Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 37

Téma: Víkendová diskuze: Zabezpečení domácnosti

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Zabezpečení domácnosti

Využíváte k zabezpečení své domácnosti kamery, nebo jiné i po domácku udělané vychytávky? Nebo se spoléháte na profesionální EZS? Jak analyzujete a skladujete data z kamer? Nebo je pro vás zabezpečení pomocí IT jen hudba budoucnosti?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Nepoužívám nic z výše uvedeného, takže je to pro mě hudba budoucnosti (možná k tomu časem dojdu možná nikoliv). Momentálně uvažují a bezpečností dveřím třídy 3 s pořádným zámkem, třída 4 je zbytečná, ale pro paranoiky vhodná, bo vypadají jak dveře do trezoru. Když máte takové dveře, tak se potenciální zloděj dostane lépe přes zeď než přes vdeře, který už nejsou nejslabším článkem zabezpečení domácnosti.

Noxikk

Byt se na bezpecnost snazim dbat, tak nic takoveho doma nemam. Osobne radeji verim pasivni bezpecnosti - poradne dvere, okna, nezverejnovat nepritomnost, atd. Kamera doma mi pripada neprakticka ze 2 duvodu:
    1. Uvidim, ze mam nekoho v byte a co ted? Sam nic delat ze zakona nesmim a policie se zrovna nepretrhne. Tohle je reseni nasledku a ne priciny. V prve rade se tam nesmi nikdo nepovolany dostat.
    2. Casto se uvadi moznost kontroly kamer pres internet. Coz v praxi znamena, ze kdokoliv kdo je schopen tipnout heslo nebo vyuzit chyby vyrobce je schopen mi nonstop cumet po baraku.

Cili kamery bych videl spise do firem, kde se mota vice lidi a ma smysl nasledna kontrola.

Neregistrovaný

Vzhledem k tomu, že pracuji z domova a mívám u sebe hodně drahou techniku, zabezpečení musí odpovídat těmto hodnotám a splňovat bezezbytku požadavky pojišťoven. Mám trezorové vstupní dveře, neprůstřelné, včetně zámků, betonem vylité speciální zárubně a přivařené k armaturám ve stěně, 5 kamer z toho dvě štěrbinové HD, 4 vibrační a 3 pohybové senzory, dva trezory - v jednom NAS, záložní NAS ukrytý u bratra na druhé straně města. Tvrzená plastová okna s bezpečnostní folií. Vlastní router na FreeBSD s 1024bit bezpečnostním certifikátem a FireWallem. Celé je to navázané na 2 telefony a jeden vzdálený dohled. Jednání s pojišťovnami pak bylo vcelku jednoduché, neboť o dvě třídy převyšuji jejich požadavky. Nakonec jsem vybral zahraniční, která nabízela nejvyšší plnění za vcelku rozumný paušál. Celá tato sranda nebyla ani moc drahá, něco málo přes 260 k. Možná jsem paranoik, ale mám klid a prndám co je vhodné do domácnosti a co do firmy se jen směji.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Bydlím v paneláku. Přední vchod, zadní vchod a prostor před vstupem do výtahu máme zabezpečen kamerovým systémem. Vše se ukládá na disk v jedné sklepní místnosti, kam se fakt bez kraválu jen tak dostat nelze (dvoje skutečně zabezpečené dveře)
    Zámky (FAB) na obou vchodech bezpečnostní + možnost elektronického otevírání na čip.

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Kamery nepouzivam, pouze mam domaci GSM alarm se 110dB sirenou - signal dodavaji magneticka cidla na vsech oknech a pohybove cidlo ve vstupni hale Jelikoz jsem v pronajmu, tak nema smysl vic investovat, az budu mit vlastni bydleni, tak investuji vice do lepsich vychytavek

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

mne barak strazi Avatar...
    BTW: bydlim v miste, kde byly minuly tyden policejni manevry
    jeden by brecel...

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

5 agresivnich vlcaku, ktery ze srandy kousaj plotovy planky + elektrickej ohradnik, jelikoz skacou trochu vysoko......
    pak 9 mm Luger P11 Mk12, nejakou tu palku, obusky a Bruni GAP se super peprovejma nabojnicema........

Kamery netreba

PS: zajimavy je, ze se Cmoudi naucili chodit kolem naseho baraku po ulici a ne po chodniku.........

Neregistrovaný

Dobře vycvičenej pes mam dobrmana sloužil sem za komančů na čáře a tenhle strčí i hemely co tam byly do kapsy
    Už mi zakazali chodit i na cvičák :-) jen kvuli utokům na volno neboli zadržení pachatele
    Nevím proč ale nějak se naučil skákat přímo na krk :-)
    Jidlo vezme jen od panička od nikoho jiného .
    No prostě chlupatej poklad :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    Bruni GAP se super peprovejma nabojnicema........
    Ty super peppery mam doma naladovany v plynovce taky na stridacku s CS nervakem No a samozrejme taky bejzbolka

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Bydlím v paneláku. Přední vchod, zadní vchod a prostor před vstupem do výtahu máme zabezpečen kamerovým systémem. Vše se ukládá na disk v jedné sklepní místnosti, kam se fakt bez kraválu jen tak dostat nelze (dvoje skutečně zabezpečené dveře)
    Zámky (FAB) na obou vchodech bezpečnostní + možnost elektronického otevírání na čip.
    To jste si sami nájemníci 100 % shodou schválili ?
    Přijít u nás v paneláku paní domovnice s kamerovým systémem a čipy má dosti velký problém.
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 10-08-2013 v 19:45

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Vzhledem k tomu, že pracuji z domova a mívám u sebe hodně drahou techniku, zabezpečení musí odpovídat těmto hodnotám a splňovat bezezbytku požadavky pojišťoven. Mám trezorové vstupní dveře, neprůstřelné, včetně zámků, betonem vylité speciální zárubně a přivařené k armaturám ve stěně, 5 kamer z toho dvě štěrbinové HD, 4 vibrační a 3 pohybové senzory, dva trezory - v jednom NAS, záložní NAS ukrytý u bratra na druhé straně města. Tvrzená plastová okna s bezpečnostní folií. Vlastní router na FreeBSD s 1024bit bezpečnostním certifikátem a FireWallem. Celé je to navázané na 2 telefony a jeden vzdálený dohled. Jednání s pojišťovnami pak bylo vcelku jednoduché, neboť o dvě třídy převyšuji jejich požadavky. Nakonec jsem vybral zahraniční, která nabízela nejvyšší plnění za vcelku rozumný paušál. Celá tato sranda nebyla ani moc drahá, něco málo přes 260 k. Možná jsem paranoik, ale mám klid a prndám co je vhodné do domácnosti a co do firmy se jen směji.
    Takové zabezpečí se snad ani nemůže vyplatit, pokud domá nemáš zlaté cihly nebo testovací technologii od NASA.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    To jste si sami nájemníci 100 % shodou schválili ?
    Přijít u nás v paneláku paní domovnice s kamerovým systémem a čipy má dosti velký problém.
    CO by to schvalovali? Nekdo prisel, zaplatil, ostatni byli radi, ze se jim tam nebudou potulovat fetny a cmoudi.....

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    CO by to schvalovali? Nekdo prisel, zaplatil, ostatni byli radi, ze se jim tam nebudou potulovat fetny a cmoudi.....
    Krapet si prostuduj zákony ... S instalací jakýchkoliv zařízení zpracovávající citlivé osobní údaje, mezi ně se počítá právě kamerový systém či biometrické údaje (zámky na otisk prstu), musí souhlasit 100 % obyvatel daného objektu a to včetně podnájemníků bytů, nikoliv jejich majitelů. Stačí poté kontaktovat UOOU a objednavatel služby má celkem problém. Tohle platí i pokud se jako nájemník / podnájemník stěhuješ do nového bytu a již je vybaven kamerovým systémem či čtečkou biometrických údajů. Pokud s tím nebudeš souhlasit musí být zařízení demontováno

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Schválili jsme si to a bytové družstvo postupně kamerový systém instaluje i na dalších svých domech. Naše čtvrť byla kdysi klidná a mírumilovná. Od jisté doby jsem byli nuceni naši část čtvrti oddělit od té sousední plotem (šikovně maskované malým oploceným parkovišťátkem na hranici obou čtvrtí - bystří useři jistě pochopili důvod). Dalším pokračováním v zajištění bezpečnosti našeho majetku a klidu nás bydlících bylo umístění kamerového systému.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. Víkendová diskuze: Tiskárna v domácnosti
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 20-03-2011, 09:18
  3. Víkendová diskuze: Projektor do domácnosti?
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 04-10-2010, 09:00
  4. Víkendová diskuze: Data v domácnosti
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 18-08-2010, 21:43
  5. Víkendová diskuze: Zabezpečení PC a dat
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 08-02-2010, 14:02