, Blade servery HP a DELL, síťové prvky 3Com a Cisco atd.. Stačí jen mrknout do ceníků těchto firem a velice rychle každý zjistí, že jsem měl veliký problém vůbec domácnost pojistit. Takže to nebyl můj výmysl, ale nutnost. Mimochodem, jeden zesilovač Lab.Gruppen stojí to, co 300 g investičního zlata. (aktuální cena v době vkládání příspěvku 1g = 833,50 Kč) Takže se nebojte, vyplatí se to ikdyž to vypadá s cenou tak děsivě.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Pracuji se systémy Tricaster, Lab.Gruppen - PLM, Blade servery HP a DELL, síťové prvky 3Com a Cisco atd.. Stačí jen mrknout do ceníků těchto firem a velice rychle každý zjistí, že jsem měl veliký problém vůbec domácnost pojistit. Takže to nebyl můj výmysl, ale nutnost. Mimochodem, jeden zesilovač Lab.Gruppen stojí to, co 300 g investičního zlata. (aktuální cena v době vkládání příspěvku 1g = 833,50 Kč) Takže se nebojte, vyplatí se to ikdyž to vypadá s cenou tak děsivě.
    Výborně, takže přehled o zabezpečení máme, co máš doma ses nám taky pochlubil, ještě bych prosil přesnou adresu, aby se případný "zákazník" nemusel obtěžovat zjišťováním podle IP atd.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Výborně, takže přehled o zabezpečení máme, co máš doma ses nám taky pochlubil, ještě bych prosil přesnou adresu, aby se případný "zákazník" nemusel obtěžovat zjišťováním podle IP atd.
    LOL, tohle bude za rep

K tématu. Na SŠ jsme měli vyučujícího, který dělal pro externí firmu návrhy zabezpečení (jak pro osoby, tak pro firmy), takže si myslím, že mám trochu přehled o tom, jak by mělo zabezpečení domácnosti vypadat. Bohužel na takové zabezpečení nemáme peníze, tak máme pouze alarm na všech dveřích (plus pár úprav dveří) a výstražné zařízení s názvem "pes" a zatím u nás v ulici pár domů vykradli, ale k nám si netroufli.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 14-08-2013 v 14:23

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    K tématu. Na SŠ jsme měli vyučujícího, který dělal pro externí firmu návrhy zabezpečení (jak pro osoby, tak pro firmy), takže si myslím, že mám trochu přehled o tom, jak by mělo zabezpečení domácnosti vypadat. Bohužel na takové zabezpečení nemáme peníze, tak máme pouze alarm na všech dveřích a výstražné zařízení s názvem "pes" a zatím u nás v ulici pár domů vykradli, ale k nám si netroufli.
    Připoj elektrický ohradník ke klice

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    pak zapomenu, že jsem to nechal zaplý a dostanu ránu sám, že jo

EDIT:
    ještě jsem v předchozím příspěvku zapomněl doplnit, že ten vyučující, kromě toho, že tam pracoval, tak nám tohle téma i podrobněji vysvětlil a dělali jsme jako školní projekty návrhy zabezpečení různých anonymních budov

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Vidím, že Vás se ta puberta ještě drží... mrcha. Diskutovat s někým, kdo vehementně dává najevo, že jeho mozek nedosáhl aspoň průměrného IQ běžného čecha, je zhola nemožné. Ostatně, podle podpisu, kde se chlubíte dětskou Ultra Low End sestavou si nemyslím, že bychom se někdy setkali. Pohybujete se totiž v dosti jiné (trapně), cenové hladině než mí zákazníci a na zboží Vám chybí patřičné Cash Flow. Ale klidně si tu "prndejte" a pobavte nás ostatní, zase něčím veselým.

Registrace
    Feb 2008

Připomněl jsi mi jednoho známého a jeho argument, když už žádný nemá: "já vydělávám 60k měsíčně a ty jen 20k, tak kdo z nás dvou má pravdu ..." ... koukám u rádoby zbohatlíků je tato argumentační deformace jaksi rutinou.

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    ja kdysi vazne uvazoval, za na popelnici hodim vzdy pres noc 220~, nakonec jsem to radsi neudelal....

BTW: mel jsem to vykoumane i na dve faze, kdyz uz to chyti, at to ani nepusti....
    Naposledy upraveno uživatelem john: 15-08-2013 v 14:19

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. Víkendová diskuze: Tiskárna v domácnosti
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 20-03-2011, 09:18
  3. Víkendová diskuze: Projektor do domácnosti?
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 04-10-2010, 09:00
  4. Víkendová diskuze: Data v domácnosti
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 18-08-2010, 21:43
  5. Víkendová diskuze: Zabezpečení PC a dat
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 08-02-2010, 14:02